Na hranicích mezi Kalifornií a Mexikem je městečko Tijuana a v roce 1956 sem jezdila spousta lidí z Pasadeny, Hollywoodu a Beverly Hills. Proč? Prostě tu bylo všechno, suvenýry, mexická kuchyně, dostihy, býčí zápasy, ale když jste věděli, kam zajít, taky hazard, kurvy i drogy. Všichni byli spokojeni, zejména „capo di tuti capi“, Peron Diaz (Paul Newlan) a zkorumpovaní politici, které platil. Vlastně všichni ne, byl tu také novinář Manuel Acosta Mesa (Rudolfo Acosta), který v deníku The Mirror proti gangsterům bojoval. Jeho příběh nám polodokumentárním stylem vypráví Paul Coates (Paul Coates), novinář z Los Angeles. Manuel psal o prodeji drog mladistvým, o případu mladého Američana Mitche (James Darren), který si v klubu koupil marihuanu a skončil ve vězení, a mnoha dalších zločinech gangsterů. Šéf podsvětí ho nejprve varoval, pak odstrašil většinu jeho inzerentů, pak nechal zmlátit jeho syna Enriqueho (Robert Blake). Když ale Manuel otiskl jména podplacených politiků, Peron Diaz se rozhodl: „Tímhle článkem sám stiskl spoušť. Nemám jinou volbu.“ A poslal muže, který novináře na prahu jeho domu třemi ranami sejmul. Probudí se nad jeho rakví obyvatelé města a zbaví se padouchů? Film podle skutečných událostí. (Peabody)

rivah

Nenápadný polodokumentární film-noir o korupci, sexu a drogách, tehdy marihuaně na htanici USA-Mexiko. A boj žurnalistů proti bezpráví. Film podle skutečné události.(50%) ()

Slasher

Pohraniční Tijuana, ten starý husovský ideál "za pravdu" versus zločinecký syndikát – neznámá a low-cost, zato překvapivě vydatná noir jednohubka proti sobě staví na jedné straně morální srabství a taktiky zastrašování, na druhé čest a svědomí; obětavý boj novináře s vlnou hříchu a korupce, s tím spojený osud několika dalších postav. A na základě reálné události. Pobavil mě komentář: "A few location sessions around Tijuana help, but despite its statement that the town was cleaning up, by the time I was there in 1971, it was pretty sleazy again." ()

liquido26

Zločinem prorostlá Tijuana a novinář, který se boj snaží zastavit. Sedmdesátiminutový zapomenutý noir, který je na jedno kouknutí v pohodě. ()