„Je to příběh o střetu hodnot, kdy rodině vezmou dítě kvůli nepatřičnému jménu,“ vysvětluje režisér Dan Wlodarczyk. Název minisérie odpovídá netradičnímu jménu dítěte, které trápí místní sociální pracovnice. Další příběhy alternativních rodin, převážně z přelomu milénia, byly často převyprávěny a upraveny médii. Série tak pokládá univerzální otázku – kde končí osobní svoboda člověka a kde začíná společenská norma? Dá se vůbec dnes žít mimo daný systém? (Febiofest)

Recenzie používateľa fafejt001 k tomuto seriálu (4)

Jitřní záře (2022)

CELKOVĚ  musím  dát  čtyři . Dobré  téma , výkony  ovšem  ,  tak  nějak  průměrné  , ale  jinak  sousedi  vedle  nich ,  tedy  hlavních  postav   a  lidi  v  obci  dobře  ztvárněni . Silný  díl  byl  ten ,  jak  jí  odebírali  to  dítě .  Závěrečná  klapka  celého  miniseriálku  byla  podivná . No  co  už .  Asi  nevěděli  ,  jak  to  uzavřít .  Jinak  dobrý  seriálový  počin . ()

Epizoda 1 (2022) (E01)

Záměr  této  minisérie  byl  , asi ,  chvályhodný , ovšem   zatím  mi  hlavní  hrdinka  leze  trochu  na  nervy . Já  jsem  pro  možnost  výběru , atˇ  si  každý  žije ,  jak  to  cítí  , ale je  třeba    počítat  s  tím  ,  že  pro  mnohé  lidi  a  hlavně  sousedy ,  to  bude  dost  oříšek . Jsem  tedy  zvědav ,   jak  vyzní  celá  minisérie a  ne  jen  jeden  díl . Takže  je  třeba  si  počkat . Jo  a  Nový  už  několik  let  hraje ,  většinou  ,   podobné  typy . Nevím,   kde  je  chyba . PROOOČ    nemůže  jednou  zahrát   normálního ,  příjemného , tolerantního  a  láskyplného   souseda   ,  občana   nebo  tak  něco . Možná  ,  že  Jitřní  záře  nám , tedy  mně ,  dá  odpovědˇ .  Ale  spíše  ne . Třeba  bude  nějaké  překvapení . Doufám  v  něj . ()

Epizoda 2 (2022) (E02)

ALE joooo. Pomalu se to rozjíždí.  Porod  celkem rychlý.  A Žilkové zřejmě životni role.  Tedy jedna z mála.  A dobrý úúúčes. Fakt děsný.  Sousedi opět nezklamali.  Není nad to mít příjemné, zvídavé, láskyplné lidí v obci.  Prostě pitomci jsou VŠUDE.  Tak to je.  A hlavní hrdinka mi lezla o něco méně na nervy.  Zvláštní. Tak DRŽÍME PALCE do dalších dílů. ()

Epizoda 6 (2022) (E06)

No  a  zazvonil  zvonec  a  příběhu  je  konec . Tento  díl  sice  žádná  pecka  , ale  to už  je  život . Úvod  ve  Španělsku  mohl  být  třeba o  něco klidně   delší  a  zajímavější ,  než  jen  zábava  v  ,,baře " .  Krátká  výuka  flamenga  a  hajdy  dom . Doma  zase  pro  Záři  nuda  a  pak  úprk  z  domova . Jěště  , že  poznala  fotbalistu  a  tím  pádem  pak  mohla  kde  přespat . Otec  se  v  celé  sérii  moc  neprojevoval , spíše  průměr . Opilý  syn  sousedů  byl  stále  stejný  kretéééén . Prostě  takový  mírně  podprůměr  díl . A  ten  závěr  celkem  divný . Záře  jde  tančit  a  je  konec .  No  podivné .  Za  celou  sérii  ovšem  musím  dáti   * * * *  .  Dobrý  počin  i  odvaha  jít  do  tohoto  tématu . Jen  ta  máma  co  měla  pět  dětí ,  byla  trochu  tvrdá  , odměřená ,   občas  bez  citu  a  pochopení   k  vlastní  dceři . Což  vlastně  není  ,  zase  až  tak  neobvyklý  jev  v  dnešní  době  . Bylo  mi  vlastně  Záře  občas  dost  líto . A  děda  Zedníčků  to  v  minulém  díle  dobře  pojmenoval . Ono  je  fajn  žít  přírodním  životem  ,  tak  nějak  po  svém  ,  nezávisle  na  systému  , ale  bráti  dávky  je  fajn  . Ovšem  nejsou  sami ,  kteří  využívali  tento  systém . A  mnozí ..........   jej  využívají  klidně  bez  výčitek  dáááále . Každý ,   atˇ  si  tam  ,  místo  teček ,    dosadí  koho  chce .  Tak  je  nastaven  systém  a  nic  se  na  tom  měnit  nebude . Není  vůle  ani  zákony . ()

Minisérie Jitřní záře startuje na Voyo

Minisérie Jitřní záře startuje na Voyo

10.06.2022

Rok 2022 je ve znamení originálních minisérií na Voyo. Poslední úspěch sklidil příběh Ivety Bartošové, od 10. června Voyo představí další dlouho očekáváný seriál. Minisérie Jitřní záře zobrazuje, jak… (viac)