Italský zpěvák chystá svatbu, ale ke svému zděšení zjistí, že podle smlouvy se nesmí nikdy oženit, aby nezklamal svoje fanynky. (Netflix)

Courtemanche

Rodinná komedie, romantika i muzikál v jednom. Velmi příjemné překvapení z Itálie. Vládne tady humor, má dost svižné tempo, má nápad a je perfektně sladěné i herecky. Ze strany muzikálové je to pro mě další překvapení, je bez -pro mě vždy rušivých- tanečních kreací, krásné písničky i texty, o lásce, navíc ne pořád, ne za každou cenu. Takřka bez výjimky od italských skladatelů, (Gianni Morandi, kdo by neznal jeho: In ginocchio da te. Anebo textař Franco Migliacci, či oscarový skladatel Luis Bacalov, pro nás známý minimálně z filmu Django.) Taky sólo trumpetisty Nini Rosso (U něj poznávám asi nejvíc práci Morriconeho, který tady písničky nekomponoval ale aranžoval.). I hudebně je to velmi vydařený film. Název by se dalo přeložit jako: Kdybys už nebyla moje. S tímto filmem jsem hodně spokojený. 4,5/5 ()

Sadova302b50

Příběh má opět vtipnou, přímočarou linii, která pro mě vyznívá ze všech tří filmů s postavou Gianna Traimontiho nejlépe, herecké výkony jsou sympatické, hudební složkou film předčí oba předchozí snímky a romantiky je tu na rozdávání. V rámci srovnávání s podobným materiálem naděluji tomuto počinu necelých pět hvězd. Editace: po druhém zhlédnutí přeci jen snižuji na čtyři hvězdy, ale i tak se jedná o dobrý film. 78% ()