Marze

V prvni eoizode se Pavlinka snazi otehotnet a v teto se ji to podari. Je tu hodne klise o lidech, kteri nemaji radi civilizaci. Navis se par ze systemu nevymanil, protoze berou socialni davky. Oba jsou vylozene svati bez charakterovych vad. ()

castor

„Musíte jí dát nějaký normální jméno!“ Přístup zdravotní sestry je otrávil, porod proběhne doma. Možná tam bude i teplo. A možná tam nebude plíseň. Je třeba vykácet stínící stromy za barákem. Samotěžba ale bude dalším svárem mezi mladým párem a zastupitelstvem obce. Nehodnotím kroky ústřední dvojice, hodnotím zpracování příběhu. Samozřejmě se ale nejde nevyhnout faktu, že my prostě stát budeme ždímat, ale ať nás jeho úřednický aparát nechá žít, jak my chceme. A to, že je prostě nutné dítě úředně zaregistrovat, by minimálně vystudovaná učitelka asi vědět měla. Ústřední herecké duo je neokoukané a fajn, nejedna vedlejší postava ale zoufale přehrává a vypouští z úst krapet šílené věty. Autoři (nejen) scénáře, manželé Wlodarczykovi, si sice vymysleli většinu dialogů a změnili jména postav, faktů se nicméně drží. ()

Anet21

⚪Produkcia je na úrovni lepšieho televízneho seriálu, takže nie je veľmi čo hodnotiť, tu skôr sama o sebe stojí kontroverzná téma, či je celý príbeh, na motívy ktorého je seriál nakrútený, normálny. Pretože áno, to, že postavy dedinčanov sú archetypy zlých neprajných ľudí, ktorí chcú vyhľadávať chyby druhých dokáže vzbudiť súcit k hlavným postavám, ktorým sú podkopávané nohy, na druhej strane je už ťažšie, aby si divák vytvoril sympatie k ľuďom, ktorí nechcú chodiť do práce, pretože veria, že si všetko dopestujú doma (a peniaze na čokoľvek iné???), odmietajú lieky (tetanovka by sa pri tej práci na poli celkom hodila), odmietajú úrady, no potom od úradu chcú dávky, od štátu chcú pomoc a podobne - čiže nie sú plne nezávislí.⚪Pretože to potom pôsobí neskutočne povrchne a alibisticky - štát chceme využívať, ale nech nás nechá žiť tak, ako chceme my.⚪Ďalším bodom sú potom úplne nepochopiteľné názory postáv, ktorí si kúpia starý dom, ale nemôžu ho opraviť, spávajú na jednom matraci na zemi ako v nejakom holobyte, nemajú nič, jedia len fazuľu a šošovicu, ale chcú si urobiť dieťa, vôbec nechápu nákladnosť starostlivosti o neho, dobrovoľne podstúpia domáci pôrod, i keď kedykoľvek by mohli nastať komplikácie, nechápu, že dieťa treba ,,niekde" zaregistrovať a že je jasné, že štát musí vedieť, že dieťa existuje a podobne - skrátka to pôsobí akoby postavy buď boli malé deti, ktoré nechápu sled udalostí v živote, alebo mentálne chorí, ktorí nemôžu chápať a všetko si predstavujú po svojom. Pretože vystavenie rodného listu nie je byrokracia, ale nutnosť a logický krok.⚪O to bizarnejšie pôsobí to, že žena je povolaním učiteľka a preto by snáď mala mať základné poznatky ,,o všetkom." Alternatívne sa dá žiť rôzne, stále ešte ale existuje norma, to, čo určila väčšina a čo treba rešpektovať. To, že to postavy (a očividne aj reálny pár) nedokázali pochopiť je na zamyslenie.⚪Po prvom dieli som si našla informácie o rodine na internete, krásny príklad, prečo všetkých podobných ,,ezo ľudí" radšej ignorovať.⚪ ()

LachtanShows

Nechápu, co se všem na minisérii tolik nelíbí, mohli byste pochopit, že zdejšími hvězdami nehodnotíte svůj postoj vůči rozhodnutím hlavní dvojice postav, ale hodnotíte zpracování celého příběhu, jeho dramatičnost a další vlastnosti. A ty mě tady skoro až pohltily. Jsem zvědav, kam se bude (ne)spravedlnost přiklánět nadále. ()

Elessar.

Proti všemu, proti všem Viggo Mortensen by sa mohol hanbiť, nikto predsa nebude prikazovať ako si smiete pomenovať vlastné decko. A pani z obecáku už vôbec nie.  Naša dvojica má dieťa, ktoré dostalo aj príhodné meno Jitřní Záře. Indiánske, také aké by sa im bolo páčilo, lenže tatíček nedokáže prekusnúť svoje ego a vystaví sa úradom na nemilosť. Niekedy prílišná tvrdohlavosť je na škodu. A čo keď je zima? Tak sa presťahujeme ako nomádi na Juh a tam po nich ani pes neštekne... ()

fafejt001

ALE joooo. Pomalu se to rozjíždí.  Porod  celkem rychlý.  A Žilkové zřejmě životni role.  Tedy jedna z mála.  A dobrý úúúčes. Fakt děsný.  Sousedi opět nezklamali.  Není nad to mít příjemné, zvídavé, láskyplné lidí v obci.  Prostě pitomci jsou VŠUDE.  Tak to je.  A hlavní hrdinka mi lezla o něco méně na nervy.  Zvláštní. Tak DRŽÍME PALCE do dalších dílů. ()

sparrow1

Myslím že to není vůbec špatný a zahrané je to dobře. Ale tyhle lidi mě děsí. Jen čekat co jim kdo dá. Chci žít nezávisle tak na to musím mít. ()