Dítě měsíce bohů

• Japonsko Child of Kamiari Month (viac)

Před rokem přišla o matku a teď musí na každoroční sněm bohů ve svaté zemi Izumo. Tuhle holku čeká trnité putování přes celé Japonsko. (Netflix)

Torako.chan

Trochu zklamání. V první řadě po stránce animační, moc to nelahodilo mému oku, např. věkové rozdíly nebyli příliš patrné, což působilo podivně. Příběh... no docela klišé, ale koukatelné. Běhání není nic pro mě, takže v tomto jsem tomu nemohla plně porozumět. Váhala jsem mezi 2* a 3*... nakonec se přikláním ke 3*. ()

Krnac

7/10 dobrý film o tom že nesmiete veci vzdávať a musíte si spomínať na to čo vás bavilo v minulosti aj keď máte zlé obdobie. Samotné podanie aj keď dobré, v pár scénach je dosť problematické, áno film to vie dobre podať a áno dievča v jej veku by pravdepodobne v tejto situácii tak naozaj premýšľalo a jednalo ale pre diváka sú jej myšlienky úsmevné keďže si dáva za vinu veci za ktoré zjavne absolútne nemohla. Dalo sa to spraviť jednoducho inak aby to bola čiastočne alebo reálne jej vina ale prevedenie vo filme pôsobí proste dementne. Ale vo zvyšku filmu je reálne dobrý. ()

Jeoffrey

Začnu hned s tím, co se mi líbí a co mě asi nejvíc oslovilo, a to je jedno z hlavních témat celého filmu. Myšlenka o tom, že „nesmíš přestat běžet a když nemůžeš, měl bys aspoň jít“ se mi hodně líbí a dokážu si představit situace, kdy bych si chtěl film jako je tento klidně znovu pustit. Zábavné i je, že obdobně zformulovaná věta ve filmu jen úplně obyčejně zazní a je na divákovi, jestli jí dokáže dát v rámci celkového kontextu ten správný smysl. Ale není to těžké, protože příběh rozhodně není složitý a už vůbec ne nijak extra překvapivý, je to spíš jak nenáročná pohádka, kde rychle uhodnete, co bude dál. Je to zkrátka jen docela obyčejná cesta za nějakým tím (sebe)poznáním, orámovaná slušnou dávkou japonské mytologie, především v rámci šintiosmu, s menší porcí dramatičnosti a emocí. Ale funguje to? Po pravdě jen někdy. Občas mě něco trošku dojalo, někdy něco zaujalo, ale většinu času jsem jen v klidu seděl a díval se jak očekávaně a prostě si děj plyne a to bez nějaké silnější vnitřní odezvy z mé strany. Určitě jsem se nenudil, ale že by ve mně kromě již zmíněného „poznání o běhání“ něco zůstalo, to bohužel říct taky nemůžu… 6/10 ()