Lacike

Druhy diel, ktory pekne nadväzuje na jednotku. Chau (Richard Ng) sa na zaciatku ozeni s Annou, takze Beethoven (John Sham) si bude musiet najst novy podnajom. Ale pri jeho smole mu to dlho nevydrzi, takze sa znova nastahuje k Chauovi z coho uz nie je nadseny ako volakedy. Naviac su obidvaja preveleny do novej jednotky, ktorej veli inspektor Tien (James Tien) s ktorym sa nepohodli uz aj v minulom diely. Ustredny pripad sa tentokrat tyka ich stareho inspektora Chana (Philip Chan), ktoreho pri prevoze velkeho balika penazi, ktore boli dôkaznym materialom na sude, prepadnu a ukradnu. Zakratko sa ukaze, ze to je dielom pomsty zlodeja Lietajuceho Pavuka (Lam Ching Ying), ktory ma na Chana pifku, kvôli incidentu z davnej minulosti. A hlavne duo ma 2 tyzdne, aby nasli Pavuka a vratili peniaze inak bude mat Chan problemy. Lenze sa to vsetko skomplikuje, ked sa Beethoven zamiluje do Pavukovej dcery (Kara Hui), ktora nenavidi rovnako ako jej otec, policajtov. Pripad je na prvy pohlad zaujimavejsi ako minule, ale prave sceny, ktore sa mu venuju mi pripadali slabsie, kedze neboli az tak zabavne. Nastastie stale sa tu najde viacero vtipnych situacii. Ci uz uvod so samovrahom, dalsie hasterenie s kolegom Chung Fatom, ktoreho postava sa pre zmenu vola Sherlock Holmes, ziarlivostne sceny medzi Chauom a Annou, atd. Akcnych scen znova nie je vela, ale ked na ne dôjde, tak sa dockame kvalitnych kaskaderskych kuskov. Z cameo vystupov ma najviac pobavil Melvin Wong a Lau Kar Wing. Sammo sa ukaze aspon na plagate, ktory ma jedna postava. Celkovo je to o triedu slabsi diel, ale stale dostatocne zabavny. 8/10. ()