Potom, čo je schopný kňaz odsúdený na pobyt za mrežami kvôli údajnému zabitiu mníšky počas exorcizmu, investigatívny novinár je odhodlaný dopátrať sa v tomto prípade k zjavne utajovanej celej pravde. Mohlo sa skutočne stať, že kazateľ zavraždil mentálne chorú ženu, alebo v skutočnosti prehral boj s démonickými silami? (Richie4422)

Havaj8

Strašně těžce se mi pro tohle hledaj slova. Ono to celý vizuálně nevypadá nejhůř, fajn prostředí rumunskýho venkova, v pohodě novinářka, atmosféra jakž takž ujde, ale i tak mě to prostě nebavilo. Nedokázalo mě to vtáhnout, jako horor o vymítání jak kdyby to ani nefungovalo. Ten styl toho krimi-dokumentárního ražení je v tomhle případě strašný šlápnutí vedle. A to finále ve stodole, ostuda tohodle žánru. ()

*CARNIFEX*

Neviem či by som mal odvahu napísať v úvode nejakého, hocijakého filmu, tobôž hororu, text: “podľa skutočnosti”. Ono sa nejedná o až tak zlý snímok v danej tématike, no celé mi to prišlo strašne “lacné”. Nie spracovaním (!!), no z hororového hľadiska skrátka akési príliš “svetlé”, bez temnej stránky, čo danému žánru neskutočne škodí. Veď predsa samotné vykonávanie exorcizmu by malo byt nosným pilierom, ktoré by malo byt z pohľadu žánru ťažiskom, na ktorom by malo všetko stáť. Jednoducho povedané, takéto pasáže by mali mať najväčšie grády, aby si divák z onoho filmu aspoň niečo pamätal, keď všetko ostatné nespĺňa kritéria, ktoré by skrátka mali byť samozrejmosťou. Vyslovene sklamaný nie som, pár okamihov v podobe nápadov (muchy na kunde) potešilo, no toto je zas a znova málo ... ()

bourec

Scénář psali frajeři,co maj víc než slušný záseky na poli hororu.Gens je naprosto jedinečnej rejža,kterej má na kontě boží filmy.Tak v čem je problém.Film divákovi pořád něco vnucuje,podsouvá,ustupuje z cesty pátrání po tom,co se vlastně stalo,a vlastně nás chvílema až nudí.Film sem trochu nadhodnotil kvůli Sophii ,jinak průměr jak prase.50%. ()

Psychor

S Xavierem Gensem jsme se spřátelili předminulý rok na festivalu v Cannes za poměrně kuriozních okolností. Do půlnoční projekce snímku Love zbývala ještě hodina času, a tak jsem coby vyhlášený čajomil zašel do foyer na šálek zeleného Tuarega, když tu najednou uslyším žoviálním tonem pronesené: "Taky na sucho?". Dalo mi zabrat, než jsem v endomorfním chlapíkovi s kšiltovkou rozpoznal známého režiséra. Naše nenucená konverzace velmi rychle získala punc odbornosti a stočila se i ke Xavierově vizi ohledně plánovaného hororu Crucifixion, pro kterou jsem se jakožto zdejší žánrový expert okamžitě nadchl. Po dvouletém čekání mohu nyní Xavierovi s konečnou platností udělit titul hororového virtuosa, který dokonale ovládl umění atmosferické gradace. Crucifixion zprvu připomíná mysteriozní vánek, avšak v druhé polovině stopáže nabude síly hororového uragánu. Vše podtrhuje bravurní kamera Daniela Aranyó s působivými průlety skrze rumunské interiéry a exteriéry či úchvatnými slow motion a reverse motion záběry. Pochvalu zaslouží i scénáristé za pokus o představení démonologie ve světle širších teologických souvislostí, což bezpochyby vyvede z rovnováhy značnou část místních laiků. Crucifixion ode mě obdrží slabších pět hvězd, čímž si zároveň říká o nominaci na letošního hororového oscara. ()

kaylin

Americko-britsko-rumunský snímek „The Crucifixion“ je dobře natočený horor o vymítání, který je ale v ostatních ohledech celkem obyčejný. Není tu nic překvapivého, není tu nic, čím by film dokázal vybočovat z vymítačského průměru. Není tu nějaký nový zvrat, není tu nic, čím by film dovedl zásadně ospravedlnit, proč vlastně byl natočen. Prostě další film o vymítání. Dobrý, ale jen průměrný, víc ne. ()

• Čtyři jeptišky, které pomáhaly při exorcismu, byly odsouzené za zabití v rozmezí od 5 do 8 let. (Pajkenzi)
  • Film je inspirován skutečnými událostmi, kdy při exorcismu zemřela jeptiška Irina Cornic. Událost se stala v Tanacu (Rumunsko) v roce 2005. (Pajkenzi)
  • Rumunský kněz Daniel Petru Corogeanu, který prováděl exorcismus a zavinil smrt jeptišky, dostal 14 let za mřížemi. (Pajkenzi)