ricci.s odpad!

Utrpenie. Hodinu a pol sa dívať na to, ako jednému posadnutému tlstému farárovi prepína a počúvať jeho drísty. Toto nemohla vytiahnuť z bahna ani celkom pekná hlavná hrdinka. Triky a masky žiadne, ľakačka ani jedna, ako psychologický horor to nefunguje vôbec, herecké výkony vrcholne nepresvedčivé a celé je to tak nudné, že by ma viac bavilo hasiť ropné vrty v Kuvajte ako dívať sa na to znova. ()

Psychor

Hororová adaptace starozákonního příběhu o Abrahámovi a Izákovi ukazuje, jak mlhavá někdy může být hranice mezi osvícením Duchem svatým, démonickou posedlostí či obyčejnými psychotickými stavy. Gus Krieger zvládl zkoušku víry ve své režisérské schopnosti na výbornou a jeho debut, ke kterému si napsal i důmyslný scénář, tak nese známku té nejvyšší kvality. Amy Gumenick a Josh Heisler podali vrcholně přesvědčivé herecké výkony a s obtížnými rolemi ústředních postav si poradili až nad očekávání dobře. Kladně hodnotím i lehce pomalejší tempo, které empatickému divákovi poskytne dostatečný prostor pro vlastní úvahy. Atmosfericky se jedná o velmi znepokojivý snímek s několika obzvláště tísnivými scénami. Škoda, že se Binding svou obsahovou formou až příliš podobá jednomu dramatu z roku 2011, na jehož jméno divák nepochybně přijde sám. Uděluji silnější čtyři hvězdy a jakožto zdejší hororový expert pak dodávám, že vzhledem k náročnosti látky doporučuji tento teologicko-psychologický horor pouze značně vyzrálému publiku. ()

kaylin

„The Binding“ je filmem o posednutí, který se omezuje v podstatě na to, že posednutí je jen v pohledu očí. Skoro by se zdálo, že to bude docela dobrá psychologická hra, že to zlo vlastně vychází z nás, ale ani v tomhle ohledu není snímek dost silný a prostě nemá herce, kteří by něco takového zvládli sehrát. Pokud máte rádi filmy o posednutí, „The Binding“ vynechte. Jsou lepší, o hodně lepší. ()