Výčet tvůrců filmové verze proslulé divadelní hry Franka Wedekinda neohromuje počtem, ale autoritou. Nedostižná Asta Nielsenová v hlavní roli prostitutky, scenárista Carl Mayer, duchovní otec německého expresionismu, a režisér Leopold Jessner, klíčový interpret tohoto stylu na divadle i ve filmu. (Letní filmová škola)

Mairiel

Těžko hodnotit - film viděn za živého hudebního doprovodu Tomáše Vtípila, bez něj by to bylo zas jiné. V ději samotného filmu jsem se poněkud ztrácela, závěrečné tři vteřiny jsem vůbec nepochopila, tak vlastně nevím, jak to skončilo. Na druhou stranu skvělá Asta Nielsen, ztvárňující ženu zneužitou a zneužívající. Univerzálně působivé téma + Asta + geniální doprovod => nakonec dobrý. ()

NinadeL

Už dlouho mi žádný film s Astou nesedl tak, jako její Lulu. Možná, že je to pouze tím, že se jí nevěnuju dostatečně a pravidelně, ale toto. To je panečku stravující Wedekind. Naneštěstí je samotná hra tak legendární, že člověk se okamžitě musí vyrovnávat se srovnáváním dalších verzí filmových či divadelních. Nicméně stylizace této dokonalosti je Astiným sólem, kterému se podřizuje hra všech okolo a i její kostýmy jakoby navazovaly na skvělé stavby a byly tu jen proto, aby vyniklo každé její sebemenší gesto. Už je mi také poměrně jasné, proč Kafka miloval Alberta Bassermanna. ()