Malý kluk a boháč v letech se sblíží díky knihám i svým prvním iPhonům. Jejich záhadné přátelství pak přetrvá i po starcově smrti. (Netflix)

silentname

Myslím, že môj postoj k "Mr. Harrigan's Phone" bude trošku iný, ako v prípade väčšiny. Dôvod je ale hlavne ten, že pre mňa film kompletne splnil moje očakávania. Neviem koľkí z vás čítali poviedku, no podľa mňa to nikdy nebol nejaký výrazne silný horor s veľkou dávkou strašidelných momentov. Myslím si, že "If It Bleeds" je už menej kolekcia klasických hororov, no viac King dramatik. Možno s výnimkou "Rat" ale to je na inú debatu. Pre mňa je tento príbeh vnímaný ako dráma. A v tom smere funguje absolútne skvele. Donald Sutherland je excelentnou voľbou do role postavy pána Harrigana. Jaeden Martell je rovnako skvelý a kedykoľvek spolu majú dialógy alebo len scénky, príbeh mi absolútne ožival pred očami. Celkovo nemám pocit, že by John Lee Hancock niečo odflákol. Spracoval príbeh presne tak, ako som to očakával. Držal sa predlohy a priniesol nám ju. Pokiaľ niekto čakal niečo iné, tak mi je ľúto. Takže sklamanie sa v mojom ponímaní nekonalo. Naopak si myslím, že ide o kvalitne spracovanú adaptáciu, ktorá sa dotýka presne tých istých tém, ktoré sme mali možnosť si aj prečítať. A to je pre mňa skutočne dôsledne odvedená práca. Viem, že so mnou bude málo ľudí súhlasiť, ale na tom nezáleží. Hodnotenie: A- ()

mzss1

[55%] Pár dní před premiérou tohoto filmu na netflixu jsem se dozvěděl, že se vůbec tohle natočilo dle povídky S. Kinga. Povídka se mi celkem líbila a tak jsem byl zvědav na tuto adaptaci. Žánrově bych to vůbec nenazval hororem ani thrillerem. Za mě je to takové výpravné drama, které prezentuje mladý kluk. Ten vypráví o jeho přátelském vztahu se starým panem Harriganem. A o to jde po celý čas filmu – v podstatě o nic jiného. Nějaká ta myšlenka zde je … Jaeden Martell klučinu zahrál dobře (známe ho třeba z hororu TO), takže některé scénky třeba, kdy ho šikanuje ten velký hromotluk mi to TO docela připomene. Donlad Sutherland roli též zvládl dobře. Žádnou zásadní pointu to ve finále nemá, stejně jako v povídce, nic extra ve filmu se moc neděje, takže to může na oko působit nudně, sám bych si to víckrát nepouštěl, ale to 1 vidění mě nijak neurazilo a i mi to docela utíkalo, ale je fakt, že je to zbytečná adaptace, která mohla tedy dopadnout ještě hůře. ()

*CARNIFEX* odpad!

Dúfam, že je Kingova predloha ďaleko väčšia zábava v čítaní, ako toto filmárske fopá. Jaeden Martell je veľký sympaťák, Ja verím, že má na plátne budúcnosť, len sa musí zásadne vyhýbať doslova a do písmena takýmto extrémne nevýrazným, bezduchým kokotinám, bez akéhokoľvek režijného zásahu, ktoré by dokázali čo i len minimálne pracovať s atmosférou či napätím. Nie vždy totiž stačí zajakávať sa, či hádzať mimikou a robiť zo seba obeť, ako vo veľmi solídnom "Defending Jacob". Normálne som ostal zarazený, aký mdlý zážitok "Mr. Harrigan's Phone" ponúkal, pričom tu absolútne nehrá rolu fakt, že je samotný snímok zaradený do horor žánru. Toto tu ani nemusíme rozoberať. Toto nie, že nie je horor, toto je len akési mysteriózne "neviem čo" pre diváka, ktorý je tak skromný, že mu stačí hotdog bez klobásy. Každopádne, za všetko hovorí status zaradenia do "PG-13". Najprv som aj myslel, že dám jednu "jagavú", no keďže ma samotný snímok len vytáčal svojou drasticky podanou nudou, budem nemilosrdný .. ()

Morholt

Ten horor bych asi vyškrtnul. Víc než cokoliv jiného je to film o dospívání na maloměstě kdesi v Maine, kde místní kluk udržuje přátelství s místním samotářským miliardářem. Nadstavba je v telefonu, skrze kterého klučina udržuje kontakt s mrtvým starcem. Proti poklidnému tempu vyprávění bych nic neměl. Ani by mi nevadilo, že chybí explicitní scény, které jsou výsledkem kontaktu se záhrobím. Co mi ale chybělo byla odpovídající atmosféra ve chvílích, kdy k tomu kontaktu dochází. Stačil by temnější hudební doprovod či nějaký filtr. Jenže nezaznamenal jsem tu ani náznak. A bez toho se adaptace Kingových knih točit nedají. Dívat se na to dalo, to zase jo, herecky to bylo také fajn, ale celkově je to další z řady zfilmovaných kingovek, která skončí zapomenutelném průměru. 50% ()

Marze

Radsi bych si pribeh od Stephena Kinga precetl, nez videl takto nafilmovany. Moderni technologie slouzi ke komunikaci s mrtvymi. Socialni media se skutecne jevi nadprirozenymi podle toho jak uhranuly mladou generaci. Tento teen pribeh je depresivni alegorie naseho vnitrniho odmitnuti se vzdat veci, ktere jsou pohodlne, ale pro nas spatne. Hlavni duvod sledovani pomalu plynouciho pribehu je Sutherland. S Martellem navazali uveritelne hluboke pratelstvi. ()

Nová kingovka nabírá Hiddlestona s Hamillem

Nová kingovka nabírá Hiddlestona s Hamillem

09.05.2023

Fanoušci Stephena Kinga by měli zbystřit, následující filmová novinka by jim totiž mohla udělat velkou radost. Do adaptace povídky The Life of Chuck byli totiž čerstvě obsazeni herci Tom Hiddleston … (viac)