Jednou budu zpívat s Karlem Gottem! Iveta je dívka z Frenštátu pod Radhoštěm, která chce být slavná. Nejdřív ale musí přesvědčit vlastní rodiče, aby jí vůbec umožnili zpívat. A to ještě nevědí, že jí brzy vstoupí do života láska… (Voyo)

Fifer

Myslím, že je to důstojně natočený první díl. Kritikové zmínili, že chybí reflexe komunistického režimu. Pravda, ta tady opravdu není. Ale je to komerční projekt, kde se lidé dojmou nad mladým Sepešim, Haberou, Bartošovou a řízkama v kulturáku roku 1983. Takže celkem chápu, proč to tam tvůrci nedali. ()

castor

Hladce na vrchol – spíš tak by se měl první díl jmenovat. Na zkouškách takhle nikdy nezazpívala, udiveně reaguje (mimochodem skvělá) sbormistryně Jana Boušková. Jihlava má být katapultem pro chlapce a děvčata od Aše až po Košice. Skončila vysoko, ale na nepostupovém místě, přesto za ni domů do Beskyd přijíždí (mimochodem skvělý) producent Igor Chmela s dalším účastníkem talentované soutěže Petrem Sepešim, kteří jí mají pomoct (a hlavně sobě) do vyšších pater československé pop music. A pohádka může pokračovat, zatímco pasivní Iveta se ani nemusí moc snažit či někomu vzdorovat. Snad ten její vyplašený kukuč dám i příště. Každopádně fajn vtahující úvodní epizoda. ()

DJ_bart

Bartošová Rhapsody – aneb kdo by to byl kdy řekl, že mě někdy bude bavit televizní biografie o Ivetě Bartošový od komerčního škváru TV Hovna a platformy Yolo. Boomeři a husákovy děti budou mít na krajíčku a zamáčknou nostalgickou slzu nad řízkama v chlebu, trvalou Anny Fialový a normalizační atmoškou, ale přesto bych si troufal tvrdit, že tahle minisérie svým poutavým formálním zpracováním a relativně autentickou retro stylizací (byť pochopitelně kýčovitou a patetickou) dokáže zaujmout i mladší generace diváků, poněvadž první epizoda je na poměry Novy povedenou expozicí. Jen je škoda, že Eliška Křenková tentokrát moc herecky neexceluje. ()

Big Bear

Při sledování tohoto prvního dílu jsem si říkal - proč? Proč tohle někdo natočil? Bartošová byla pravda hvězdičkou na socialistickém pop nebi, ale to bylo dáno tím, že to nebe nebylo nekonečné jako na západě a nebyla tu konkurence. Jistě, zpívat uměla o tom asi žádná. Ale takových bylo... To teď tedy budou seriály o Arnoštu Pátkovi, Schelingerovi atd... ? Jménech nad nimiž se již zavřely vody času a jejichž životy řekněme neskočily tak naplněny na rozdíl třeba od Karla Gotta? ? Koho to zajímá? Jistě, teď si řeknete - tak proč jsi na to teda koukal? Odpovím hned - koukal jsem na to proto abych se podíval jak moc se podařila ta retro atmoška. Osmdesátky s céčky, Sandokanem a Knoflíky lásky já zažil a tak mne vždy zajímá jak kdo dokáže ten čas filmovým kouzlem vrátit.  A zejména mne to zajímá u rejži, kterej ten čas díky svému datu narození vůbec nezažil. Hádám že je rozdíl točit něco z časů, které pamatuji a něco z dob, kdy jsem maximálně jezdil v kočárku a myslel jen na mámino prso. Můj verdikt zní takto. Snažili se. Ale, že bych z toho měl nějaké deja vu   jako třeba v seriálu Svět pod hlavou, to teda ne. Musím ale ocenit výkon Anny Fialové. Podobou to s Bartošovou nemá společného zhola nic (až na ten účes), ale chvilkami jsem měl dojem, že se jí hlasově snažila napodobovat, že v tom byl fakt záměr a místy ten tón hlasu i dávala. Zdá se, že průprava z Tvoje tvář má známý hlas jí tady mohla docela pomoci. Jinak jsem otrávený z Hanuše a Mikluše. Oba jsou fajn, ale díky svým komunistickým vyzážím vhodným ku ztvárnění soudruhů, aprátčíků, vedoucích různých socialistických soutěží atd... jsou zkrátka tito nebožáci dnes nasazovaní velmi často právě v takových retro věcech a diváka to nudí.  My tohle neumíme. Potřebujeme seladona ve střením věku? Jasně dáme tam Langoše. A třeba ve dvaceti filmech stejně pokud tam má být seladon ve středním věku. Potřebujeme konferenciéra festivalu politické písně? Mikluš! Jasnej gesicht! Proč se jen trochu více s herci neexperimentuje... Třeba i s méně známými...?  Ze zvědavosti zkusím i dvojku, ale nevím... Zatím z toho nějaké záchvaty nadšení nebo vzpomínek  fakt nemám. * * ()

