Vítejte na planetě Zemi

• USA Welcome to Earth

Kwaichi

Will Smith v seriáli predviedol svoju životnú formu. Aspoň čo sa týka dokumentárneho žanru a úlohy rozprávača, nezainteresovaného pozorovateľa, ktorých dáva priestor skutočným odborníkom a bádateľom - vyjadriť sa k téme a ukázať nám divy doteraz nevídané. Svojím wau efektom prekonávala jedna epizóda druhú. Aj keď, osobne ma najviac zaujala epizóda Speed of Life s hosťujúcim dobrodruhom Albertom Linom. Veľa vecí skutočne záleži len od uhľa pohľadu. Nemali by sme sa zameriavať len na ten náš, ľudský, ak chceme pochopit chod vecí okolo nás. ()

JohnCZ

Ani ne tak dokument jako spíš motivující dobrodružná výprava "tam ven" s člověkem, jenž je možná slavnou akční hvězdou, ale v reálu je to pořád jen obyčejnej chlap, kterej toho z divočiny moc neviděl, a tak je tak správně bezprostředně vyplesklej... v podstatě ze všeho. Zůstává vtipný, ale zároveň je příjemně down to earth. A to samé platí i pro hostující dobrodruhy. Bavilo mě, jak se každé Willovo dobrodružství prolíná s menšími doprovodnými sekvencemi, které doplňují a rozšiřují téma každé z epizod. Bavilo mě i samotné rozdělení, kde je každá část svým ústředním tématem zajímavě pointována. Hlavně je to ale naprostá audiovizuální božárna, kde prakticky každý vymazlený záběr stojí za to. Co do vizuálu se to nebojím srovnávat ani se všeobecně špičkovými přírodopisnými dokumenty od BBC. Tak dobré to je. A některé epizody zachází v technických možnostech možná ještě o kousek dál. Minimálně první díl zaměřující se na zvuk, kde divák kromě obrazovky otestuje i kvality svého ozvučení a pátý, který zase obsahuje naprosto špičkové časosběrné záběry a sekvence natočené vysokorychlostní kamerou. Takové dokumenty prostě nikdy neomrzí. ()

Cermicek

Attenborough to sice neni. Ale!☝ Bavil mě právě způsob vyprávění a taky to, že Willík je zde vykreslenej jako chlap "z masa a kostí" (čili absolutní opak nesmrtelnýho akčního hrdiny) a v jeho "dobrodružstvích" je to dost často i vidět, že neni úplně ve svý kůži! :). Až jsem se načapal, že jsem si vlastně představoval srovnání, jak by se s tím popasoval sám sir David ve svý době a bavil se jen touto samotnou představou. Zpět ale k podstatnému = a to odkaz, který tahle série měla přinést. Možná jsem jen "documentary virgin", ale pro mě osobně byla spousta informací nových a poučných a tím pádem přínosných, což je vlastně základní atribut, který od dokumentu očekávám a rozhodně ne vždycky dostanu naservírován. Některé záběry jsou doslova úchvatné (jen pro příklad swarming bees/milky way na Salar de Uyuni/...) = jedna z mála oblastí, kde je vývoj techniky ku prospěchu věci a dává smysl!!!🙌. Navíc se zde nezaměřuje na negativní lidský dopad na planetu (který je nepochybně potřebné zdůrazňovat, kde se dá!!!), akorát mi přijde, že v poslední době už je těch špatných zpráv celkem dost...zkrátka čas od času člověk potřebuje vypnout od všech destruktivních hrozeb a palčivých problémů současného světa a soustředí se na to málo pozitivna, co nám tu ještě zbývá... Které je mimo jiné ukázáno i na jednotlivých Willových průvodcích (slepý horský průvodce, jednonohý fotograf,...), kteří přes své "limity" jsou schopni provozovat plnohodnotný (pro většinu lidí až dobrodružný) způsob života. Takže za mě rozdhodně palec nahoru!👍 ()

• Název dokumentu je převzatý ze slavné věty řečené Willem Smithem ve filmu Den nezávislosti (1996): „Welcome to Earth,“ kterou řekl zabitému mimozemšťanovi. (Vitox)

Pokračování Bright s Willem Smithem zrušeno

Pokračování Bright s Willem Smithem zrušeno

22.04.2022

A už je to tu zase. Po skandálu Willa Smithe (Král Richard: Zrození šampiónek) na letošním oscarovém ceremoniálu, během nějž herec neudržel nervy na uzdě a během přímého přenosu udeřil do obličeje… (viac)