Strach v priamom prenose

• Česko Strach v přímém přenosu (viac)
Thriller / Horor / Mysteriózny
Veľká Británia / USA / Francúzsko / Kanada, 2002, 92 min

Pět mladých nadějných lidí má šanci stát se součástí soutěže, kterou sledují miliony diváků. ODMĚNA: 1 milion dolarů pro každého. MOTIVACE: Peníze, sláva, noví přátelé. ÚKOL: Všechno, co musí udělat, je zůstat v jednom domě. Uprostřed ničeho. Šest měsíců. Ať se děje, co se děje. Nebo všichni prohrají. VÝSLEDEK: Něco se začíná dít... Pohledy z více úhlů kamery, záběry děsivých noční vizí a mrazivá přesvědčivost dělá z filmu STRACH V PŘÍMÉM PŘENOSU skutečnou noční můru. (oficiálny text distribútora)

Anticque

Poté co mi kámoš Kerion pověděl o tomhle snímku, nevěděl jsem co z toho mám vyvodit. Nic jsem o tom nevěděl, tak mi nedalo abych se nepodíval. Už od začátku byl film takový neslaný a nemastný, nic člověka nepřekvapilo, děj byl snadno předvídatelný, prostřihy z kamer, to mi akorát připomnělo Blair Witch. Film je napůl thriller a napůl horor. Atmosféra zde prakticky neexistuje, herci jsou nějaký začátečníci, neboť je to hrůza. Film má hodinu třicet, z toho hodinu deset se zde kromě jednoho nevinného oběšení nic neděje. Je to prostě taková reality show ,,Vyvolení v trochu drsnějším kabátě. Budu se snažit na tenhle snímek celkem s radostí zapomenout. Dávám 35%. ()

Lhurgoyf

Mám rád nezávislé nízkorozpočtové horory a to hlavne kvôli netradičnosti, ktorými sú natáčané. I v tomto filme nájdeme pár netradičností hlavne v rôznych kamerových finesách - zašumené statické webcamery s efektným zoomom je vynikajúci a originálny nápad. Tu ale režisérova invencia končí - hlavne prvá polovica príbehu je značne o ničom a strach je tu vytváraný za pomoci ľakačiek (treba ale povedať, že sú to BRUTÁLNE ľakačky, ktoré vás vždy zaručene trhnú hlavne z dôvodu neskutočne nárazovo hlasnej zmäti zvukových efektov). Je to síce dosť lacný spôsob vystrašenia, ale v každom prípade efektný i efektívny. Lepšie, než priemerne, ale hodnotiť bohužial nemôžem... ()

honajz

Horor, jenž je kombinací Záhady Blair Witch a populárního voyaerského real seriálu Big Brother. Pětice mladých má vydržet ve vile půlrok za neustálého dohledu kamer a vyhrají milion dolarů. Brzy se však začnou objevovat různé nesrovnalosti a dojde k prvnímu úmrtí. DVD: Komentář režiséra a producenta, komentář herců (stylem rozhovoru), půlhodinové Making Of (rozhovory s herci a tvůrci), 4 vystřižené scény, erotická scéna ze 4 úhlů kamery (!), kompletní webcastové monology z úvodu filmu – a jen GB titulky. ()

Sfinkter

Mišmaš Ptáků, REC, Blair Witch, Mlčení jehňátek a bůhví čeho ještě, ale pouze co se týče jednotlivých sekvencí. Celkově totiž Strach výborně pracuje s divákem a originálním vyvrcholením vyplňuje jakousi zvrhlou díru na hororovém trhu. Nás diváky krev stále přitahuje a tento film Vás o zážitek neochudí. ()

mm13

Opäť raz sa nejaký polotalent pokúsil preraziť pomocou chudáčika hororového žánru. Však hej, možnosť nízkych rozpočtov otvára dvere, relatívne mladé publikum nemá vysoké nároky na dramaturgickú stránku veci, no a šanca zapísať sa do dejín kinematografie ako tvorca kultu je tu kvôli práve vymenovanému veľká. Len škoda tých námetov... Aj Strach v priamom prenose - preboha, keď už vplávam do tématiky reality shows, tak to tam aj trochu rozvírim, neuspokojím sa iba s tým, že akože to celé zaujímavo nasnímam kvázi skrytými kamerami. Namlsám divákov vouyerismus, pekne mu predhadzujem šteklivé obrázky, postupne zahusťujem atmosféru, vyhrocujem konflikty v skratke načrtnutých, typovo výrazných postáv a potom udriem plnou silou poriadnym GORE nárezom aby sme sa všetci uslintanci cítili pri záverečných titulkách ako posledné prašivé hyeny... Ale to by som chcel veľa od niekoho, kto sa uspokojí s polopríbehom plným slepých uličiek, polomotívov polopostáv, to všetko v poloatmosférickom, polocool balení. Asi som príliš náročný, každopádne strácam chuť púšťať sa do ďalších hororových dobrodružstiev. (keby aspoň tie debilné audiokomentáre režisérov na DVD neboli. pri nich s nervami definitívne končím) ()

• Film byl málem uveden jen na videu. Po zkušební projekci 4 hodinového materiálu, která nebyla přijata dobře, distributor ztratil zájem. Po sestříhání na polovinu bylo možné film uvést v kinech. (NinadeL)
  • Režisér Marc Evans se obával propadnutí filmu, protože stejně tak dopadly jeho dva předchozí projekty. Znamenalo by to konec jeho režisérské kariéry. Naštěstí pro něj se tak nestalo. Po počátečním chladném přijetí se překvapivě z filmu stal hit. (NinadeL)