Pandémia: Záverečný boj

• Česko Poslední z vyvolených (viac)

Po tom, čo civilizácia podľahne smrtiacej pandémii a jeho žena je zavraždená, John Wood (Daniel Stisen), bývalý vojak špeciálnych jednotiek, opustí vojenskú službu a stane sa pustovníkom v severskej divočine. Po rokoch sa na jeho prahu objaví zranená žena Maria Johnsonová (Olga Kent). Bola pokusným králikom v laboratóriu, ktoré sa snažilo nájsť vakcínu, ktorá by zachránila ľudstvo. Jej prenasledovatelia veria, že jej krv je kľúčom k celosvetovej liečbe. John zistí, že Mariiným prenasledovateľom nie je nikto iný ako veliteľ Stone (Daniel Nehme), muž, ktorý pred niekoľkými rokmi zavraždil jeho ženu, a neváha jej preto pomôcť... (TV Markíza)

M.i.k.e

céčkový akčňák,který je chvílemi tak debilní,že by mohl mít náběh na kultovku.Bohužel ale jen chvílemi,takže k tomu nakonec nedojde.Vrcholem scénaristické nápaditosti je to,že hlavní hrdina se jmenuje Wood,bydlí v lese a štípe dříví a hlavní záporák (který hrdinovi zabil manželku a dřív byli kámoši) se jmenuje Stone.Určitě chápete,že v rámci tohoto dojde i na nějaké ty humory a hlášky suché jak polní cesta.Taky je tu celosvětová pandemie,modelka,která má v sobě lék (asi) a horda žoldáků.kteří mají dohromady IQ napařovací žehličky.A t je asi tak všechno.Příběh je jednoduchý a nepodstatný,herci toporní a jediným plusem je prostředí ve kterém se film odehrává,protože tam bych se klidně odstěhoval...30% ()

Pepinec odpad!

Doporučuju vytáhnout si audio stopu a pouštět si ji v podzimním splínu. To ti zvedne náladu jakože se Pepinec jmenuju, protože tolik hlášek neuslyšíš ani na mistrovství světa v mariáši. Jinak je to samozřejmě epochální majstrshit, to muselo bejt jasný už čočce kamery, která tohle natáčela... ()

Big Bear odpad!

Já vím že mně měly varovat ty černý čísla hodnocení. Jenže já postapo filmy rád. Tak jsem si řekl, že to třeba nebude tak špatný... No... Bylo to ještě horší. Co bych vám víc povídal. Herecké výkony naprosto toporné, výprava naprosto zoufalá (hádám, že pár scén se točilo v Londýně na HMS Belfast). No a ty dialogy.. Bože. Uživatel Pepinec má naprostou pravdu. Ty rádoby drsný hlody kolikrát vykřikovaný úplně mimo děj... To bylo fakt peklo. Tohle je odpad jak vyšitej - ODPAD. ()

Rominator

Jak se jmenuješ? John. Jsi doktor, Johne? Ne. - Proč mi tohle říkáš? Jsem vakcína, mám ji v krvi. - Ty nejseš obyčejný dřevorubec... - Jdu se vysrat. Buď ve střehu. - Hej! Kam jdeš? Lovit. - Určitě by se dalo najít takových perel více. Jedná se o špatný film, který dokáže pobavit. Zhlédnutí doporučuje jeden střízlivý a děvět ožralých diváků z deseti. Možná mírně nadhodnocuji, ale těch 88 minut jsem přežil ve zdraví. Uděluji mírný palec nahoru. Viděl jsem mnohem horší filmy a černý profil si tento kousek nezaslouží. HODNOCENÍ 40% ()

Marze odpad!

Velky hrdina, velci zlodusi,  velke zbrane. 87 minut odpadu z norske krajiny. Ztratite zajem brzi a budete s tim bojovat. ()

SOLOM.

