Mladý Jut Amled (Christian Bale) předstírá šílenství a touží pomstít vraždu svého otce, kterou spáchal jeho podlý strýc Fenge (Gabriel Byrne). Strýc ale o Amledově skutečném duševním stavu pochybuje a pošle ho do Anglie, kde má být zavražděn. Amled má však své vlastní plány a provede tak svůj vlastní malý podvod... Důvěrně známá hamletovská zápletka vychází z původního dánského příběhu, který je mnohem drsnější a syrovější, než jak jí známe ze Shakespearova provedení. (oficiálny text distribútora)

T2

Na televíznu produkciu až moc podarené, dej prekvapivo balansuje medzi dramatom a trefnou zábavkou a vychádza mu to, k tomu tu je až preveľká plejáda známych tvári, v tej dobe prevažne ešte sa len rozbiehajúcich, ale najviac zaujme a príbeh povytiahne zanieteným výkonom mladý Christian Bale. /70%/ ()

B!shop

Tahle "realisticka verze Hamleta" neni vylozene spatna, plus je, ze se tu nemluvi tim nesrozumitelnym Shakespearovo jazykem, ale ani to neni zadna pecka. Problem je, ze to cely vypada desne lacine. Kral a jeho poddany je banda farmaru, ktery zijou v nekolika drevenejch chatrcich a neda se to oznacit ani za vesnici. Vsichni nosi spinavy hadry a kral se tak odlisuje jen dost hnusne udelanou korunou. Dalsi problem je, ze spousta radoby dramatickejch scen vypada spis strasne smesne. Ale jinak to tak spatny neni, perfektni herecky obsazeni, mladicka Beckinsale a Bale, kuli kterymu jsem navic na film kouknul a vsichni hrajou nadprumerne. No a tech 100 minut to buhvijak nudit nezacne, takze na jedno skouknuti v pohode. ()

Morholt

Hamletův příběh tak, jak si ho asi představoval Saxo Grammaticus, což se odráží především na výpravě a kostýmech. Šlechta se tu od obyčejných chudáků odlišovala snad jen pláštěm a opaskem a sídlo králů bylo jen pevnější síní. A to se mi líbilo. Co se zpracování týče, tak i tady je cítit divadlo. Axel se sice vyhýbá Shakespearovým úmorným a často nesrozumitelným dialogům, ale jistá teatrálnost tu v podání herců cítit je, což mi moc nesedlo. Nicméně vzhledem k elitní herecké sestavě se to dalo přežít. Za plus považuji i to, že film občas působí úsměvně, což platí zejména pro souboje a bitky. V jiných případech by to celkový dojem spíš sráželo, ale tady to působí mile naivně. 65% ()

dr.fish

Uznávám snahu o postižení temna dánských dějin, země nebyla zalidněná a dánský král vládl jedné vesnici. Výzbroj neexistovala, výstroj už vůbec ne. Pouze kopí a meč u privilegovaných. Vévoda se poznal podle opasku, král dle jednoduché koruny. Vévoda se svou třicetičlenou armádou představoval nebezpečnou sílu. Průhledné triky místokrále Fenga kromě chytrého Amletha nikdo neprohlédl. Amleth ale všem ukázal. Sice si přitom spálil celý dvorec budovaný v té době asi po generace a vybil při tom většinu velmožů ve svém království, ale čas vše zahojí, přijdou noví hrdinové a z Dánska bude jednou velmoc. Celkově se prostě jedná o dobrou parodii nebo velmi bídně udělaný film. Nevěděl jsem, jestli se smát, nebo to vypnout. Vydržel jsem až do happy endu. Stačilo jen trochu důslednosti v dotažení scén a bylo by to v pohodě i s tím malým rozpočtem. Přišlo mi, že to nikoho z herců nebavilo, všichni se tam jen tak potáceli.A největší chybou je neschopný Bale. 20% vážně anebo 70% jako parodie. ()

D28

Som v rozpakoch.Tak lákavé obsadenie a téma a zdá sa,nerozumiem všetkému.Pretože výprava a zvláštne dialógy ma občas nútili zmätene / takmer ako hlavný hrdina/ premýšľať, či som do prehrávača omylom nestrčila dáky mnou doteraz nevidený kus od Pythonov.Po treťom zakikiríkaní Amleda/Hamletovo "šialenstvo" sa predsa len prejavovalo "inteligentnejším" spôsobom/ som to už nevydržala, začala sa smiať, a neprestala do konca filmu.Berme to tak,že aj starí vikingovia sa chceli zabaviť. ()