U kopírky

• Indonézia Penyalin Cahaya

Studentka kvůli svým fotkám z večírku přijde o stipendium a rozhodne se zjistit, jestli se jí tu noc nestalo něco hrozného. (Netflix)

Adramelech

První, co mě na tomto filmu překvapilo, byl prapodivný vizuál. Celé to bylo barevně ujeté dozelena, připomnělo mi to počátky barevné fotografie, které měly k věrné reprodukci barev podobně daleko. Začátek je tak trochu o ničem, ale potom se začne odvíjet zápletka. Na webu se objeví kompromitující fotografie jedné studentky. Co ukazují? Jak si holka rozdává trojku se dvěma černochy? Kdepak, ukazují něco mnohem horšího, a sice jak slečna pije alkohol! „Alkohol není součástí indonéské kultury,“ dozvídá se nešťastné děvče při následném pohovoru na fakultě, když ji ještě předtím sprdnou kvůli tomu, co má na sobě za šaty, a poté jí pro nevhodné chování ukončí výplatu stipendia. Zdá se, že v Indonésii asi budou mít nějaký zajímavý režim. Pokud jde o další vývoj osudů hlavní hrdinky, nebudu spoilovat. Kdo chce vědět, jak to bylo dál, ať se u toho filmu nudí sám. Dávám jednu hvězdičku za záběry ukazující, jak vláda nechává zdarma vykuřovat ulice desinfekcí proti horečce dengue. ()

Marze

Detektivni pribeh o chude divce a sexualnim napadeni v univerzitnim kampusu. Exoticky portret zivota, ktery se vymkne z rukou a sociopoliticka kritika o zkorumpovanem a nemodernim systemu, o ekonomicke a socialni nerovnosti v korupcni muslimske Indonesii. Bhanuteja zkouma kulturni tabu. Shenina hraje poctivou mladou zenu vystupujici proti systemu. Je zde simrave, paranoidni napeti , kriminalni tajemstvi, ktere pusobi realne. Je to silny film, na nejz je nesnadno zapomenout. ()

Aljak

Napriek slabučkým hodnoteniam som neodolal a obetoval som cca 2 hodiny času na túto indonézsku drámu, ktorá sa na prvý pohľad zdá byť úplne obyčajná, no pod povrchom má oveľa väčší potenciál, no bohužiaľ nie až tak efektívne využitý. Prvotne sa to javí ako priamočiary príbeh o dôsledku intoxikácie alkoholom, ale napokon dopredu prenikla téma sexuálneho obťažovania a sily vplyvu zámožnej rodiny. Len škoda, že tá záverečná tretina filmu bola taká patetická. Malo to rozhodne na viac! Ale aj tak, solídne 3*. ()

EvaBrigancia

Zajímavý film. Hezky člověka vtáhne. Líbil se mi a moc nechápu předchozí odmítavé recenze, ale chápu, že vhled do jiné kultury může být šokující. Nicméně to kouření cigaret ve filmu je šííílený. ()

tonysawer odpad!

NE! Kopírka v závěru na střeše kopíruje bez proudu. NEKOUKEJTE SE NA TO! Ta zápletka je hrozný šunt... navíc, strašně to bolí, když zjistíte, o čem to je. Je to jako koukat na hajzlpapír, kde chybí ta hnědá věc. Prostě dobře to začíná a pak najednou nic. Ptáte se: "Proč?" SPOILER O ČEM TO JE: Blbeček "zdroguje" studenty, aby jim v noci se starým taxikářem vyfotil znamínka na zádech. A na konci holky TLAČÍ KOPÍRKU.  Fakt tlačí kopírku. Proč tlačí kopírku? Protože Sisyfos asi... Jak tomu někdo může dát nějakou hvězdu a nebo 4 a 5 nechápu. ()

FraFan

První dvě třetiny si říkáte, ale jo, to se dá. Sice neskáčete dva metry nad zem, ale stojíte. Říkáte si, jiný kraj, jiný mrav. Zápletka standardní, vizuál tak nějak. Jste i zvědaví na závěr. Jenže pak přijde poslední třetina. Padáte k zemi. Pod zem. 10, 20, 30 metrů. Až na dno Macochy. Bum. Narozdíl od toho pádu do propasti to však přežijete a jen hlavou proběhne, jestli vám tohle bylo zapotřebí. Nebylo! ()