Herecký koncert, ktorý vyústil do troch nominácií na Oscara pre tri hlavné postavy! Táto vynikajúca životopisná dráma zobrazuje jeden týždeň natáčania filmu I Love Lucy, od pondelkovej skúšky až po piatkové natáčanie s divákmi. V dráme scenáristu a režiséra Aarona Sorkina herečka a celebrita 50. rokov Lucille Ball (Nicole Kidman) a jej manžel, kubánsky spevák Desi Arnaz (Javier Bardem), čelia sérii osobných a profesionálnych kríz, ktoré ohrozujú ich šou, kariéru a manželstvo. (HBO Max)

castor

Herecký koncert? Možná. Spousta nudně mluvících hlav? Rozhodně. Aaron Sorkin už víckrát ukázal, že by nebyl mým oblíbeným učitelem (moderních) dějin. Uvítal bych energičtější pojetí a o emocích se bavit ani nemusíme. Píše se rok 1952, I Love Lucy je nejsledovanější show v Americe, i po letech stále jeden z amerických sitcomových pokladů. V hlavní roli kraluje Lucille Ball, toho času průkopnice televizní komedie. Upřímně jsem o ní v životě neslyšel. Až nyní vím, že je to ta show, kterou s úsměvem na rtech sleduje Julia Roberts v apartmá Richarda Gerea v Pretty Woman. V průběhu děje bojuje s nadřízenými, s autory scénáře, s politikou studia i s vlastním manželem, který má docela velký problém s věrností. A ještě se musí vypořádat s obviněním, že je komunistka. Nicole Kidman svou postavou překopává (i třeba při neplánovaných nočních zkouškách) pravidla situační komedie, Sorkin hraje až příliš precizní hru a jejich užvaněný životopisný kus je vším, jen ne divácky přístupným. ()

UhLee

(6/10). Po Chicagském tribunálu jsem vkládal velké naděje a očekávání do režiséra a scénáristy Aarona Sorkina. Bohužel se další bomba nekonala. Ricardovi jsou hrozně náročný film. Je to plné dialogů, obtížných dialogů, které vám nedají nic zadarmo. Vlastně když diváka nezaujme látka, která je tomuto filmu zasvěcena, tak to může v klidu vypnout. Já to vydržel, protože tohle ve zvyku nemám. Můžu konstatovat, že čekání přineslo ovoce, protože konec se opravdu povedl. Cílí na emoce, které vrcholí a do toho hraje ještě nádherná hudba, kterou jsem jako divák až tak nevnímal. Ale ten konec na mě fungoval. Takže to je těžko stravitelný film, kde Javier Bardem nádherně zpívá a Nicole Kidman hraje jako o život. Ale ani tyhle aspekty, nezabránily tomu, abych se u většiny stopáže docela nudil. ()

rikitiki

Ten film není špatný. Dobrá výprava, svižně stíravé dialogy, kvalitní herci (ano, i Nicole je zde snesitelná), ale ten snímek prostě nemá co říct. Spíš mi připadá, že se fakt hodně chtěli vrátit (vymlátit ještě nějaké peníze) k americkému fenoménu, pradávnému seriálu I love Lucy. A nevěděli, co o něm natočit. Možná protože se opravdu žádné zvláštní drama při natáčení tohoto prasitcomu nekonalo. Potíže v manželství, potíže v práci, lehké potíže s dobovými okolnostmi – vše už jsme viděli dramatičtěji a v zajímavějších příbězích. I když oceňuji pseudodokumentární komentáře vložené do děje, má výhrada stále zůstává: Ten film nemá co říct. SHRNUTÍ: S opravdovou Lucy by byla asi větší sranda. I když je černobílá. ()

Arsenal83

Nicole Kidman dostane nomináciu na Oscara, to je jasné. Hoci, keď sa pozriem na fotky osoby, ktorú mala stvárniť, spoločné s ňou má akurát tak oranžové vlasy... Inak mi životný príbeh Lucille Ball nehovoril nič pred nehovorí ani po filme. A pritom za mlákou vraj taká známa osoba. Film však nakoniec nebol len o nej, ale o spoločenských tlakoch tej doby, ktoré musela prekonať. Inak dosť nuda. ()

maddy

Najslabší film od Sorkina, či už po režíjnej alebo scenáristickej stránke. Už samotná téma je pre našinca, resp. mimo amerického diváka na míle vzdialená, keďže kult seriálu I Love Lucy nás úplne minul, o čom svedčí aj absolútne minimum hodnotení na CSFD, aj napriek tomu, že je označovaný za to najlepšie čo na poli sitcomov vzniklo. A myslím, že aj málokto bude tušiť kto je Desi a Lucille a film sa to ani neunáva vysvetlovať a od úvodných minút na neho chrlí množstvo faktov, udalostí, mien, bez toho aby mu ozrejmil kontext. Zo začiatku tak diváka film ubije množstvom absolútne neznámych talking heads, aby následne rozohral pomerne nezaujímavú story o tom, že Lucille je komunistka a Desi jej v manželstve zahýba. Mne to celé však v tomto podaní prišlo ako materiál absolútne nevhodný na sfilmovanie. Chýba tu akýkoľvek reálny konflikt, akákoľvek dráma a vlastne je to vo výsledku celé úplne o ničom. Jo, dvadsať rokov dozadu Lucille zaškrtla nejaký box, že sympatizuje s komunistami, ale celá tá dráma je neskutočne vyfabulovaná a tá drúha o nevere zase zbytočná, pretože tú bezhraničnú lásku ktorú majú hlavné postavy medzi sebou mať reálne vo filme nijako nebadať, dokonca ku konci sa ukáže, že na tom vlastne nikomu z divákov ani veľmi nezáležalo a vyústi to do pusto prádzna. Film sa tak snaží vystaviať konflikt na niečom čo v skutočnosti ani nepôsobí ako zásadný konflikt a už rozhodne nie tak zveličený ako to nejaká stará bába utrúsi na začiatku filmu, že kvôli tomu "takmer prišli o život". Pche ... Toto je fakt veľmi nešťastné zakopnutie zo strany Sorkinsa hodné minimálne jednej Zlatej Maliny za masku Nicole Kidman, ktorá tu pôsobí ako figurína ktorá ušla z múzea Madame Tussaud a nie ako reálne žijúca, dýchajúca postava. Z tohto už skutočne nechcem vidieť nikdy znova ani minútu. CELKOVO: 4/10 ()

• O filmu se poprvé začalo mluvit v roce 2015, tehdy ještě měla roli Lucilly Ball (Nicole Kidman) hrát Cate Blanchett, ta však nakonec v roce 2021 od role odstoupila. (M__)

79. Zlaté glóby - výsledky

79. Zlaté glóby - výsledky

10.01.2022

Dnes v noci byly v kalifornském Los Angeles uděleny Asociací zahraničních novinářů v Hollywoodu (HFPA) Zlaté glóby za uplynulý rok 2021. Kvůli stále neutuchající kontroverzi kolem asociace a bojkotu… (viac)