Mladá redaktorka si v New Yorku zařídila dokonalý život. Ten se ale začne drolit, když se kvůli natáčení dokumentu musí postavit čelem k drsnému zážitku ze střední. (Netflix)

jedna_vrana

Ani: „K čemu je být v ideální váhové kategorii, když nejdete do boje?“ Film, ktorý rieši veľmi bolestivé a aktuálne témy. Prečo nakoniec také nízke hodnotenie? Prekážali mi povrchné postoje hlavnej postavy – mala som celý čas pocit, že to je len hrané a nedokázala ma presvedčiť, že to nie je len zahraný príbeh. Čo spôsobuje, že príbeh pôsobí veľmi plocho. Musím zhodnotiť, že mladšia verzia Tiffany bola uveriteľnejšia ako Mila Kunis. Hlavná hrdinka nie je sympatická, napriek tomu, čo sa jej stalo,  je ťažké jej fandiť, aj keď bola obeťou. Jednoducho som s ňou nedokázala súcitiť. ()

M.i.k.e

pod pojmem mysteriózní sem si vždycky představoval něco záhadného, či lehce nadpřirozeného a tím tenhle film rozhodně není. Naopak jde o regulérní drama, které pracuje s jedněmi z nejpalčivějších témat posledních let (nejen) v USA a těmi jsou střelba na škole a znásilnění a dělá to poměrně netradičním a docela zajímavým způsobem.(následovat budou lehčí spoilery) Oba "problémy" tady totiž spojuje v postavě Mily Kunis, která byla na střední škole znásilněna, aby následně přežila střelbu ve škole. Poté ovšem byla obviněna jiným přeživším (a zároveň jedním z těch co jí předtím znásilnil) že ve střelbě měla prsty a byla tak spolupachatelem.Postupně se tak dozvídáme co se všechno stalo a sledujeme jak Mila Kunis bojuje sama se sebou, přičemž vyskakují obligátní věci jako boj s názory lidí, co moji nejbližší, rostoucí vztek a nenávist a mnoho dalších,, které popravdě nejsem schopen naplno zpracovat protože sem nikdy nebyl ani na jedné straně barikády. Témata jsou to nicméně silná a Mila Kunis zvláda svůj dramatický part velmi dobře.Nemůžu se nicméně bavit dojmu, že celý tenhle film mohl být mnohem silnější ve chvíli kdy by se to celé víc nahustilo a nebál by se být klidně ještě drsnější. Aniž bych chtěl zpracovávaná témata shazovat, není přeci jen první ani posledním kouskem, který se do těchto vod pustil a pravdou je, že konkurenci má velikou a v ní bohužel pro tvůrce brzo zapadne...60% ()

filipvrbik

Nečekal jsem žádný zázrak a ani jsem žádný zázrak nedostal.. Přesto jde o zajímavě pojatý snímek, který postupně graduje, zejména, co se atmosféry týče. Mysteiózní je spíš střih a režie, než samotný příběh, takže je to spíše drama s prvky thrilleru. No ale Mila Kunis a Chiara Aurelia to zvládly na jedničku, takže je to rozhodně koukatelné, i když se dost vleče...60% ()

Anet21

⚪Ako poukázanie na tabuizovanú tému znásilnenia a tzv. sekundárnu viktimizáciu celkom fajn, ako film už o dosť horšie, bez dynamiky, neskutočne sa vlečúce, s podivným nelineárnym rozprávaním a rôznymi knižnými postupmi, ktoré sú v kinematografii skôr nadbytočné (napr. čítané introspekcie).⚪Motív traumy z mladosti je spracovaný dobre, no samotné jeho riešenie je na pováženie, resp. sa ponúka otázka, aké zadosťučinenie hrdinke prinieslo, že sa v súkromnom dialógu útočník priznal, že ju znásilnil, no túto skutočnosť sa nedozvedela verejnosť, keďže i keď hrdinka disponovala audio záznamom, na ktorom sa priznával, očividne ho nezverejnila.⚪Motív streľby na škole sa objaví skôr zničoho nič a rovnako náhle odoznie, napätie sa neobjaví a v podstate i celý film nie je žiadny thriller, skôr psychologická dráma, ktorá však skoro dve hodiny čistého času ťažko utiahne, väčšina scén s kamarátkou, matkou či v práci pôsobí ako výplň a vata, aj retrospekcia nie je bohvieako úžasne prepracovaná, aby sme s postavou plnohodnotne súcitili.⚪Kunis ale na svoj vek vyzerá veľmi dobre a ,,udržovane," čo jej môžme len závidieť.⚪ ()

Olík

Neříkám, že dramatičtější role Mile Kunis nesluší, ale v tomto případě si Jessica Knoll (autorka knižní předlohy i samotného scénáře) dobře ulétla. Naložila hlavní hrdince na hrb takových traumat z mládí, aniž by se zamyslela nad tím, jestli příběhu pomáhá nebo spíš škodí. A Mila Kunis s nimi bojuje a bojuje a bojuje, až nabude dojmu, že je vítězkou. Pochopil jsem však, že spousta diváku má, stejně jako já, jiný pocit a tím, se nesnažím shazovat téma, o kterém je rozhodně potřeba mluvit. ()

• Natáčelo se od 28. června do 23. srpna 2021 v Torontu (Ontario, Kanada) a New York City (New York, USA). (BMW12)