Kropajda1

Na rozdíl od předchozí minisérie Iveta se mi Jitřní záře moc líbí. Hodně dobře je vystižený vztah vesničanů k lidem, kteří přijdou na vesnici z města a okamžitě dostanou nějakou nálepku a samozřejmě nudící se zatrpklí vesničané se najednou spojí a mají společného nepřítele. To už je tradice, vždy si nějakého najdou. Tady si vybrali mladý pár a jdou pro ti nim. Samotné téma je hodně složité, ale podle mně by lidé, kteří se rozhodnou žít tímto způsobem, měli systém opustit úplně a nemít nataženou ruku. Tato dvojice se jen tváří, že chce žít svobodně, ale dokud žijí z podpory, v systému jsou, přestože tvrdí opak.  Seriál je natočený dobře a škoda, že se nedostal do celoplošného vysílání. Těch 350 tisíc předplatitelů se přece nemůže z ekonomického hlediska vyplatit. ()

castor

Tahle ruina, tedy tohle půvabné místo si je našlo samo. Magistra, která nehodlá do školáčků nic natloukat a která kuchtí karbanátky z lebedy, a zemědělec, který nehodlá přihlížet, jak jeho kolega řeže krávy. Nechtějí chodit do práce, protože věří, že si vše sami vypěstují (ale pro státní dávky ruku natáhnou). Žádný spěch, žádná chemie, technologie či permanentní tlak na výkon. Prostě žít po svém a mimo zavedené společenské struktury. A otěhotnět na čerstvém vzduchu a bez pesticidů tady prostě půjde snáz. Jenže všechno to začne problémem se studnou a nočními rituály u ohně. Ústřední herecké duo je neokoukané a fajn, nejedna vedlejší postava ale zoufale přehrává a vypouští z úst krapet šílené věty. Rozjezd průměrný, uvidíme. ()

Marze

Dle skutecnych udalosti z prelomu tisicileti. Jen puvodni  jmeno holcicky Pulnocni boure byl zmeneno na Jitrni zare. V teto epizode se jen ukazuje jak lze zit v souladu s prirodou mimo vykonovou spolecnost a chemie. ()

Anet21

⚪Rozjazd vcelku slušný, klasický. Záře, Guru aj Iveta majú zatiaľ ako Voyo produkty spoločnú predovšetkým vcelku slušnú výpravu, ktorú by v našich tv mohlo byť vidieť častejšie, čiže po stránke kamery, zvuku, hereckých výkonov nie je veľmi čo vytknúť. Až na to, že režisér oslovil asi štvrtinu skvadry zo Slunečnej a to je celkom dobrý vtip.⚪Scenáristicky to už asi bude horšie, tu veľmi archetypovo pôsobia dedinčania, ktorí neznášajú prisťahovalcov, správajú sa ako burani, chcú im len škodiť, merajú si tlak vody (včera 10 sekúnd, dnes 12) a riešia podobné nezmysly. Najhoršie na tom však je, že takéto typy ľudí, nech pôsobia akokoľvek schematicky sa naozaj vyskytujú a každý, kto na dedine žil/žije sa s aspoň jedným stretol (aj vlastná skúsenosť). Čiže toto ja osobne scenáru odpustím.⚪Čo už ide mimo mňa sú tie ezo bláboly, čajíčky, olejíčky, cvičenia, chodenie po uhlí, tancovanie pri splne - ja chápem, že niekomu toto môže dávať zmysel, mne je to celkom ukradnuté. Rovnako, že dvaja ľudia dajú výpoveď z práce a chcú žiť ,,nejako," z podpory, ale zároveň chcú dieťa a nepremýšľajú, že dieťa ,,potrebuje" na starostlivosť veľa peňazí je mimo, že je to na motívy skutočných udalostí je ešte viac na zamyslenie.⚪Ešte jedna vec - to, že ,,divné" mená sa na matrike zapísať nedajú, ale potom tu medzi nami chodia ľudia s menami ako ,,Jenovéfa" a iné, ktoré tiež bežne nie je uzákonené v českom kalendári a nikomu to nevadí je zaujímavé.⚪Niekto sa nemôže volať Polnoční Bouře, ale keby jej dajú meno Stormy, verím, že by to matrika ani neriešila...⚪ ()

mira007

Další Voyo pokus prvním dílem docela zaujal a musím říct, že po těch bombastických tématech jako Roubal, Guru a Iveta mi tohle civilnější téma přišlo zajímavější a nečekal jsem, že čištění staré studny bude napínavější než celý Kotek jako Guru, který znásilňoval své ovečky. ()

LachtanShows

Zatím se to rozjíždí velmi pomalu a je to hodně o silně nesympatickém páru alternativně žijících lidí, to zasazení do prostředí mnou milované Šumavy ale dělá skutečně hodně a ty nevraživosti s místními mě budou bavit. ()

Elessar.