Zas tak marně bych to neviděl. Film nám sice nabídne ohranou zápletku, plnou žánrového klišé, ale i několik vcelku povedených akčních - bojových scén a mrtvých je tu taky dost. Co na tom, že některé mordy vypadali trapně, většina postav je tragická, nechybí ani zbytečná dramatická vložka a dementní závěr. Namakaný Daniel Stisen to tam kosí hlava nehlava a nejdříve téměř nepoužitelná ženská hrdinka, se promění ve vraždícího maniaka – bylo srandovní se dívat, jak drží a používá ty zbraně. Zdejší hodnocení je zbytečně nízké, protože si myslím, že ač jde o podprůměrný film, v černých číslech být nemusí. ()

JASON_X

Smrtící virus. Postapo. John má chajdu uprostřed severskejch lesů, ve který teskní po svojí mrtvý ženě. A pořád posiluje a štípe dřevo. Posiluje tak moc, až je z toho fakt hodně nařachanej. A mluví takovým tím zastřeným sípavým hlasem, jakým ve filmech mluvívají fakt hodně nařachaní borci. Nařachanej z fitka je i zlej zýpek, kterej mu tu ženu voddělal. Týpek má kolem sebe malou armádu stejně nařachanejch i stejně zlejch chlapů a ženskejch. A většina jich navíc asi chodí ke stejnýmu tatérovi, protože má podobně retardovaný kérky. K Johnovi přijde žádat vo pomoc blondska. Líbí se jí, jak je nařachanej a Johnovi se zase líběj její cecíky a to vostatní, ale snaží se to nedávat najevo, protože je fakt drsnej. Blondsku hledá zlej týpek a jeho banda, protože ona je... Ale na zbytek se podívejte sami. Prozradím jenom, že režie i výprava je hluboko pod úrovní dokonce i podřadných céčkových  videofilmů z osmdesátek a devadesátek. A námět, scénář i dialogy (hlavně pak Johnovy hlášky) jsou jak od chlápka po frontální lobotomii. A aniž bych chtěl někoho urazit myslím, že alespoň částečná lobotomie se předpokládá i u druhu diváka, kterému je tenhle skvost určený. A nebo třeba smysl pro nadsázku, nechtěnou humornost a perverzní náklonnost ke špatným a dementním filmům, což je třeba i můj případ. ()

DarkDemon

Kategorie C, trošku přitroublý scénář, hodně přitroublé dialogy. Krásné záběry přírody ve které bych rád trávil každý víkend (tzn. kameraman "dokumentarista" není takový nýmand jako zbytek štábu). Lesy, voda, chaloupka a pěkná ženská, osobně bych preferoval spíš fighterku M. Vall než modelínu Olgu, ale to už je věcí vkusu. Velké množství zabitých, dementně se chovajících žoldáčků možná někoho potěší, místy to má své tempo. Cca 2** hlavně za lokaci. ()

Johnny.ARN odpad!

Lebo málo máme tu toho o vírusoch a píčovinách. Tvorcovia vybrali jeden armyshop, našli vhodný kúsok lesa a obsadili čáva, čo má ruku jak ja nohu. ODPAD! ()

iXtr3m3

Hodnotím v rámci akčných céčiek, tak si to uvedomte predtým, ako by to niekto chcel zrovnávať s inou tvorbou. Toto bolo no-name osadenstvo, so slušnou výpravou resp. reáliami a kulisami či zasadením. 99% tohoto no-name osadenstva bolo chodiacou reklamou na steroidy a tak sa aj všetci správali. Príbeh vycucaný z prsta a videný xmiliónkrát, ale popravde veľakrát aj v omnoho horšej podobe. Dve slabučké hviezdy s odretými ušami dávam za snahu, ktorú napriek slabému výsledku bolo cítiť, len jednoducho s tých kôp svalov sa viac von dostať nedalo. A koniec lákajúci na pokračovanie? Inokedy by som tvrdil, že to sa nestane, ale pri takýchto rozpočtoch je možné všetko... :) ()

kenkaku

Film by si zasloužil mnohem horší hodnocení (to moje je nematematicky zaokrouhlených 2,5), nicméně na pokus vzkřísit akční béčkové filmy z osmdesátek, zcela v pořádku. Film evidentně oskarové ambice nemá (to by totiž CELÝ casting nesměl probíhat v místním fit centru). Chování postav, dialogy a děj tedy odpovídá castingu (a 40 let starému standardu). Co nelze filmu upřít je dobře natočená akce. Žádné idiotské klepání kamerou, ani střih 6x za vteřinu. Velice pomáhá i “osmdesátková stopáž” a klasická kostra akčního žánru. Osobně jsem tedy věděl do čeho lezu a netrpěl tolik jako většina místních recenzentů. ()

Hapretor

Krom toho, že ústřední "hrdina" je fakt dobře namáklej a praktikoval super přírodní trénink, který jsem mu záviděl ... a že pochodující ampulka s krví byla sympaťanda ... to je celkem nudná blbost, která neukáže ani pořádný bitky ... jen pěsťovky a pár kopů ... chtělo to něco z "vojenskýho" brutálního Krav-Maga" ... apod. ... aby to mělo vizuální poutavost ... ()

