LachtanShows

Hnus, kam až ta přehnaná byrokracie může dojít. A ještě hůř - kam až sahají nitky prohnilých médií. Zruinují člověka, co se drží pravidel a ctí nastolený řád. Přijde někdo, kdo se staví proti systému ve všech možných ohledech, vysolí křivdu a neuhasitelný oheň je na střeše. ()

castor

„Neuživí? Vždyť je vykrmená jak Smolíček Pacholíček!“ Veronika Žilková je na dně svých sil, manželé se naoko přestěhují k jejím rodičům, kde je pračka a teče teplá voda. Zatímco Pavla dál bojuje uvnitř kojeneckého ústavu, Karel si připadá zbytečný (taky že je) a mizí na čas ze scény. Pořád mi vadí, že zatímco ústřední pár „nemá“ žádné charakterové chyby a chybky, „zlí“ jsou ti okolo. A zároveň, že nezkoumáme onu jinakost, ono vymezení, hlouběji nejdeme po příčinách strachu z cizího, z jiného. Vlny předsudků a nepřejícnosti nakonec přejdou do vítězného konce (TV Nova, která bulvár sama spoluvytváří, je tu naštěstí jen tak okrajově – možná jako by se snažila trochu zlidštit svou někdejší úlohu v kauze). Vzápětí přijde časový skok (2008) a otázky okolo nástupy Jitřenky do školy. ()

Marze

Doposud probihal zapas rodicu Jitrenky za budoucnost dcery a zivot mimo normy. Ovsem nevi se priciny, proc maji z vetsinove spolecnosti strach.Postavy se nevyvijeji a kolem nich jsou sami zli lide,takze cele prostredi pusobi dost nerealne. Tedy krome pocitu postav, kterym lze uverit. ()

Anet21

⚪Celý seriál ide viac-menej na istotu, čiže už nie je veľmi čo haniť alebo chváliť, od prvej časti sa vezie vo svojej na televíziu nadštandardnej produkcii, takisto dej pracuje s klasickou sociálnou drámou, v ktorej ale v kontexte pôsobia niektoré motívy až príliš ružovo - to, že všetci matke vychádzajú v ústrety, aj v domove všetci počúvajú jej žiadosti atď. je skôr autorská invencia a neverím, že to takto bolo aj v realite. Skrz záver epizódy sa zdá, že autorská invencia bude predsa len využitá bohatejšie, keďže (aspoň podľa rozhovoru so skutočnou predlohou hl. hrdinky) dieťa nechodilo do školy a matka ho vyučovala doma.⚪Inak, fascinuje ma, ako sa tam všetci neustále oslovujú titulmi, to sa zdá scenáristovi realistické? Áno, doktorovi (Phd., PhDr. a pod.) niektorí pozornejší hovoria ,,pán doktor," ale že by niekomu s Mgr. titulom každý hovoril ,,pán magister" je naozaj mimo.⚪ ()

vade_mecum

Jako sociální pracovník z povolání (celkem 8 let praxe, z toho 1 rok práce na úřadě, 7 let práce s uživateli drog a alkoholu, 1 a půl roku paralelně pracovník linky důvěry) musím poděkovat herečkám Lence Vlasákové a Veronice Žilkové za to, že ukázaly, jak komplikovaná může být pozice sociálního pracovníka. To, že tam bylo pochybení a střet hodnot mohu jen těžko rozporovat. To rozhodnutí mělo fakt těžký následky. Konečně ale taky kromě ukazování, jak náročnou práci mají policisté, hasiči, zdravotníci, právníci, soudci, učitelé a další, někdo ukázal, jak náročná je po stránce rozhodování práce sociálního pracovníka - a u oddělení péče o dítě dvojnásob... Je medializováno dost případů, kdy to byl prů.er, že se dítě neodebralo. Kdybych udělal stejnou chybu na místě vedoucí odboru já, vyjádření zástupkyně ombudsmana o tom, že jsem nejednal v zájmu dítěte a následné předvolání k výslechu kvůli mučení by mě rozbilo natolik, že bych si to šel regulérně hodit... Respekt hlavně Žilkové za to, jak to zahrála. Perfektně předvedla dilema zasáhnout versus nezasáhnout... PS: paralela s vydranděním frndy byla až nechutně realistickým obrazem toho, jak často se jedna (jedno jestli malá nebo velká) chyba obrátí proti sociálnímu pracovníkovi i tam, kde to není ani trochu fér... ()