Niečo na tom bude, mám isté predstavy o tom, ako môže vyzerať, keď sa dvaja ľudia z mesta rozhodnú plniť si sen Rolfa Zálesáka. Život na relatívnej samote, v spojení s prírodou nie je taká hračka ako sa môže zdať o čom sa naši dvaja protagonisti presvedčia. Voda? Elektrika? Pekný vtip, všetko si vymyslieť doopravovať a podobne. Lenže svojim štýlom správania si rýchlo narobia nepriateľov. Ono sa to zdá ako veľká sranda, ale dedina je predsa len čosi iné a zvesti sa čoskoro rozšíria. Najmä keď majú sklony k alternatívnemu životu, čo medzi týpkami z krčmy vyvoláva otázniky a prirodzenú nevraživosť... ()

rey17

Lol. Potenciálně dobře rozehraný příběh, který svoji lemplovitostí kazí Wlodarczyk a jeho výprava. Jeho představy o "alternativních" lidech, kombinace ezo, tantry, jógy, indiánů, hlupáků, nezaměstnaných, magorů a bůh ví čeho, příběh ničí a dělají nechtěně komickým. Některé vybrané dialogy jsou naprosto absurdní a nevěrohodné případně prvoplánové. Kostýmy zejména žen na brigádě na zahradě jsou rovněž mimo mísu - nikdo by si na sebe nevzal "slavnostní" čisté oblečení pro tantrické rituály na to, aby se rýpal v hlíně a přesazoval byliny. A takto je to celý díl.  Někdy méně je více a totéž platí i o tomto dílu. Tohle "dílo" nemůže brát nikdo vážně. Takřka utrpení sledovat celý díl. 30%. Příště prosím lepší rešerše na "alternativní lidi", udržení jednoho stylu a někoho, kdo přepíše dialogy. Střihová skladba je takový český průměr bez vyšších ambicí, totéž platí o kameře. Kde se rozdávají peníze na točení takových s***ek? ()

fafejt001

Záměr  této  minisérie  byl  , asi ,  chvályhodný , ovšem   zatím  mi  hlavní  hrdinka  leze  trochu  na  nervy . Já  jsem  pro  možnost  výběru , atˇ  si  každý  žije ,  jak  to  cítí  , ale je  třeba    počítat  s  tím  ,  že  pro  mnohé  lidi  a  hlavně  sousedy ,  to  bude  dost  oříšek . Jsem  tedy  zvědav ,   jak  vyzní  celá  minisérie a  ne  jen  jeden  díl . Takže  je  třeba  si  počkat . Jo  a  Nový  už  několik  let  hraje ,  většinou  ,   podobné  typy . Nevím,   kde  je  chyba . PROOOČ    nemůže  jednou  zahrát   normálního ,  příjemného , tolerantního  a  láskyplného   souseda   ,  občana   nebo  tak  něco . Možná  ,  že  Jitřní  záře  nám , tedy  mně ,  dá  odpovědˇ .  Ale  spíše  ne . Třeba  bude  nějaké  překvapení . Doufám  v  něj . ()

Peddro odpad!

Hodnotím pouze první díl, který jsem viděl, nicméně se znalostí příběhu, který byl předlohou. Hluboce opovrhuji nelidskými, aktivistickými a do morku kosti pokřivenými ,,rodiči" , ano, dávám do uvozovek, protože nejsou z morálního hlediska hodni, býti nazýváni rodiči. Odpírat tomu, koho máte nejvíc milovat- vlastnímu dítěti vzdělání, lékařskou péči, je zrůdnost nanejvýš odporná. Co kdyby dítě onemocnělo? Nechají ho nelidsky  ,,pojít". Co za zrůdy to může udělat? Jsem hodně otrlý člověk, snesu pro většinu lidí neúnosné, ale tohle fakt nedávám!!! Jsou to zrůdy, odporné kreatury a pevně stojím za sociálkou, která jediná, mohla to nevinné děťátko zachránit. Bože, jak to mohli vlastnímu dítěti udělat? Dospělý člověk, ať si žije jak chce, pokud dodržuje zákon, ale nemá právo riskovat život  nevinného, bezbranného dítěte, které za sebe neumí a nemůže rozhodovat. Tam musí být jasné ošetření zákonem!!! Opravdové lidské, zfanatizované, pomatené zrůdy!!!!!!! Každý slušný člověk, každý milující rodič, každý, kdo má rád děti, musí těmito ,,rodiči" hluboce opovrhovat!!!!  Navíc pojmenovat dítě takto idiotsky??? Také mám rád mayovky, miluji Vinnetoua, ale dávat dítěti indiánské jméno v češtině, to je opravdu pomsta na nevinném. To své vlastní dítě vůbec nemilovali? Hnus, odpad, neštěstí, tragédie, všechna pejorativa patří těmto ,,pseudorodičům". ()