Hlavními (anti)hrdiny seriálu jsou Martin (Michal Isteník) a Luděk (Jakub Uličník), „chlapci“ těsně před čtyřicítkou, kamarádi z dětství. Martin je inteligentní, ale vlastně pořádně nic neumí a díky své bohaté manželce si může dovolit vlastnit velmi trendy a výnosný obchod se zdravou výživou. Martin ale svůj obchůdek nenávidí až na dřeň uzeného tofu. Luděk je zase schopný, mocný, má známosti, a přece o něm nikdo neví. (TV Nova)

javlapippi

Seriál o brnenskej predajni zdravej výživy s cynickým majiteľom, čudnými zamestnancami, nadprirodzenými entitami aj javmi a zopár známymi hosťujúcimi menami. Miestami hodne vtipné, miestami trochu nudné a zaspaté a asi už som dávno nepozeral nejaký súčasný seriál, lebo ma trochu prekvapila miera užitia vulgarizmov. Herci pre jednotlivé postavy dobre zvolení, zopár slušných hlášok by sa tiež našlo, ale na opakované pozeranie to veľmi nevidím. ()

Franki69

První předvánoční překvapení v české televizní tvorbě přineslo do naší filmové domácnosti čistokrevné Brno! A dokonce přes streamovací platformu VOYO.. Mezi těmi všemi cukrkandlovými Ulicemi a Ordinacemi tam asi mají nějakou partyzánskou buňku nokmomformních radikálů, kteří svoje tvůrčí síly napřeli do naprosto ulítlé minisérie, v němž zní nejen jadrná moravština, ale také dosti svérázná muzika, je v ní v Brně ztracený pražák Vojta Dyk, levitující daňový účetní, katův šleh a samotný bůh. Vegani a Jelita jsou naprosto famózní dílko, upomínající svým ujetým humorem třeba na britské Black Books. Tohle jsem nečekal a jsem strašně zklamaný, že to už nebude pokračovat. Dávám 90% a možná ještě přidám, protože tohle bylo sakra silný sojový latté. ()

Bituminous

"Nejdriv jsem se stydel za sebe, pak za tebe, pak za Prahu a pak za cely svet. Pak jsem odpustil sobe, tobe a celemu svetu. A Praze? Praze neodpustim nikdy." Buh chce byt clovekem, hleda sveho nastupce a najde ho... v Brne. Serial je jedno velke klise. Jednotlive dily maji sve silnejsi momenty, ale jinak to neni nic, na co bych se chtel podivat podruhe. ()

LEGACY

Jsem vlastně sám vegetarián a jeden z těch, co si do takové Vegálie rád zajde. I právě proto mi tento humor zachumlaný navíc do útrob pořád ještě dost bláznivého Brna chutnal. Michala Isteníka znám z Mostu, v Brně jsme jej viděli i v Městském divadle, no a všude exceluje. Zde jde hodně Kozubovski na dřeň a je nevybíravý a politicky nekorektní - prostě to sere. Něco podobného se teď děje v Dobrém ránu Brno a já jsem rád, že se Brno trolí, ale i vyzdvihuje zároveň. Bohužel menší část epizody mě vždycky přijde maličko tupá. ()

pornogrind

Nenormální seriál (na český poměry) o nenormálních lidech, kterej ocení opět jenom nenormální lidi. Třeba jako jsem já. Kdybych měl hodnotit objektivně podle toho jak jsem se bavil tak by to byly 3 hvězdy. Já ale záměrně nadhodnotím a dám i tu čtvrtou hvězdu. Je mi totiž jasný, že tohle osloví jen minimum českých seriáložroutů, kteří jsou už tak zdegenerovaní z těch klišovitejch a stereotipních seriálů co na ně bedna chrlí ze všech stran, že ani nedokážou ocenit něco novýho. Uznávám. Je to úlet ale já jsem se bavil a nemůžu říct, že by byl nějakej z dílů vyloženě slabej. Bavil jsem se a to je to hlavní. Za mě je to originální a originalitu dokážu ocenit stejně tak jako určitou drzost a odvahu tvůrců, že s něčím takovým (jiným) vstoupili do českých seriálových vod. PS. Klidně bych bral i další díly. ()

• Natáčení seriálu probíhalo od listopadu 2020 do května 2021 v Brně. Prodejna se zdravou výživou se jmenuje Zdravý život a nachází se v Brně na Lidické ulici. (SONY_)