Richard Hammond's Workshop

Veľká Británia, 2021, 60 min

Richard Hammond zakládá nový podnik v oblasti restaurování klasických automobilů poblíž svého rodného města v Herefordshire a postupem času zjišťuje, že to není tak jednoduché, jak si na začátku myslel. (Čulo)

kenkaku

1. řada (6 epizod): #1 *** takový zvláštní nemastný-neslaný rozjezd. Richard nemá ten komediální potenciál “orangutana s kladivem” a na můj vkus až moc kopíruje koncept farmy. Hodně tam vystupuje jeho rodina (piknik, prohlížení rodinných fotografií), pak ten název dílny “Diddly squat” …tedy pardon “The smallest cog” už více nápadný být nemohl. Asi nejvíce fungují pasáže “rozjíždíme podnikání” a “opravujeme”. Těch ale není moc. #2 ***** Raketově zábavností nahoru a to jen díky razantnímu omezení scén s Richardovi rodinou a čisté soustředění na podnikání a renovaci prvního auta. #3 **** skutečně to začíná být pravidlem. Čím víc rodinky, tím otravnější to je. Naštěstí to balancuje renovace dvou aut a opravdu hodně informací. #4 ***** Prakticky celá epizoda o tom jak získat peníze a přestěhovat dílnu (zbytek je renovace tříkolky). Scéna na aukci, je hodně dobrá. Naprosto jsem ho chápal a překvapila mě kultivovanost aukcí v Anglii. #5 **** Polovina epizody je o “grand opening” nové dílny a tempo lehce vázne. Druhá polovina je o dokončení RS2000 a nabízí přesně to co od pořadu očekávám. #6 ***** Od každého trochu a pravděpodobně formát jaký bude mít celá druhá řada. Vše je usazené a bude se věnovat 2/3 práci a zbytek rozptýlení a zábava. 2. řada (10 epizod ****): tentokrát neřeším po epizodách, protože koncept epizod se standardizoval. Samotnému restaurování aut se čas věnuje (prakticky) minimálně. Na něco jako Kindig customs zapomeňte. Ale o dost méně se řeší Hamondovo soukromí. Tak samozřejmě, že se mu nevyhneme (dcerunka dělá řidičák, atd.) ale je to výrazně méně násilně zakomponováno a prakticky vždy to souvisí s auty. Hodně času se věnuje “jiným motoristických věcem”, což vlastně vůbec nevadí, protože je to zajímavé (taková úroveň TopGearu). Za mě celkem povedeně usazeno. ()

NiaWolf

Z Top Gear tria jsem "křečka" Hammonda měla nejraději, hlavně kvůli jeho ulítlým nápadům a dohadováním s Jeremym. Jenže postupně se stále zoufaleji snažil dostat do popředí pozornosti a výsledkem je, že představuje typickou ukázku "krize středního věku". Třeba u tohohle jakože dokumentu byste čekali, že to bude o opravě veteránů, vyřizování administrativy apod. Podobně jako tomu bylo u Clakrson's farm. Místo toho Richard první dva díly vykládá o sobě, prohlíží si s rodičema staré fotky a tlachá o tom, jak se to nemusí povést a jak musí přiložit ruku k dílu. No ve skutečnosti jednou něco nalakuje a odmontuje asi dva díly. Veteránů moc nezrenovují, ve výsledku tak tři a to ještě ani renovace není zdokumentována, ale sestříhaná asi takto: ,,Tohle a tohle potřebuje opravit...hm to bude těžké" *10s záběr opravy jednoho dílů* ,,Dneska asi nepůjdeme spát" ,,A máme hotovo". Drtivou většinu seriálu se jen čeká na dokončení nové dílny a naříkání Hammonda, jak se snaží sehnat klienty, objíždí výstavy, kecá se snoby a snaží se to televize narvat co nejvíc rodinných členů. Prostě nuda. ()