Brácha a ségra

• Taliansko Mio fratello, mia sorella (viac)

Kvůli otcově poslední vůli se musí Nik sestěhovat se sestrou Teslou a jejími dětmi pod jednu střechu, kde se pak tahle nesourodá parta snaží žít jako rodina. (Netflix)

rockwoman

"Rozhodl jsem se odstěhovat na Mars, protože jak říkával děda, život bez hudby, je jako rodina bez lásky." Rodina, to je oč tu běží a o té Italové umí točit krásné filmy. ()

Aljak

Silný príbeh s veľmi vypätou emotívnou stránkou... Človek by čakal, že bude plný temperamentu a sentimentu, no namiesto toho to bolo na môj vkus až príliš ťažkopádne, miestami dokonca komorné. Herecké výkony boli vcelku obstojné, rovnako aj zápletka, ale to podanie mi pripomínalo skôr taký škandinávsky štýl. Každopádne, táto maniodepresívna téma mala rozhodne čo povedať, aj keď aspoň u mňa by skôr zabodoval trochu temperamentnejší prejav. ()

Dzeyna

Krásné, silné a dojemné. Itálie tomu dala tu správnou atmosféru a herci naprosto excelovali. Příběh také na jedničku. ()

Arsenal83

Tichá tragikomédia s príjemnou hudbou, no nie vždy príjemnými pocitmi zo sledovaného príbehu. Veľa plaču, ťažké témy ako schizofrénia či autizmus, kontrast medzi súrodencami odsúdenými na spoločný život. Film sa snaží riešiť hĺbku vzťahu a použiť chorobu na vyliečenie vzájomného odcudzenia, čo sme už niekde predtým videli, a rovnako tak sme už veľakrát videli závery, kde sa tlačí na slzy. ()

italka63

Výborné herecké výkony a těžké téma. Maniodeprese v rodině u mladého kluka, ach jo. Ale shodou okolností se sejde odcizená rodina, tam doma, v Římě. Život je těžký, smutný, leč vždy zbývá naděje. Doplněno i hudbou klasiků, nádhera. Zkrátka, žít se vždycky má. ()