The Secret of Sinchanee

oveckaoa odpad!

Tak, že osadníci osidlují jakési kolonie a šíří tam nemoci jedna kolonie je jaksi imunní tak to ostatní naštve a prokleje je. Takhle to nedává smysl (něco jako kdyby třeba lidi  co dostaly kovid vyčítaly těm co ho nedostaly a proklely je) a bude ještě hůře přitom kdyby to bylo opačně smysl by to dávalo . Film má skoro  2 hodiny z nichž zajímavých je tak zhruba 15 minut zbytek je vata kdy někdo vidí malou tanečnici co jich asi zabíjí (nic neukážou ani) a pořád se zde řeší jakési vraždy a zmizení lidí. Hororových prvků je taky minimum a film se táhne v prvních 20 minutách se nestane nic   v 50 minutě taky nic jen najdou jednu mrtvolu a takhle to pokračuje až do konce. Ke konci jsem blikl a už to přestal vnímat.  Nic co by stálo za ocenění a chválení docela se divím, že to má těch 25 procent jelikož si to nezaslouží ani 20. ()

Morholt

Když připluli osadníci do Nového světa, nakazili chorobami tamní obyvatele, přičemž jeden z kmenů se ukázal vůči evropským nemocem imunní. To nově příchozí nakrklo a tak příliš zdravým Indiánům slíbili smrt, at budou kdekoliv a kdykoliv. Už ten nástin rádoby legendy mi přišel trochu debilní a pomalé zpracování, které se tváří jakoby hloubavě tomu moc nepřidalo. Notabene většinu stopáže mi připadalo, že film nemá nic společného s tím, co avizoval v úvodu. Ani herecky tu není nic k vidění, ačkoliv úplní ochotníci tu nejsou. Nejhorší ale je, že se jedná o strašnou nudu, která je bůhvíproč natažená skoro ke dvěma hodinám. Za sem tam slušnou atmosféru vypotím 10%, ale celkově je to ztráta času. ()