Rozlučku se svobodou ukončí invaze mimozemšťanů a dva staří kamarádi musí zasáhnout. Kdysi spolu totiž vyhrávali ostré bitvy v laserové aréně, a to se přece nezapomíná! (Netflix)

xxmurphyxx odpad!

Toto fakt nie. Komédia bez jediného fungujúceho vtipu. Akčný film bez jedinej poriadnej akcie. Sci-fi, ktoré tvoria debilkovia so zelenými očami a žabý sliz. Fuck off. Nefunguje tu nič, ani humor ani akcia a už vôbec nie chémia medzi postavami. Celý film som mal pocit, že sledujem nejakú klasickú kokotinu za pár grošov zo Slovenskej alebo Českej produkcie. Ale fakt, že hej. Úplne ako keby to točil nejaký tragéd od nás. Všetko lacné, všetko amatérske, všetko na piču. ()

Olík

Rozlučka se svobodou, invaze mimozemšťanů a laser game bitva……když už nic jiného, tak se z toho dala alespoň vymáčknout ultimátní ujetost. No tak v Norsku to vidí kapánek jinak. Jalová sci-medi zápletka s nesympatickými postavami, ale hlavně mi někdo vysvětlete, proč to celé má téměř dvě hodiny. Tvorba made in sever bývá pro našinec většinou osvěžující záležitostí…….v tomto případě však kladívko na hlavičku neuhodilo. ()

UncleMorty odpad!

Píše se rok 2022 a imperium speciálních sněžných vloček vzalo útokem Dánské kina. Podle prvních zpráv došlo k okamžitému úmrtí cringem poloviny návštěvníku hned v prvních 5 minutách a zbytek diváctva spáchal rituální sepukku hned poté. Název filmu je totiž zcela perfektně trefný ke stavu, ve kterém se budete chtít po jeho shlédnutí cítit. Dostat přes držku kriketovou pálkou je nejsnažší řešení jak si zformátovat večerní vzpomínky a na tuhle grandiozní přecringovanou sračku zapomenout. Martin Sofiedal je takový Dánský Uwe Boll, na co sáhne to zkurví a je úplně jedno jestli to je parodie na Indiana Jonese a nebo na U konce světa. ()

Trevor

Niekoľko vtipnejších momentov sa našlo, obrovské kvantum hlúpych bielych mužov, silná tehotná policajtka ktorá si liberálne pochopiteľne nerozumela so svojim otcom a aspoň jedna sebavedomá černoška, vocca mimozemšťanov. Dvojhodinový pokus o scifi komédiu, nech Nóri ostanú pri krimi, trileroch a drámach. ()

MickeyStuma

Zřejmě teenagerovská variace na americký ´Den nezávislosti´ (1996) a ´Invaze´ (2007) v norské produkci pro Netflix, který jakoby vypadl z tvorby Disney Channel. Severský snímek určený pro dospívající mládež se svou potrhlostí, naivitou a hlavně trapností, což předčí veškerá očekávání. Kvantita na úkor kvality se projevila v dalším snímku netflixovského zběsilého uvádění dalších a dalších snímků. Že se tu propaguje BLM už nepřekvapí vůbec. Tímto vlivem tu máme mimozemšťany v podobě bělošských mužů, které genderově a správně rasově vede mimozemská černoška. No jo. Prostě Netflix. Jinak jim svítí oči a jakože jsou hrozbou. Brrr…  Ale máme tu mlaďáky vyznajíc se v laserových a paintballových zbraních a taktikách na Laser game a v paintballovém bojišti a tak jim s plnou vervou ukáží zač je toho loket. Že prý tedy akční komedie pro dospívající mládež, samozřejmě s genderovou a BLM výchovou. Akční v té plejádě ztřeštěnosti snad, ale komedie? A kde? Jedná se o podivnou míchanici akce, hororu a sci-fi na pomezí bláznivého humoru, při kterém musí být bláznivý i divák, aby ho něco takového skutečně pobavilo. Ano, vizuální stránka každé scény je dobrá, ale to je setsakramentsky málo, když nad celou kreativitou chybí alespoň náznak nějaké inteligence. Filmová práce kvapná, ale opět netflixovsky málo platná. A to tento marast má téměř dvě hodiny. Uf. ()

• Film obsahuje medzititulkovú scénu. (Johnny.ARN)