Dear Rider

USA, 2021, 91 min

Réžia:

Fernando Villena

Woody Harrelson (rozprávač)

Značka Burton a jej zakladateľ Jake Burton sa spája so snowboardingom už od samého začiatku, kedy tento šport vznikol. Film vám predstaví Jakeovu cestu, jeho začiatky ako aj dôležité historicé momenty snowboardingu ako takého. Povinná jazda pre všetkých milovníkov tohto športu. (Adrenalin Film Festival)

Hawaj

Nečekejte strhující životopis, je to jen film o člověku, který normálním úsilím dosáhl výsledků o jakých se mu ani nesnilo. Behěm jednoho života pomohl vytvořit z ničeho sport, který se stal globálním fonoménem a dosáhl všech pomyslných met. Tak rychlá je dnešní doba. Dřívo to trvalo několik generací , staletí i tisíceletí. Splnil si sen a naplnil spoustě lidem život radostí a zábavou. Je to film o mým mládí, kdy jsem sledoval vznik snowboardingu ve skejtovejch časopisech v 80. letech jak tam Jake dával první svoje reklamy na prknou se šnůrou a s gumou a my jsme tu pak v těžkým socíku s nadšením podle těch obrázků kopírovali první prkna a dělali první závody a jeli paralelně úplně stejnou svobodnou snowboardovou kulturu jako se jela za železnou oponou. S toudle firmou jsme všichni rostli nakonec se dostali i do jejich legendárních videí, jezdili s Craigem Kellym na Chopku, hráli s ním kulečník a kecali o surfingu. Pěkná vzpomínka to byla. Zejtra jedu do Špindlu zas tak jak jsem tam jel se svým prknem poprvý v 85. Akorát svět už udělal pár otoček navíc. ()

Slasher

Bylo by veskrze jen průměrný bio zakladatele značky Burton a jednoho z pionýrů snowboardingu, nebýt několika super koláží s Woodyho vstupem vypravěče a závěrečný vlny emocí. Pěkný pomníček, vlastně taky vděčím. ()