Dramatický western Tři násilníci se odehrává v Texasu v neklidné době bezprostředně po občanské válce. Vojenský veterán Colt Saunders (Charlton Heston) se po letech strávených v armádě vrací na svůj domovský ranč „Bar S“. Sotva se ale usadí, musí čelit řadě nečekaných potíží. Lorna (Anne Baxter), kterou si před nedávnem vzal za ženu, se snaží za každou cenu utajit svou divokou minulost barové tanečnice. Další, horší problém pro něj ovšem znamenají bezohlední kořistníci ze Severu a jejich korupcí prolezlá prozatímní vláda. Ti totiž mají zálusk na jeho pozemky... (oficiálny text distribútora)

Chrustyn

Neznámý, nenápadný a právem opomíjený western, který více připomene Wylerovu "Velkou Zemi" (ačkoliv kvalitativně je film o několik stupínku níž) než Leoneho "špagetovky". Nečekejte divoké přestřelky drsných kovbojů ale ani nádherné záběry na nahánění dobytka a ve větru vlající slámu. Nic z toho "Tři násilníci" nemají a právě díky tomu nedokážou zaujmout žádného milovníka tradičního i netradičního westernu. ()

Mirokukii

Tvrdohlavý a zásadový Heston. Krásná Baxter s pochybnou minulostí a nakonec zlé "dvojče" Tryon. Zcela nesourodá trojice a jeden rozlehlý bohatý ranč, který se snaží nejrůznější korupčníci zničit, pro western netypickým způsobem, rozeštváním jejich obyvatel. Průměrné drama s charaktery rozehranými tak napůl. Mohlo z toho být více... ()

PKD

Film, který mi definitivně dokazuje, že krasava Anne Baxterová zde jako Lorna Hunterová později Saundersová, je šíleně úžasná v čemkoli oranžovém, včetně vlasů.;-) 4.hvězda za tu romantickou linku a velmi povedených zhruba prvních 15min. Ty jsou supr, včetně již tradiční přehlídky dobových ženských šatů. Aby ne, když je navrhovala Edna Módní. Pardon, já Edith Headové (která, jak jsem se dověděl z bonusů k Sunset Blvd. prý nerada navrhovala ženské šaty, což mi příjde jako bizarní paradox, když vezmu v potaz to, co jsem od ní na ženách již viděl) už jinak ani neřeknu:) Ne, že by zbytek stál za prd. Heston (s totál western jménem Colt) v pohodě. Jen mi prostě zrovna do westernu moc nesedí, což v př., kdy jste vyrůstali na Planetě Opic, moc nepřekvapí. Zajímavá linka s oním jednorukým bratrem a plus za postavu Innocencia Ortegy s jeho 5 (ten se tedy činil:) syny. A lehce úsměfné bylo i díky stopáži, že poté, co se Colt doví o Lornině minulosti (byla prostitutkou a vsadím se, že velmi dobrou;) dělá kakabuse, ale pak se dají zase dohromady, což mi přišlo kvůli té délce, dosti šup šup. Závěrečná přestřelka byla dobrá a i když je samoz. nemožné, aby se bejbátku (ke kterému se jeho matka Lorna chová dosti chladně, což bych jindy kvitoval s povděkem, ale ne u takovéto postavy, kterou hraje Baxterová) něco stalo, stejně jsem byl napjatý. A ti Tři Násilní Lidé? E-e, je jich tu rozhodně více.;-) ()

Mol

OUR HEARTS ARE VERY SAD, SEŇORE COLT, BUT WE MUST GO! VIA CON DIOS! Průměrný western s nadprůměrným hercem, který ovšem tentokrát hrál jen průměrně, protože se jednalo o průměrný scénář. Ano je to tak, avšak závěrečný 'colt fight', kde Beauregard 'Cinch' Saunders otočí láhev whiskey, která odpočítává čas do přestřelky, byl geniální nápad. Naprosto napínavá atmosféra, která mě napínala jako když Maria za rančem napíná šňůru na prádlo. No a jak si pak všichni rozebrali zbraně, vybili okenní tabulky a spustili palbu? Brilantní. Škoda, že scénáristé tu nepřitlačili víc na pilu a neproměnili Saundersův dvorek tak, aby vypadal jako podlaha na jatkách na konci šichty. ()

cheyene

Western Tři násilníci opravdu není ničím výjimečný a přelomový, ovšem fanouškům žánru stojí za pozornost. Ve své první půlce je velmi zajímavý a poutavý, v druhé půlce mi přišlo, že trochu ztrácí dech, přičemž by měl gradovat. Jedinou zápletkou je de facto vztah Lorny a Colta po odhalení její minulosti. Proti tomu záporní kořistníci nejsou téměř žádným pořádným kořením. Závěr snímku je však poměrně napínavý a ucházející. Proto dávám 4*. ()