Totems

Francúzsko, 2022, 6 h 50 min (Minutáž: 44–55 min)

Tvorcovia:

Olivier Dujols

Niels Schneider, José Garcia, Lambert Wilson, Ana Girardot, Alexej Guskov, Michail Gorevoj, Tim Ahern, Daniela Hirsh, Elizaveta Maximová, Surho Sugaipov (viac)

V roce 1965, uprostřed studené války, je francouzský raketový inženýr vržen do vysoké hry špionů a patriotů – ocitne se na začátku téměř nesplnitelné špionážní mise, a co víc, zamiluje se do jedné ruské krásky, která pracuje tajně pro KGB. (kriplozoik)

Mamlas

Námět je zajímavý. Bohužel ten výsledný produkt je dosti zmatený. Mnoho postav, mnoho míst, prostě guláš. Nezbytně nechyběly zbytečné rodinné a osobní linky a co mě zvlášť vytáčí, tak dlouhé detailní záběry do obličeje na někoho, kdo kouká a jako se mu něco honí v hlavě. Jako celovečerák pod nějakou konzistenčnější režií by to asi bylo dobré. (23%) ()

M.i.k.e

slušná studeně válečná retro atmosféra a pro našince jako bonus účast českých herců (mluvících česky), Prahy a taky Kladna hrajícího Moskvu. Bohužel se ale nemůžu zbavit dojmu, že tomuhle příběhu by klidně stačil celovečerní formát a vůbec nic by se nestalo. Takhle je to chvílemi až moc zdlouhavé a smrdí to nudou...50% ()

• Lokace, na kterých se v ČR natáčelo, zahrnují Hradec Králové, Mělník, Air Park Zruč u Plzně, Letiště Panenský Týnec, bývalou raketovou základnu Klondajk, Dolní Lhotu, Olešnou, Načeradec, Březovou, Kouřim, Dobříš, Nižbor, Bušohrad, Kladno a v Praze pak Stodůlky, Běchovice, Dejvice, Vršovice, Žižkov, Smíchov, Malou Stranu, filmová studia na Zličíně a Barrandově a Novou budovu Národního muzea. (Ganglion)