Kultovní anarchisticko-punková hippie groteska pojednává o každodenním životě čtyř „studentů" v Londýně počátkem 80. let. Zbabělý revolucionář Rick (Rick Mayall), urvaný punker Vyvyan (Adrian Edmondson), bolestínský hippie Neil (Nigel Planer) a uhlazený Mike (Christopher Ryan) si pronajali barák na kraji Londýna a intenzivně ho vybydlují. Krutě zacházejí se svým domácím (Alexei Sayle) – a on krutě zachází s nimi. (Česká televize)

Radek99

Dlouho jsem přemýšlel, jak bych tenhle seriál charakterizoval, až jsem přišel na tohle spojení - punkový sitcom:-) Uznávám, je to sice hodně nezvyklý subžánr, ale podle mého nejlépe vystihuje podstatu tohoto britského dílka... Čtyři kamarádi - punker, hipík, anarchista a šéf party... A šílená porce toho nejšílenějšího humoru...a té nejlepší hudby... Není to dadaismus, je to punk... Mladí v partě:-) ()

Superpero

Nevim no, mě to přišlo fakt extrémě nevtipný a třeba s "Červenym trpaslíkem" se to fakt vůbec nedá srovnávat. Koukali jsme na to s kámošema a kamennější ksichty, aby člověk pohledal. Herci jsou hypernesympatický a hrajou blbě. Fakt nevim, asi mě to minulo nebo co. ()

Jara.Cimrman.jr

"Já myslel, že jsi mrtvej! - A to je důvod, abys mě otravoval na toaletě?" Přiznám se, že jsem se jako obvykle chtěl zařadit mezi ty jedince, kteří dokáží povýšit evidentní stupiditu na "genialitu pro vyvolené", ale tentokrát jsem neuspěl. Čtveřice idiotů, z nichž každý by si jistě zasloužil samostatnou vypolstrovanou celu, se sice snaží chrlit vtipné hlášky, ale celé toto snažení vyloudilo jen pár úsměvů na mé dychtivě očekávající tváři. Sebevědomě se nepovažuji za žádného suchara, ale na řádné ocenění této podivnosti jsem snědl příliš málo vtipné kaše uvařené na ganjovém základě, navštívil zanedbatelné množství planet mimo naši galaxii a strávil nedostatečný časový prostor za zamřížovanými okny. ()

gudaulin

Počátkem 80. let už provětraly britská studia takové seriály, jako byly Monty Python's Flying Circus, The Goon Show nebo produkce Spikea Milligana, takže jejich následovníci to měli výrazně lehčí a vedení televizních studií se rozhodlo zacílit na mladé publikum a přijít s něčím opravdu alternativním, takže vznikl ten nejujetější sitcom Mladí v partě o čtyřech rádoby studentech s radikalismem a pozérstvím v krvi. Tradiční sitcomová nadsázka se tady dostala na samou hranici svých možností, dál už jít zkrátka nelze. V podstatě chybí nějaká dějová linka a každý díl se tříští do řady absurdních výstupů a více či méně vtipných gagů a hlášek. Jako každé dílko, které se pohybuje na hraně a mapuje dosud nepoznané, i tady se najde celá řada scén, které bych označil spíš za omyl, a úlet za hranice trapnosti. Ta část, která se inspiruje absurdní nadsázkou Monty Pythonů, ve mně celkem rezonuje, ta část, která staví na odiv škleby a la Johny Rotten a punkovou estetiku hnusu, je mi spíš protivná. Celkově je to nevyvážené, na druhou stranu třeba po hudební stránce, kdy se pravidelně v každém díle objevila nějaká oblíbená nekonformní hudební skupina, je to pro určitou věkovou skupinu a pro příznivce alternativní hudební scény velké plus. Celkový dojem: 50 %. ()

Hellboy

Tyhle postavy jsou fakt naprosto příšerné, naprosto tupej punker Vyvyan, neustále křičící anarchista Rick, zastydlej hipík Neil a slizkej Mike, kdo to sakra vymyslel? Ale jejich demolice beru a hudební vystoupení taky. Ve své blbosti by to mohlo být geniální, ale občas je to prostě jen blbé, takže 3 ***. Rád se na to občas kouknu, to jo.. ()

viperblade

Když jsem před zhruba třemi měsíci zahlédl, že ČT 2 uvede Mladí v partě, dost jsem se těšil, protože jsem na tento seriál slyšel většinou kladné reakce. A teď po zhlédnutí 10 z 12 dílů (dva díly mi bohužel unikly, ale pochybuju, že by změnily můj názor) musím říct, že tohle je zklamání. Některé díly jsou celkem vtipné, to uznávám, ale u některých jsem i litoval, že jsem místo toho nešel spát. Věřím, že kdybych byl v roce 82 ve Velké Británii a byl bych hipík, anarchista nebo punker, mohlo by se mi to líbit, ale takhle ne. Tohle je společně s Kanclem to nejhorší, co jsem zatím z Velké Británie viděl. Myslím, že tři hvězdy jsou akorát s tím, že možná, ale fakt jen možná, tomu někdy za hodně dlouho dobu dám zase šanci… Ale spíše ne. P. S. A ČT 2 v tom měla pěkný bordel. Odvysílat prvních 9 dílů s českým dabingem a poslední díly v originále s titulky… ()

paascha

Odpad dávat nebudu, protože chápu, že na tom někdo jede a nechci ho ranit, ale tohle je opravdu špatné. Nesympatičtí herci, trapné scény, vtipy na úrovni Fantozziho nebo Kameňáků, tohle tedy nemusím. ()

HoneyBunny

Dozvíte se, co se může ukrývat ve vaně mladých v partě, proč si nakupovat corn flakes se šťastnou rodinou na obalu nebo za co můžou muži považovat tampon. A jestli na tomhle seriálu nebudete ulítávat, tak už nevim. Největší zvrhlost osmdesátých let. ()

Pítrs85

Tohle je taková šílenost, až se mi z toho točila hlava kolem :-) Hustá punková jízda, která začne první částí a končí titulkama částí číslo dvanáct. Angličané jsou mistři co se seriálové tvorby týče a The Young Ones není výjimkou, opět se jedná o docela originální záležitost, která na sebe nabaluje jeden geniální nápad za druhým. Miluju (ehm často nejen) slovní války Vyvyena s Rickem! :-) ()

Kamca_

Určitě to není seriál pro každého, ale podle mě je to výborně šílený a ulítlý. Jsem zvědavá na druhou sérii. Zatím hodnotím jen první. Super. 80%. ()

rawen

Na doporučení jsem si sehnal prvních šest dílů - řeknu k tomu toto - je to na hranici mezi stupiditou a geniálností. Chápu to, že je to kultovní, ale nejlepší seriál všech dob to určitě není (Red Dwarf rulez). 4 hvězdy za to, že jsem se u některých scén VÝTEČNĚ pobavil. PS: Zvyšuju skóre, viděl jsem tři díly druhé série a kvalita šla rapidně nahoru - ty idioty si prostě zamilujete, hlavně Ricka a Neila - 9/10 ()