Nemohli jsme dospět

• Japonsko We Couldn't Become Adults (viac)

Muž pošle svojí dávno ztracené lásce žádost o přátelství a ve vzpomínkách se vrací do 90. let, kdy pro něj život byl o něco radostnější. (Netflix)

Ulquiorra Cifer

Příběh "stárnoucího" chlapíka, a jeho vzpomínek na minulost. Příběh není nějak pozoruhodný, ale spíše nudí. Jediné co si šlověk na konci řekne - život nejde zastavit ani vrátit nazpět - můžeš pouze litovat, nebo jít dál. ()

filipvrbik

Nemám japonskou kinematografii příliš v lásce, ale téma mě zaujalo a musím říct, že to patří rozhodně k tomu lepšímu, co japonci natočili. Je to takové zpětně vyprávěné romantické drama. Docela se mi líbilo jak se všechno vrací ve vzpomínkách zpátky, včetně například mobilů, aut, počítačů a podobně. Jinak v Japonsku jsem byl, v roce 2000, a je vidět, že už je to pořádná doba - a mnohé se změnilo, taky se často vracím ve vzpomínkách k tomu co bylo a co mohlo být, takže se mi film líbil...70% ()

Arsenal83

Nelineárny príbeh štyridsiatnika, ktorý sa obzerá späť na svoj ľúbostný život a je frustrovaný z toho, ako premárnil svoje šance a že to už nevie zmeniť. Film je ťaží na pozeranie, je akoby filozofickejší, keďže skúma komplexnosť vzťahov a emócií. Chce poukázať na to, že ak chcete pochopiť svoje terajšie ja, musíte pochopiť najprv svoju minulosť. Podľa mňa sa film príliš ponoril do spomienok, resp. im dáva príliš veľkú dôležitosť. Môžeme sa z minulosti poučiť, ale niektoré veci treba proste dať preč, aby sa človek mohol pohnúť vpred. ()

Aljak

Nemohli sme dospieť, alebo inými slovami retrospektívny pátos na plátne. Po kompozičnej stránke to malo celkom fajn potenciál, ani príbeh ako taký nebol vôbec na zahodenie, ale to japonské prevedenie vrátane nevýrazných postáv a ich emočného nasadenia, tak presne to bol u mňa kameň úrazu. Pre milovníkov japonskej kinematografie to bude možno super, no mňa osobne to nijako extra nezasiahlo a tento film na mňa proste nezapôsobil (mimochodom, tak ako aj väčšina iných japonských filmov). ()