Čas pro splnění podmínek sázky se začíná pomalu nachylovat. Fogg a jeho přátelé se po bolestném vyjasňování vzájemných vztahů na pustém ostrově dostali parníkem do San Franciska. Z kalifornského přístavu se rozhodli pokračovat dostavníkem do města Battle Mountain, kde doufají, že chytí transkontinentální vlak, který by je dovezl do New Yorku. Ve chvíli, kdy dostavník zastaví šerif Reeves se svým vězněm Abernathym, je půda připravena pro pravé westernové dobrodružství. (Česká televize)

Pan.Antonin

Na sedmé epizodě je až příliš vidět, v jaké době vzniká a jaké myšlenky se nám mermomocí snaží sdělit (i v maličkostech). Je to nepřehlédnutelné a je to až otravné. Kvalitnější díla by to zvládla nenásilněji a lépe. Je to škoda, protože to tentokrát byla epizoda dějově bohatší, ale ve výsledku jsem si ji z tohoto a dalších důvodů tolik neužil. Ani ty dialogy nejsou nijak zvlášť kvalitní a chvílemi to nedává smysl. Následující pasáž obsahuje spoilery.--- Během cesty po Státech zastaví dostavník naší trojice zástupce šerifa (chlubící se, že je první černoch s odznakem) vedoucí nebezpečného zločince, kteří potřebují svézt. Dojedou do města, kde je ale dostihnout jeho kumpáni, převezmou kontrolu a chtějí donutit Fogga, aby uřízl Passerpartoutovy prst. Situace však zachrání slečna Fixová, která vjede na koni do salónku, zneškodní půlku nepřátel a o zbytek se postará Passerpartout se zástupcem a s pomocí Fogga. Vlak do New Yorku však stihnou a poslední část cesty může začít. ()