marhoul

Milé překvapení. Anna Fialová je v současnosti, z mladých aktérek, jedna z nejlepších, logicky mě nalákala na Ivetu, která mě nezajímala naopak nikdy, ale vyhnout se jí úplně nedalo, čili ji člověk znát musel už od přiblblých Knoflíků lásky. Nemám srdce trefovat se do ženy, která měla mnoho osobních potíží, navíc její syn si musel vytrpět svoje, bulvár jim naložil, takže se omezím pouze na výkon Aničky, která nám představuje sice přísně vedenou, poslušnou, ale ambiciózní, zároveň unylou, ale přitom vzteklou dívenku, která zpívá mimo můj toleranční okruh, strašně chce do Prahy a do Lucerny a do televize. Vystřihla ji fantasticky. Osobně jsem nikdy oblibu Ivetky u veřejnosti nepochopila, když si Knoflíky lásky pustíte dneska, bude vás mrazit v zátylku, člověk má chuť vypíchnout si oči i uši, osmdesátková tvorba byla v drtivé většině absolutní peklo, přesto jsem zvědavá na pokračování. Alena Mihulová s Miroslavem Hanušem excelentní! Mikluš a jeho role socialistických šulinů, je vždy trefou do černého, představitel Sepéšiho mě taky zaujal, Habera letmo pobavil, Křenková je pro změnu peklo doby dnešní a ne, ani tady se proměna z mrkací panny na cokoli jiného neudála, výborné retro, krásná kamera, první díl chválím. A pozdravuji z vod JP Harvey, Faith No More, Nirvany, R.E.M, Lindy Perry nebo třeba RHCHP. ()

William_

Že se jedná o podprůměrný kus, na tom se všichni shodneme, avšak jediné co si zaslouží pozitivní zmínku, je Anna Fialová a posledních 20 minut 1. dílu, kde se začalo konečně něco dít. ()

fabecc1222

Tak tohle mi zatím hodně sedlo. O Ivetu Bartošovou jsem se nikdy až tak detailně nezajímal, takže znám hlavně až její eskapády od období Pomeje a dále, a její mládí je pro mě tak plné tajemství. Nedokážu tak určit, do jaké míry se toto zakládá na skutečnosti, každopádně se mi líbí dobová atmosféra, a celé to dobové prostředí showbyznysu. Stejně tak dobře to vypadá i u hereckých výkonů. Velké překvapení v podobě Anny Fialové a Vojtěcha Vodochodského. ()

Anet21

⚪Veľmi civilné, nebojím sa povedať, že celé to nesie určité znaky ,,starej" filmárčiny z našich končín, čo je vždy len dobre.⚪Vizuálne nie je veľmi o čom písať, kamerovo a výpravou je to nadštandard, ktorý by som rada videla v televízii častejšie, po stránke príbehu je už ale čo komentovať.⚪Je dobre, že scenárista celý dej nepoňal vyslovene ,,bulvárne," ale skôr komornejšie, ako životný príbeh jednej naivnej mladej ženy túžiacej ,,po sláve ako Goťťák," bez toho, aby si uvedomovala, čo všetko za ňou stojí a že v konečnom dôsledku jej to všetko viac vezme, ako dá. Zaujímavo je zobrazené i rodinné prostredie a zázemie Ivety, ktoré bolo vyslovene starostlivé a milujúce (o to paradoxnejšie, čo sa dialo potom), dôležitá charakterová postava otca zmýšľajúceho dopredu a chápajúceho, že dievča ako Iveta popularita zomelie je highlightom dielu. Fialová sa síce na Ivetu nepodobá, a ani hlas nemá tak čistý a prenikavý, dá sa to však prepáčiť, Sepéši už castingovo trafený lepšie.⚪Inak celá postava Sepéšiho je v realite úžasné kontroverzná - na kamere milý nevinný mladíček, v realite namachrovaný mladý ch*j, ktorý mal sebavedomie až na Olympe. Pikošky, ktoré naňho Iveta kedysi prezradila stoja za vyhľadanie na googli. Sprotivý sa vám ešte viac.⚪ ()

