Roztleskávačky si vyberou slabší chvilku a jedna z nich skončí na dvacet let v kómatu. Když se pak probere, chce si splnit sen a stát se královnou plesu. V sedmatřiceti. (Netflix)

Bozvav

Je to příšrná pitomost, ale díky skvělému obsazení se na to docela dobře koukalo. Na rozdíl od jiných filmů s komatózní zápletkou, se tento snímek nebere vůec vážně a dělá si legraci nejenom z událostí, které díky paradoxu tělo 37 let - mozk 17 let vyplývají, ale i z dnešní přehnané sociální a genderové korektnosti. Tudíž za mne 65%. ()

korbitch22

Dostal jsem menzes, koupil si cukrovou vatu a sám, aniž by mě nutila manželka, přítelkyně, homosexuální partner nebo změna pohlaví sem si sám bez pistole u hlavy pustil romantickou komedii. Asi jsem ve třetím trimestru. Upřímně, zaujal mě nápad, který nebyl vůbec špatný, ovšem co je na filmu špatné je představitelka hlavní role. Rebel byla hnusná a neuměla hrát ani jako obří jitrnice a neumí hrát a je ještě odpornější jako vymačkaná tuba od lubrikačního gelu. Všechno je to úchylně přebarvený jak Muzikál ze střední, herci jsou upištění a otravní, scénář, seč nabízel nespočet možností je příšerně zrežírovaný. Jedna * je za Angourie Rice, kterou bych v uniformě roztleskávačky šukal i v kómatu a druhá za docela solidní myšlenku, která je ovšem natočená na přesdržku. Jiný obsazení, trochu dospělejší humor a mohlo to být někde jinde :/ 35%. ()

Real Tom Hardy

Ani neviem, kedy naposledy som bol tak prekvapený filmom. Navyše takým, ktorému som v úvode predpokladal maximálne odpadík. I keď zároveň nesiem istú porciu neistoty voči tomu, či sú dôvodom uvedomelé postupy tvorcov pri tvorbe, alebo len jednoducho vidím viac, ako tam v skutočnosti je. --- Takmer dve hodiny kontrastu medzi minulosťou a dneškom iným než obyčajným spôsobom pokukujúc po všetkých kútoch sociálnej sféry, až mi bolo majoritu stopáže na grckanie. Ten však nie je jednosmerný. Nehovorí, čo je nesprávne, neukazuje odmietavo prstom na "prehrešky" z čias minulých, respektíve kontrast medzi dvoma časovými protipólmi vyznieva skrz dialógy neutrálne. Nutné je však dodať, že nie kvôli nejakému väčšiemu odporu voči minulosti a/alebo silnejšieho vzdoru voči prítomnosti, skôr pomalou, nekompletnou a primárne nie moc ochotnou (a neochotnou) integráciou hlavnej postavy do manierov a spôsobov dneška, čím Senior Year pokojne môžem(e) dištancovať od typickej (Netflixovej) žumpo-tvorby, ktorej jediným účelom existencie je škaredo sa dívať na štandardy minulosti optikou "štandardu" prítomnosti. Jedna z vrstiev príbehu implicitne zobrazuje (ktovie, či uvedomelo), že je úplne jedno, ako sa dnešná spoločnosť snaží tváriť a vykresliť veľký progres (najmä) v sociálnych otázkach, "sectarianism" (pochop úvodzovky, prosím) tu stále je, len v iných formách, ktoré sú nejakým zázrakom akceptované, a stále bude, pretože úplná absencia všetkého kritizovaného je obyčajná utópia. Posledných 20 minút bolo pre mňa a pre hodnotenie zlomových, nakoľko muselo nastať konfrontovanie toho, čo sme posledných 90 minút sledovali, s rozuzlením, v ktorom sa musí ukázať pravá tvár bez implicitnosti. V tej súvislosti si dovolím k hodnoteniu prihodiť jednu hviezdu navyše, pretože vo výsledku sa film musel rozhodnúť pre isté hodnoty, aby si nakoniec vybral iba tie, ktoré mohli a boli relevantne uplatniteľné ako aj v 2022, tak aj v 2002. A to som veru ešte nevidel. --- #1 Úvodná polhodina je svojim spôsobom jedna z prvých, ktorá už aktuálne pracuje s nostalgiou nad prelomom milénia a rannými 00. rokmi a následne sa na obdobie pozerá (z)idealizovane (pozn.: kvôli smerovaniu deja, nie "dobrovoľne"), hoc aj v pomerne slabšej forme. Už s tým pomaly začíname a keď sa za ~10 rokov dostaneme do fázy, kedy sa s 80s/90s nostalgiou bude pracovať tak schopne ako dnes, budem v orgazmickom nebi... ♪♫ / ♪♫ / ♪♫ (x) (x) (x) (x) ()

sedm.1

Než se dostanu k samotnému filmu, chtěl bych se pozastavit nad ústřední herečkou, mou oblíbenkyní, Rebel Wilson. Já totiž úplně tak nesdílím všeobecné nadšení nad jejím úžasným zhubnutí, a to ze dvou důvodů. Jednak bych totiž řekl, a to platí i všeobecně, nejen pro ní, že jak vážně o dost zhubla, tak zároveň v obličeji strašně zestárla a i když tedy rozhodně nejsem na prostorově výraznější ženský, tak jí to jako baculce slušelo fakt víc, než nyní. A jednak, což je ovšem daleko důležitější, dřív Rebel ve filmech, kde hrála, působila skutečně jako rebel, ze řetězu utržený šílenec, prostě zábavně přesvědčivá komička, která má koule. Jenže teď, snad o polovičku lehčí, mi prostě už tak vtipná a odvázaná nepřišla, jinými slovy, prostě už to není ona. A tím se obloukem dostávám už k přímo k filmu, kdy totiž celý tento snímek je postaven prakticky právě jen na ní, a tím pádem, když mě už tolik nebavila Rebel, nebavil mě tudíž ani film. Zápletka každopádně není nikterak nápaditá, či jakkoliv překvapivá, na druhou stranu je svižná a prakticky bez nějakých hluchých míst. S úrovní a funkčností humoru je to pak jak na houpačce, respektive spíš převládají bohužel ty slabší, až vyloženě nefunkční vtípky, a co se týče dramatičtějších momentů a emocí, s těmi to je ještě horší, nic z toho prostě není ani trochu přesvědčivé, či působivé. Jednotlivé postavy a jejich herečtí představitelé pak patří asi k tomu nejslabšímu prvku celého filmu, vesměs totiž působí mdle, nezajímavě, povrchně a hlavně tu máme vlezprdelkovskou přehlídku snad všech -sexuálů, co existují, s čímž tedy po osobní stránce nemám problém, ale spíš mi to zde už přišlo fakt jako až násilně napěchované a tím pádem zbytečné. A závěr je pak prvotřídní moralitka obludných rozměrů, hold některých nešvarů se asi nikdy nezbavíme. Celkově tak Maturitní ročník hodnotím jako takovou průměrnou komedii, která sice neurazí, ale v podstatě nenacházím ani jediný důvod, proč jí vůbec doporučit, natož vidět. ()

Johnny.ARN

Rebel nám nejak schudla, ale aj tak to veľmi nepomohlo. Najlepšie na tom filme je porovnanie starej a novej doby. Chvíľu som myslel, že tomu dám aj reálne hodnotenie, ale tie kreatúry z novej doby a hlavne ples ma vrátil s5 na zem. A len a len my si za to môžeme, že títo divnoľudia dostávajú priestor. 1 z 5 ()