Tomoyo Aki je otaku. Jednoho dne cestou z domova narazí na záhadné děvče, kterému vítr odnese klobouk. Kouzlo okamžiku, kdy dívku spatří, v chlapci probudí nejen zájem o děvče jako takové, ale především v něm zažehne tvůrčí jiskru. Aki totiž již delší dobu plánuje vytvořit hru a nynější impuls jej vede k tomu, aby tento jedinečný pocit, toto okouzlení, přenesl právě do svého díla. Plný odhodlání pustit se do práce vyhledá dvě nejhezčí dívky ve škole, animátorku Eriri, svou kamarádku z dětství, a chladnou Utahu, která je známá svým talentem pro psaní příběhů (literární génius). Obě dívky se spolu příliš nemusí, protože je rozděluje zájem o hlavního hrdinu. I když je jejich zájem více než jen platonický, nakonec se vzájemnou spoluprací souhlasí. Jak dopadne plánovaná hra a jak se příběh rozvine, když Aki zjistí, že záhadné děvče je vlastně jeho spolužačka Megumi Kato, které si dříve vůbec nevšiml? (Jeoffrey)

Jeoffrey

A já hlupák si myslel, že otaku bývají zpravidla na okraji společnosti a tady mi prezentují hrdinu, který sice sám sebe považuje za izolovaného od ostatních a kterého zajímá opravdu jen ten jeho otaku svět, ale ve své škole je prý považován za celebritu a touží po něm nejhezčí dívky z celé školy... I když dá se to chápat, protože obě dívky mají k tomu být otaku taky do jisté míry blízko a navíc našeho hrdinu dobře znají. O to zajímavější je pozorovat Akiho interakce s Megumi, která má zase do otaku hodně daleko a navíc je to těžká flegmatička, kterou lze do jisté míry označit za nudnou... Dalo mi to dost zajímavý pohled do otaku kultury a přineslo docela sympatické charaktery. Celkový dojem z toho co jsem viděl nebyl vůbec špatný a s každou zhlédnutou episodou se zlepšoval (a to jsem to chtěl po episodě 0, která by se dala přirovnat k nepříliš povedenému a dost klišé OVA, dropnout), přesto mě to nebere tak aby to bylo na víc než na lepší 3*. ()

poleno

Jakooo... nevim. Řeknu to takhle... PLUSY: krásná animace, hudba a sympatická, trefně hláškující Kasumigaoka Utaha, ale to je asi tak všechno. Tyhle tři věci nezachrání nudný příběh a dialogy, které se za ně schovávají. Už jsem si myslel, že jsem po dlouhé době našel něco koukatelného... jak já se mýlil. /15%/2* ()

janovrom

Nevím, co přesně se mi na tom líbilo, tak místo toho, co se mi nelíbilo. Chyběla nějáká celková zápletka, prostě si potrpím na kvalitní příběh. Ale postavy mi seděly (i Kato, která byla věčně bez výrazu - vlastně o to víc), opening i ending song jsem většinou nepřeskakoval a bavilo mě to. Rozhodně to nepovažuji za 3 hvězdičkový průměr (podle mého hodnocení), takže 4...téměř. ()

Allcinna

Nebýt té krásné a zajímavé animace a postavy Kasumigaoky Utahy, tak mě to anime nejspíš unudí k smrti prázdnými dialogy. Nebo monology? Au. A ta třetí hvězdička je za roztomilý upírský zoubek blondýnky kreslící eromangu. ()

Hees

Absolútne obyčajné anime s obyčajným hlavným charakterom, ktorý je znova nechápavý. Anime vo svojej podstate môže zaujať len ak máte chuť na podobné háremové anime, kde všetky dievčatá majú zálusk na hlavného hrdinu a on má bohužiaľ nejakú lobotómiu, keď nechápe, že ho dievčatá chcú.  Čo však ešte môže zaujať sú rôzne dievčatá, ktoré majú rôzne záujmy čo sa týkajú otaku a každá je dobrá v niečom inom, ale v konečnom dôsledku majú pomôcť nášmu hlavnému hrdinovi spraviť hru asi vizuálnu novelu. Samozrejme ako to býva zvykom jednotlivé dievčatá majú rôzny výzor, rôznu osobnosť a proste nejakým spôsobom sa dávajú do škatuliek ako je tsundere atď. Bohužiaľ táto prvá séria nedosahuje dostatočné kvality, aby sa dala považovať za nadpriemer vo svojej konkurencii, keď tak možno v konkurencii hárem anime inak vôbec nie, ale zas pozerateľné to samozrejme je. ()