Kracken

Je sice hezké vidět jak mladá Bartošová začínala, ale myslím si že by bylo zajímavější vyprávět příběh o tom jak se Iveta rozjela a začala být slavná až po její konec na kolejích. ()

mira007

Jméno Ivety Bartošové beru jen jako marketingový tahák a její smutný život mne nějak nezajímá ( chudák holka ), takže nebaštím myšlenku jak to bylo doopravdy, ale na druhou stranu mne zajímal další ambiciózní projekt Tv Nova s dobovou výpravou, kde jsem se těšil na atmosféru doby a tak nějak nástin, jak se dělala za socíku kariéra v showbyznysu, jenže první díl je pro mne zklamáním - krom hadrů a dvou aut tady není z té doby vůbec nic natož socialistická atmosféra ( soudružko tady zazní jen jednou,) těžko jinak poznat v jaké době se to odehrává. Díky minimu exteriérů to působí i dost lacině a story o zpěvačce, která chtěla být slavnou zpěvačkou je zatím hodně slabá a působí víc jako povrchní papundeklová záležitost, občas i hloupá, ale pár věcí to mělo kvalitních. První díl bída, zatím nejslabší ze všech Voyo projektů, ale třeba se to rozjede. Potenciál to má. ()

MickeyStuma

První část minisérie pojednává o samém počátku pěvecké kariéry, tedy jednoduše řečeno, jak to všechno začalo. A je to příběh svým způsobem krásný a dojemně emoční, ale až moc jednoduchý. Scénář je napsán tak, že z toho viditelně tkví snaha se vyvarovat kýče. Například pěvecká soutěž v Jihlavě. Jak Iveta dopadla je sice známo, takže čtvrtá skutečně byla, ale i bez znalosti dané reality by v seriálu tak, jak je to tvůrčně podané, výš být prostě nemohla. Ano, byl by to prostě kýč. A takových příkladů je víc. Petr Sepeši vstupuje do příběhu zbytečně moc brzy. Předtím měl být dán Ivetě daleko větší prostor. Scéna vystoupení Ivety se ale jinak povedla  a písnička po divácké stránce skutečně pohladí. Nabídka spolupráce s Petrem a odmítnutí Ivetiným otcem kvůli její křehké povaze mělo vyznít více dramaticky a snad i k větší nenávisti k otci, i když to myslí dobře. První část nevyzněla nejhůře, ale bohužel je tak přímočaře jednoduchý, že vede k předvídatelnosti. A to je chyba. ()

Hellierer

Bartošová mě až na faux pas na sklonku jejího života minula (jsem mladší generace), ale tenhle zasněný a příjemně lidský projekt, respektive jeho start, mě za to srdéčko přeci jen chytil. Herecky vybrané precizně, retro-atmosféra svou mířenou vyumělkovaností skvělá a celkově takové hladivé, leč i občas nepříjemné (z tohoto pohledu doufám, že další díly trochou přitlačí na pilu). Jen škoda, že Křenková tentokrát moc nezapadla. ()

milwaukee

Hlavní hrdinka je dobrá, ale Iveta byla jenom jedna, tu nikdo napodobit nedokáže. Křenková, jako že ji normálně nemusím, tak tady aspoň trochu bodovala. Přece jenom nějaké mimické svaly má (asi dva) ;-). No a Mikluš, to je šílenej pedofil. Chmela a jeho účes, u toho jsem téměř uchcával. Komunistickej manager jak vyšitej. Akorát si nějak nedokážu zpětně vybavit, jestli Habera za mlada nosil kníra. Spíš si ho pamatuju v kraťasech, ze kterých mu téměř lezly vejce. Dávám čtyři hvězdy a myslím, že je prostor i na pět. ()

oldy

Docela dobrý začatek miniserie o Ivetě. Škoda jen,že neukažou vic z Frenštatu. Město ukažou jen mlhavě. Jde vidět,že to tam netočili,škoda. Místni by to potěšilo. Jinak je to povinost pro fanoušky Ivety. Jen nechapu jak tomu někdo da hned odpad! ještě před tím než to vyjde. Asi je to baví a není to první připad.... ()

JosefTomas

Zatím si mě Iveta moc neomotala (och, to jsem ale vtipálek). Po technické stránce ale jsem nadmíru spokojený, dokonce jsem si zvykl i na ten retro look (u něhož mi z počátku vadila ta přepálená dávka světel) a hudebně mile překvapen (Brzobohatý). Herecky také dokonalý casting, ale chybí mi tam krapet lepší dialogy, které téměř vždy šustí papírem a to není dobrá vizitka. Ale Iveta neřekla poslední slovo a navnadila, takže jsem zvědavý. ()

janahorova

Provedením mě seriál docela chytl a příběh zaujal, zklamání přišlo až při prohledání youtube a zjištění, že je příběh dost zdramatizovaný. Například Iveta vypadá jako holka, co zpívá jen v církevním sboru a nesmí jít kamkoli sama, ačkoli už v té době vystupovala na zábavách a měla kapelu? Nebo situace kdy vyrazí do Prahy úplně poprvé a ráno už někde vystupuje? Doufala jsem ve větší přesnost a bohužel momenty, které mě přiměly hledat, jak to bylo, zklamaly. ()