LachtanShows

Od dramatu, co ve svém peaku působilo až nepříjemně, jsem čekal opravdové grády k samotnému konci, ten se ale dostavil tak rozplizlý do ztracena, že nemůžu hodnotit jinak. Doufal jsem, že se ještě leccos zdramatizuje, ale tahle epizoda na mě dýchla, jak kdyby k předchozímu celku vůbec nepatřila. Škoda, minisérie jinak působila zdařile. ()

castor

Dcera něco chce (stejně jako její rodiče si kdysi něco „svobodného“ usmysleli), ale matka je proti. Stále víc si tak uvědomuje, jak ji omezuje způsob života, který pro ni rodiče zvolili. Přitom je úsměvné, že oni sami léta nerespektovali role autorit, popírali úřady a jiné instituce, zatímco po dceři chtějí, aby je poslouchala. Zejména v závěrečném díle tak popírají to, co celý život sami razili. Neberou, že si svobodně volí vlastní cestu. A právě kvůli rodičům Jitřenka zažila od vrstevníků/společnosti mnohá odmítnutí, nechce to podstupovat po posledním návratu domů do Čech znova. A právě o jakési její revoltě poslední díl je. Už to není o těch „zlých“ lidech okolo, těžiště se přesouvá do jejich soukromí. Samotné finále mi vlastně docela sedlo. Fajn po celou dobu byli i neokoukaní Petra Bučková a Jan Plouhar. ()

Anet21

⚪Záver sa už tiahne pocitovo neskutočne, naozaj celému dielu chýba dynamika a akási ucelenosť, skáče sa od jedného k druhému v rýchlom slede, celé to ,,uvedomenie sa" postavy, že chce žiť inak je veľmi urýchlené a ako na popud scenáristu.⚪Rovnako aj motivácie hrdinky by mohli byť vykreslené lepšie, predsa len, odhodlať sa ku kroku sama odísť do detského domova je náročné, tu ho však postava urobí ,,akoby nič," rozhodne sa a hneď odchádza, akoby ju nič skutočne nedržalo späť.⚪Škoda, že reálna postava - Půlnoční bouře - očividne svoje sny nedosiahla (podľa jedného interview vraj chcela byť herečka, no podľa internetu by už mala mať sama dieťa, čiže očividne plány nevyšli), táto miniséria však okrem slušnej výpravy nepriniesla nič natoľko zaujímavé, aby na ňu divák spomínal i niekoľko rokov po. Nehovoriac o tom, že množstvo liniek sa načrtlo (hlavne spory so susedmi, obcou atď.), ale neuzavrelo, len vyšumelo dostratena a tunajší maskéri asi nemajú žiadne prostriedky, keďže nedokázali postavy rodičov nijakým spôsobom vizuálne postaršiť, i keď sa diel odohráva skoro o 20 rokov neskôr, čo tiež pôsobilo skôr vtipne.⚪ ()

Dawe2

Nejslabší díl z celé série. A vůbec ne dějově, ale herecky. Představitelce Jitřní záře Denise Biskupové jsem nevěřil vůbec nic a takových tam byla bohužel většina včetně Petry Bučkové. Nechápu proč to doteď šlo a na poslední díl to prostě nefunguje. Škoda. Jedna hvězda za děj, druhá za Jana Plouhara, který snad jediný dobře hrál ... ()

fafejt001

No  a  zazvonil  zvonec  a  příběhu  je  konec . Tento  díl  sice  žádná  pecka  , ale  to už  je  život . Úvod  ve  Španělsku  mohl  být  třeba o  něco klidně   delší  a  zajímavější ,  než  jen  zábava  v  ,,baře " .  Krátká  výuka  flamenga  a  hajdy  dom . Doma  zase  pro  Záři  nuda  a  pak  úprk  z  domova . Jěště  , že  poznala  fotbalistu  a  tím  pádem  pak  mohla  kde  přespat . Otec  se  v  celé  sérii  moc  neprojevoval , spíše  průměr . Opilý  syn  sousedů  byl  stále  stejný  kretéééén . Prostě  takový  mírně  podprůměr  díl . A  ten  závěr  celkem  divný . Záře  jde  tančit  a  je  konec .  No  podivné .  Za  celou  sérii  ovšem  musím  dáti   * * * *  .  Dobrý  počin  i  odvaha  jít  do  tohoto  tématu . Jen  ta  máma  co  měla  pět  dětí ,  byla  trochu  tvrdá  , odměřená ,   občas  bez  citu  a  pochopení   k  vlastní  dceři . Což  vlastně  není  ,  zase  až  tak  neobvyklý  jev  v  dnešní  době  . Bylo  mi  vlastně  Záře  občas  dost  líto . A  děda  Zedníčků  to  v  minulém  díle  dobře  pojmenoval . Ono  je  fajn  žít  přírodním  životem  ,  tak  nějak  po  svém  ,  nezávisle  na  systému  , ale  bráti  dávky  je  fajn  . Ovšem  nejsou  sami ,  kteří  využívali  tento  systém . A  mnozí ..........   jej  využívají  klidně  bez  výčitek  dáááále . Každý ,   atˇ  si  tam  ,  místo  teček ,    dosadí  koho  chce .  Tak  je  nastaven  systém  a  nic  se  na  tom  měnit  nebude . Není  vůle  ani  zákony . ()

lineker

Vážně ten díl, který to vše tak živočišně, reálně uzavřel je označován jako zbytečný? Vždyť v něm se to vše předešlé tak znatelně obtisklo. Hned z několika pohledů. To dítě, které si doslova vydupete z ničeho, obhajíte si ho přes veškéré překážky systému a mnohdy vám to rve mateřské srdce z těla, chce jít najednou jinou, odlišnou cestou. Empatie úřaduje a neexistuje ten jediný správný pohled. Smutek, ale i realita. A když to vrátíme o x let zpět, tak takto přesně ztatili dceru Pavlu její rodiče. Jen opačným směrem. ()