Chainsaw Man

Kjúšucu (E04)

(epizóda)
Hudobný videoklip

Po divokém souboji poráží Denji Netopýřího ďábla a zachraňuje Power, i přesto, že ho předtím uvěznila. Denji tvrdí, že to všechno je jen kvůli tomu, že chce dosáhnout svého cíle. Power se jeho absurdní motivaci vysměje s tím, že „je to dost hloupý důvod“, ale nakonec mu jeho cíl dovolí uskutečnit. Když se Denji nadšeně chystá k Power, je najednou překvapivě napaden ze zálohy. (mikki089)

Hudobný videoklip

Arkanoid

Vytrvalú akciu vyčerpaného hlavného hrdinu prerušuje Hayakawa so svojím fox demonom a pokazí tak napätie. Následne rozoberá hrdinovo počínanie a jeho morálku. Šéfka presťahuje Power ku Hayakawovi a vytvára tak trápnu komédiu. ()

TheDarKnig

Esence Chainsaw Mana poprvé v plné kráse pod taktovkou všemocných ďáblů z MAPPA studia (ta ANIMACE nejen při souboji v první polovině epizody, ale třeba i během anime originální ranní rutiny Akiho!) a s andělskou Power jako neodolatelě smrdutou třešničkou na záchodovém prkýnku. Minimálně cliffhanger roku :-) ()

kondor77

Chtěl jsem s hodnocením počkat, ale nedá mi to. Tohle je japonský masakr motorovou pilou. Vlhký sen všech dřevorubců a sériových vrahů. A navíc, což je pro tenhle žánr neobvyklé, jsem doposud nezaznamenal žádnou otravnou postavu. Masterpice. ()

Ryuuhei

Po zhlédnutí čtvrtého dílu musím konstatovat, že prakticky odmítám tento seriál sledovat dál. První epizoda se mi zdála celkem zajímavá, ale s dalšími nadcházejícími jsem nacházel věci, které mi na tom prostě nesednou a doslova mě odpuzují. Postavy mi vyloženě lezou na nervy. Ať už je to primitivní divoch Denji, otravná Power, nebo ta nečitelná podivínská Makima. Jediný, kdo by mi až tolik nevadil, je Aki, který mi přišel z toho úvodního portfolia nerozumnější. Ale jinak hrůza, absolutní nesympatie z mé strany a neochota si kohokoliv oblíbit. Akce, kterou tu všichni chválí a vynáší do oblak, prvoplánová a stupidní jako z nějakého řadového superhrdinského eposu. Ničení zázračně okamžitě evakuovaných měst a dementní démoni, kteří místo toho, aby raději drželi jazyk za zuby a konali (čekal jsem, že si třeba ten netopýrák aspoň uždíbne nějakého toho školáka, jen pro efekt), akorát blbě kecali a propadali v absolutní sebeparodii bez špetky hrůzy, jakou by v divákovi měli správně vzbouzet. Ve spojení se superschopnostmi hlavních postav se stali groteskním terčem téměř okamžité eliminace, obohacené o nějaké to zdržování a hraní na to, jakože jde o život, ačkoliv se pak přihnala třeba obří liška a na takovém hnusákovi si okamžitě a bez vzdoru smlsla. A vůbec, fialová krev a nějaké ty vnitřnosti připomínající jakýsi biologický tentononc mají být to výtečné gore, ta alfa a omega celého díla? Ale prosímvás. Co je mi spíš odporné je důraz na občas až moc graficky vyobrazené a zbytečné zabíjení zvířat. Proč? Porcování lidí už není v módě, nebo je autor jen sadista-začátečník? (Ano, pořád bych radši viděl klasický školní oběd, než španělského ptáčka.) Nelíbí se mi to, není mi to sympatické, sledování ve mně vzbuzovalo spíš odpor a averzi. A to nejsem žádný čajíček - zbožňuju kupříkladu Gantz, který je taky plný bizáru a krutosti, ale aspoň si na nic nehraje, bere se trochu vážně a tamější entity mají ten správný šmrnc (aspoň do poloviny mangy určitě). Jistě, hodnotím teď s pachutí na jazyku po 4. epizodě. Ano, je možné, že od 5. výš se vše třeba zlepší a já tak přicházím o titul století. Ale 4 epizody mi na první dojmy přijdou dost a většinou se témata v nich představená dál akorát rozvíjí a nějak zvlášť v samotném jádře nelepší. Nevěřím v zázraky a necítím se na to zjišťovat, jestli mi dalších 8 epizod předvede něco, co mi za to byť jen trochu mohlo stát. I když... jedna taková věc by to možná být mohla - animace, kterou zde považuju za to nejúžasnější, co jsem za poslední dobu v konzumní TV sérii viděl. Výtečné detaily, ladný pohyb, do toho celkem pěkně zakomponované a nenásilné CGI, které třeba to představené v NieR Automatě s přehledem zadupává hluboko do země. Ale o vizuálu to není, za mě rozhodně ne. Za tento komentář mě můžete nenávidět, nebo mě přesvědčit o opaku a tím si taky zahrát na takového hrdinu, který bude hájit blaho kvalitních anime titulů a eliminovat zlé démony, kteří bezostyšně vrhají jednou hvězdou a někoho tím i občas zasáhnou. Je to na vás... /// Epilog: Tak mi to všechno vrtalo hlavou a lezlo na nervy, že jsem se rozhodl své tvrzení prolomit a zkusit koukat dál. To by člověk nevěřil, co se z toho všeho nakonec vyklubalo... () (menej) (viac)