The Offering

• Veľká Británia The Offering

Rodina, která se potýká se ztrátou, je vydána na milost prastarému démonovi, který se je snaží zničit zevnitř. (JasonCZ)

EvilPhoEniX

Mainstream démonické strašení s židovskou tématikou. The Offering šlo do Amerických kin, takže po technické stránce jde o nadprůměr a vypadá to hezky, židovská kultura tomu dává neotřelý nádech a prostředí márnice funguje dobře, jen co se týká strašení, tak se mohlo přidat více na pilu. Líbilo se mi, že to má celkem old fashioned nádech a je tu zajímavá židovská mytologie kolem pradávného démona ( vzhled démona je originální a solidní- jen opět nenapáchal dostatek škody). Je tu pár atmosférických sekvencí, které nejsou úplně k zahození, ale lekačky mi příliš efektní nepřišly a není jich imho ani moc. Kouká se na to však celkem dobře díky krátké stopáži a neotřelému námětu a v rámci podobných jde určitě o lepší průměr. ( Tak trochu jsem doufal v bratříčka Autopsy of Jane Doe- ale to se bohužel nekoná), 6/10. ()

Sludger

Film začne scénou so starým židom, ktorý v sebe uväzní starodávneho démona a zabije sa. Následne sa dej prepne a sledujeme mladého žida, Arta, s tehotnou manželkou ako príde k otcovi. Chce ho totižto požiadať aby mu podpísal papiere a neprišiel tak o strechu nad hlavou. Lenže v márnici, ktorú vlastní jeho otec, sa objaví práve ten mŕtvy žid z úvodu a začnú sa diať desivé veci. Veľmi sa mi páčilo židovské pozadie a ich démon, požierač detí (tu by som uvítal aspoň jednu scénu, kde to aj doslovne robí). Taktiež bola technická stránka hororu na vysokej úrovni (Ačková produkcia) a aj démon nevyzeral lacne, ale práve naopak, desivo. Snímka skôr kladie dôraz na lakačky ako na budovanie temnej atmosféry (aj keď miestami sa jej aj atmosféra darí), pripomína mi to práve Wanov štýl a novodobé démonské horory. Samotný príbeh nepriniesol síce nič nové, no malo to celkom slušný ťah na bránu, aj pár vydarených scén a vynikajúci záver, ktorý si len horor môže dovoliť. Slušná žánrovka, ktorá sa na nič iné ani nehrá.Spokojnosť. ()

pornogrind

Tak po filmu Lullaby(2022) je tu další film s židovskou tématikou. A pokud bych měl tyhle dva filmy srovnávat tak za mě vítězí The Offering. Ať už co se týče atmosféry, napětí i digitálních triků. Lullaby mělo možná lepší nápad ale nelíbilo se mi zpracování a né moc povedený digitalní triky. The Offering sice taky není filmem u kterýho bych mohl(po židovsku) zvolat Mazel Tov ale podívat se na to dalo. Ale třeba kvalit The Possession(2012) nedosahuje ani omylem. Slabší 3 hvězdy. ()

oveckaoa

Průměrný horor co nestojí za výraznou pozornost pokud ho neuvidíte o nic nepřijdete. Mladý žid s těhotnou nežidovkou  jde za tátou židem co je patolog zeptat se ho jestli by nepřepsal svůj barák na něho jelikož je zadlužený a potřebuje něčím ručit. Mezitím mu tam na pitevní stůl přivezou mrtvolu žida co chtěl oživit svou mrtvou dceru a vyvolat hodného démona místo toho vyvolal zlého démona co ho zabil. Ten démon co vypadá jak koza má zájem o děcko té těhule a její manžel se ji snaží zachránit. Nemá to čím zaujmout je to nudné a táhne se to v podstatě Vám stačí kouknout na začátek a zhruba 30 minut od konce a o nic nepřijdete jediná postava co tam něco hraje je ta těhule zbytek nestojí za pozornost ještě  zaujme vzhled démona , ale to by tam musel být v té podobě aspoň 10 minut což bohužel není. Plusové body za to, že to špatně dopadlo  40 procent ()

Astaroth12

Tak je veľa židovských démonických legiend a hádam i viac filmov o nich. V dvoch prípadoch sa ukázal Dybbuk a bolo to v Kliatbe z temnôt či Demon. Prvý menovaný bol super a ten druhy nič moc. Je ich oveľa viac, ale to nie je podstatné. Ale tuto to nebolo o Dybbukovi, ale o Abyzou, ktorý z nejakého dôvodu ide po nenarodených deťoch. Film ma pekný vizual a celkom solídnu technickú stránku. Super narába aj z atmosférou prostredia márnice či ponuro mrazivého domu. To je všetko pekné, ale pre mna neponúka nič nové, lebo lakačky boli predvídateľne, démon tuctový a príbeh, ako keby bol skombinovaný z viacerých príbehov (filmov). Jedine čo mi z toho vychádza originálne je meno démona, ten ešte asi vo filme nefiguroval, ale nič ine osobité tu už vážne nebolo. Film celkom v pohode ubiehal, ale nadšený som z neho nebol. Slabé 3*. ()