Rozlučku se svobodou ukončí invaze mimozemšťanů a dva staří kamarádi musí zasáhnout. Kdysi spolu totiž vyhrávali ostré bitvy v laserové aréně, a to se přece nezapomíná! (Netflix)

Marze

Vzbud se a koukni na novou norskou sci-fi hororovou komedii na Netflixu. Mimozemstanu, paintballove zbrane, zelene oci vetrelcu, laserove pistole, hloupy humor a solidni efekty.A take pekny vzkaz o dulezitosti pratelstvi a komunikace. Obe hlavni postavy se mi zdaly ne moc dobre rozvinute. Pribeh je zalozen na skutecne udalosti z roku 1930. ()

kingik

Dvě neskutečně zdlouhavé hodiny ryzí filmové katastrofy. Proč má tak dějově plytká stupidita stanovené dvě hodiny, to už se asi nikdy nedozvíme. Patrně měl režisér Martin Sofiedal tolik filmového materiálu, až se rozhodl ho bez rozmyslu, a hlavně  bez pořádného scénáře, vyplýtvat. Pět zjevů v rámci rozlučky se svobodou zavítá do lesů, kde narazí na mimozemskou invazi. Kdyby tam narazili na klub perverzních šachistů, vyšlo by to nastejno, neboť efekty, které nahrazují drastičnost, spočívají v efektu zlověstně svítících očí a slizu. Vrcholem je pak těhotná policistka (strašlivě nalíčená Ingrid Bolso Berdal, která ve skutečnosti takto nevypadá) která připomíná Weird Al Yankovice. Naprosto dokonalé je, jak film dokáže být nezábavný. Vtipy jdou do popředí, z hororového hlediska totiž není co nabídnout. Jenže buď je norský humor natolik specifický, až se mu za žádných okolností nedá smát, nebo je opravdu tak neskutečně bolestně trapný, až je vám tvůrců líto za projevy mimořádné stupidity. Prohřeškem je nejen neuvážená délka filmu, ale také jeho vizuální kvality moc neobstojí. Vše od počátku vypadá poměrně lacině. Dlouho se také žádný obstojně vyhlížející speciální efekt ani neobjeví. Až v závěru se na scéně zjeví mimozemské monstrum, které pochopitelně nepřivodí hororové zděšení, jen šlo o to dostat film v nějaké jeho fázi do kvality. Tak to já ani tu příšeru neocením. Neocením na tomhle opusu stupidum prakticky nic. Neznalec norských končin pak žasne nad vizáží norských účastníků. To byl výkvět ksichtů. Ven mohli jen po setmění. Netflix se takovými nepodařenými filmy, co jsou podpořeny netalentovanými tvůrci, dostává do nemilosti. Vždyť tohle dílo od začátku nepůsobí nikterak dobře. Z hlediska humoru, potažmo zasmání se, je to velmi tristní. Laserové pistolky patrně měly představovat nejvyšší stupeň atraktivnosti, jelikož po stránce akčnosti to selhává hned při prvních pokusech o dynamiku a nastavení tempa. Mimozemská loď zřejmě schlamstla nejvíce z rozpočtu, neb jediná vypadá na pochvalu. Produkčně to je až na hranici zaostalosti. Dokonce to má ambici vydávat svoje nulové tvůrčí nápady za vrcholnou invenčnost. Je třeba poučit se z tvůrčího nezdaru. A je to zcela jednoduché. Tomuhle filmovému štábu nedovolit invazi do diváckých příbytků. 2/10 ()

xxmurphyxx odpad!

Toto fakt nie. Komédia bez jediného fungujúceho vtipu. Akčný film bez jedinej poriadnej akcie. Sci-fi, ktoré tvoria debilkovia so zelenými očami a žabý sliz. Fuck off. Nefunguje tu nič, ani humor ani akcia a už vôbec nie chémia medzi postavami. Celý film som mal pocit, že sledujem nejakú klasickú kokotinu za pár grošov zo Slovenskej alebo Českej produkcie. Ale fakt, že hej. Úplne ako keby to točil nejaký tragéd od nás. Všetko lacné, všetko amatérske, všetko na piču. ()

soukyd33

Nudné a zcela o ničem. Komedie? Ani náhodou. Tohle mi nesedí ani na Netflix. Rozhodně umí i lepší filmy. Tohle se rozhodně nepovedlo. Nezasmál jsem se ani jednou. Herecké výkony žádné. Herecké obsazení neznámé. Prostorový zvuk dobrý. Soundtrack, nic moc. Příběh, nudný. Efekty, slabší. Nedoporučuji. Hvězdiček 1 ()

UncleMorty odpad!

Píše se rok 2022 a imperium speciálních sněžných vloček vzalo útokem Dánské kina. Podle prvních zpráv došlo k okamžitému úmrtí cringem poloviny návštěvníku hned v prvních 5 minutách a zbytek diváctva spáchal rituální sepukku hned poté. Název filmu je totiž zcela perfektně trefný ke stavu, ve kterém se budete chtít po jeho shlédnutí cítit. Dostat přes držku kriketovou pálkou je nejsnažší řešení jak si zformátovat večerní vzpomínky a na tuhle grandiozní přecringovanou sračku zapomenout. Martin Sofiedal je takový Dánský Uwe Boll, na co sáhne to zkurví a je úplně jedno jestli to je parodie na Indiana Jonese a nebo na U konce světa. ()

• Film obsahuje medzititulkovú scénu. (Johnny.ARN)