Veselá farma: Predvianočný let

• Česko Ovečka Shaun: Vánoční příběh (viac)
Krátkometrážny / Animovaný / Komédia / Rodinný
Veľká Británia, 2021, 30 min

Na farme sú veľké predvianočné prípravy. Lenže, nie všetko ide podľa plánov. Veci sa začínajú vymykať spod kontroly nielen medzi ovcami v stajni, ale aj u farmára doma. Všetko vyvrcholí tým, že Shaun sa zasa postará o ďalší husársky kúsok, vďaka ktorému bude musieť zasahovať celé ovčie stádo a samozrejme aj ich strážny pes Bitzer. Ten, ako vždy, musí dať všetko do poriadku tak, aby bola do Vianoc každá zatúlaná ovca naspäť v stajni a farmár na nič neprišiel. (RTVS)

Sopholojong

Solidne aardamovske trampoty oveciek s predajom doma ukuchteneho spiritusu na vianocnych trhoch a vyslobodzovacimi eskapadami malej ovce v dome k zhliadnutiu pri vareni kapustnice alebo miesani zemiakoveho salatu. Aardam nam trochu skostnatel (podobne ako Pixar) a svojim predchadzajucim vysokozabavnym, tonou napadov prekypujucim, dielam (Wallace&Gromit, Chicken Run) sa uz asi nikdy nevyrovna. V tejto kratkometraznej verzii styri slabe *, v celovecernej by to bolo za tri "beeee". ()

Muel

| Netflix | Ďalší príbeh, tentokrát vianočný, s už známymi obľúbenými ovečkami, vhodný pre celú rodinu, hodnotím rovnako ako aj seriál. Vôbec nemieri vysoko, ale načo, veď to tým Aardmanom takto dobre vychádza. Pozreté s dvojročným bratom, no on sa bavil maximálne. Ďakujeme za rok 2021, ktorý bol, po filmovej stránke, minimálne pre mňa lepší ako ten predchádzajúci. Neprekonalo legendárny 2019, bude sa ale spomínať v dobrom. Veselé Vianoce! Viac TU. | Hodnotenie: 8/10 | ()

honajz2

VÁNOČNÍ TRIO 3/3 - Nic naplat, Aardman prostě nezklame. Přinejhorším přijdou s něčím průměrným, ale nezklame nikdy, nebo aspoň teda mě ne. Nebylo to sice úplně dokonalé, něco šlo víc dotáhnout a reálného Santa Clause bych z toho škrtnul úplně, jak se tam nehodil a jako jediné působil nahodilé zjevení, ale jinak jsem dost spokojený. Na 30 minut to obstojně rozehraje víc, než kdejaká jiná pohádka, přijde to se spousty nápaditými a vtipnými scénami, dokonce i ta zápletka má něco do sebe a bavilo mě sledovat její vyvíjení. Takže jo, fajn to je a z toho mého dnešního výběru vánočních filmů to určitě dopadlo nejlépe. 4* ()

ostravak30

V životě jsem neviděl ani jeden díl a musím se přiznat, že jsem jen věděl, že nějaký takový seriál existuje. Tím pádem jsem měl za to, že se jedná o epizody v nichž hraje hlavní roli ovce. Tady se objevil i pes a farmář, jistě také hrdinové seriálu. A po tomto filmu mě to i motivuje se podívat na seriál, jelikož vtipných nápadů se tu objevila řada. Pravda je, že jakmile se stádo dostane do domu, dají jejich eskapády rozpomenout na Sám doma protože některé scénky jsou zde parodovány. ()

easaque

-3* Netflix mi dal šanci se po dlouhé době podívat na nějaký animák z produkce Aardman a musím s lítostí říct, že už mě to nebavilo jako ty z jejich počátku. Chápu, že Ovečka Shaun je mířená spíš na nezletilé publikum a mě je tak desetkrát tolik ;-) Přesto Wallace a Gromit mají pro mě stále své kouzlo. Animace je kvalitnější, ale zase o to víc umělejší. Humoru spoustu, ale takový moc jednoduchý a líbivý..... Ale co mám co kritizovat a navíc na Vánoce se mají rozdávat radosti a já dám tři hvězdičky. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 2 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 3 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: X (3*MAX) ] … A zase nutné BLÁBOLENÍ u kratších komentářů nakonec, kvůli zdejšímu novému a omezujícímu pravidlu pro recenze (vysvětlení najdete v mém deníčku) ()