MickeyStuma

“Ty, Johne, vypadáš fakt dost drsně.” “Taky jsem.” - Akční béčková filmová vzpomínka na doby, kdy v jednoduchosti byla síla, hlavní akční hrdina nebyl podvyživený jedinec, ale skutečný chlap z masa a krve a kde slovo, to čin. Hláškami ve své roli tak nabitý Daniel Stisen, že by i Arnold Schwarzenegger třeba ve snímku ´Komando´ (1985) mohl puknout závistí. Jedná se po úctyhodných 19 letech od prvního snímku o druhý filmový počin švédské režisérky Fansu Njie, která také napsala scénář, seděla ve střižně a produkovala. A jak to dopadlo? No, nic moc. Je to podivně tuhé, bez šťávy a patřičného tahu na branku. Autorce zřejmě námět napadl vlivem covidové pandemie, avšak v tvůrčí obrazotvornosti děj pojala v prostředí virového postapokalyptického světa, který je také stále ještě v nejrůznějších momentech populární. Snímek je pojat stejně, jak se to dělávalo v nízkorozpočtových vodách na přelomu 80. a 90. let. Nic proti ničemu, ale v dnešní době, kdy akčního hrdinu dělá už kdejaký jouda a všemu se vypomáhá fenoménem CGI, prostě má ohromně obtížné diváka oslovit. Tady se právě na něco takového nehraje. O postapokalyptickém světe se jen mluví a to je vše. Celý děj se odehrává v lesním prostředí, takže onen svět je potřeba si představit. Motiv děje snad už jednodušší také nemohl být. Je tak jednoduchý, že vlastně slouží jen coby motiv celé akční etudy, abychom věděli kdo a proč. Scénář a zpracování vypadá, jako by celý koncept byl vytvořen z komiksu a to věrně okýnko od okýnka. A v tom to právě je. V komiksu by to fungovalo dobře. Ve filmu už bohužel ne. A tak aby se tento snímek s puncem nostalgie dal alespoň nějak užít, je potřeba se na to jako na komiks také dívat. Potom již s okem shovívavým po divácké stránce zafungovat může. - “Kde se pořád berou? Jsou jako šváby.” “Proto obtížný hmyz hubíme.” ()

BOURQUE odpad!

Druhý celovečerný film režiséra Fansu Njie po takmer 20 rokoch. F-kový film ako hrom! Deravý scenár, niektoré akčné scény pod úrovní, a postavy plochá ako plachta (nehovoriac o závere). P.S.: Strašne nerád dávam najnižšie hodnotenie... Osobné hodnotenie: 38% (odpad!) ()

vikino1

Ty jo -  Stisen se hodně snažil trumfnout Arnolda z Komanda a vzal si místo klády na rameno do každé ruky jednu, poté se snažil trumfnout i Ramba a vzal do ruky luk a šípy, ale to je asi tak jediný (krom jeho muskulatury) co stojí za to zmínit. Jinak je to jedno velké WTF. Největší v tom, že zabije asi 150 žoldáků a když ho uzemní ten velkej doktor, a místo toho aby ho dorazil, tak ho nechá ležet a jde pryč. Týpek se probudí a za 5 minut ho zabije. ()

HEED odpad!

To je fakt úděsný film. Dostal by alespoň hvězdičku, kdyby to někdo natáčel na telefon. (jakože za snahu) Špatná kamera, nulové gore. Nato jak tam hlavní klaďas byl hrouda svalů, dostával celkem slušně na hubu a ještě to není ani dobře zabrané kamerů. Logiku a nějakou spojitost (jakože děj pokračuje) tu vážně nehledejte. Otřesná ztráta času. Trailer vám ukáže vše. ()

cerdax2

Reziser a scenarista se ocividne zamilovali do Komanda a Ramba, uvarili z nich slaboucky odvar, kterym zalili apokalyptickou budoucnost. Kdyz vypnete mozek, muzete si po uvodni dvacetiminutovce zacit uzivat :D akci a hlasky typu "rekl jsem Ti, abys prinesla vodu a Ty mi privedes nepratele". Tak deset  minut pred koncem doporucuji vypnout, protoze velke finale je velka a jeste vetsi tragedie. 33% za zabery prirody a az komickou pitomost scenare. ()