O bežný chod domácnosti Carpenterovcov sa stará mimoriadne inteligentný 11-ročný Henry (Jaeden Martell). Kým jeho slobodná matka Susan (Naomi Wattsová) pracuje ako servírka v reštaurácii, predčasne vyspelý Henry sa stará o rodinu, vykonáva odvážne finančné transakcie z predplateného telefónu a tajne zabezpečuje pre najbližších aj iné benefity. Školu ani domáce úlohy pritom nezanedbáva a vzorne sa stará o svojho mladšieho brata Petera (Jacob Tremblay). Jedného dňa si však Henry uvedomí, že v jeho okolí niečo nie je v poriadku. Henryho spolužiačka Christina (Maddie Zieglerová) býva so svojím nevlastným otcom Glennom (Dean Norris) v susednom dome. Dievča je jeho prvou životnou láskou, a tak sa zaujíma o jej súkromie. Zistí, že policajtova dcéra je obeťou sexuálneho násilia. Susan spočiatku synovi neverí. Potom sa sama stane očitým svedkom, ako policajný komisár Glenn Sickleman zneužíva svoju nevlastnú dcéru. Na pomoc týranému dievčaťu Henry vypracuje rafinovaný plán a zapíše si ho do poznámkového bloku. Keď Susan nájde Henryho zošit, rozhodne sa, že jeho nebezpečný plán naozaj uskutoční. (TV JOJ)

xxmartinxx

Dost jsem se těšil, přece jenom jde o film, o jehož neschopnosti komunikovat s divákem se píšou a natáčejí celé eseje - na selhání Colina Trevorrowa (které je takřka veřejným konsenzem) je zřejmě něco fascinujícího, vzhledem k tomu, kolik prostoru mu lidé věnovali. Ale moje zjištění je veskrze pozitivní. Úplně chápu, kde vzniká disonance. Podivně a nepřesvědčivě profilované postavy, brutální dějové skoky, které by vyžadovaly přeskočení do jiného žánru, aniž by to však film jakkoliv akcentoval, struktura neodpovídající klasickému aktovému plánu ani ne tak absencí aktů, jako spíš jejich disharmonií. Jde o scénář přepisovaný dvacet let a je to poznat. Asi je dobře, že jsem celkem věděl, co a proč je filmu vytýkáno, tak jsem se na to mohl připravit. Nikdy bych nikomu nevytýkal tenhle film vysmát a odmítnout - dává to až moc velký smysl, ten film je bizarní a jen velmi těžko uchopitelný. Ale z jiného úhlu pohledu to je nejzajímavější možná podívaná. ()

kingik

Solidní nepodarek a propadák v jednom. Tomuhle filmu prostě není pomoci. Neuspěl u kritiky, diváci o něj v kinech neprojevili zájem. Po jeho zhlédnutí se ani nedivím. Colin Trevorrow jím prakticky pohřbil svoji režijní kariéru. Film je to příšerný. Jedenáctiletý Henry byl za svého života geni(t)ální chlapec, až mu tumor do jeho přechytralé mozkovny vyžral díru, ale jeho genitálie zůstaly gracilní. Hoch po sobě zanechal deník, do kterého vepsal velice zvláštní posmrtné přání: zabít svého souseda. Soused, policejní komisař, týrající svoji nevlastní dceru, má sice perfektní krytí u policejních úřadů, ale ve svém domě si už takový pozor nedává, neb svoji dceru trestá vždy u svého okna a před zraky malého šmíráka a práskače Henryho, který ho z protilehlého okna sleduje. Stane se tak za film dvakrát. Jednou ho vidí Henry, podruhé Henryho matka. Souseda ani jednou nenapadne podívat se do protilehlého okna (!!!). Stupiditám nebyl konec. Henry byl za života koumák, nechybělo moc a s máti sjel i celou Kámasútru, na tu vyzobanou slunečnici už stejně žádný pták nešel, tak když už hoch vedl její účetnictví, charakterně ji nechal pařit na konzoli, co by ji nemohl i píchat. Došlo to však ještě dál. Pomyslný incest byl nahrazen úkolem, který nelze nesplnit. Vražda souseda je na spadnutí. Henry všechny potřebné instrukce pro svoji matku nahrál před smrtí na diktafon. Stupiditám stále není konec. Matka chce přání splnit, ať klukovi stojí i po smrti, v nebi, v pekle, kdekoliv. Šprcky mu dodá vodovodním potrubím. Scénář psal patrně idiot, ještě horší, když se rozněžněl, s ním i režisér, a bylo hotovo. Absolutně nemá smysl studovat a bádat nad pravděpodobností příběhu, film nefunguje ani v rovině thrilleru. Že tam na deset minut v lesíku udělají z Naomi Watts sniperku, to nelze uznat za plnohodnotnou thrillerovou náplň. Film má stejně úplně jiný cíl. Prostě uondat diváka na citečky, narvat mu do hlavy, že Henry, který za film stihl být tím nejnesympatičtějším vzorkem z plotu, prostě stojí za zmáčení kapesníku. A závěr je optimistický. I v USA mají soudkyni Barbaru, neb adopce týraného děvčete proběhla zdárně na první stání. Ne, je to opus stupidum. Dvě stoupající dětské hvězdy, Jaeden Lieberher a Jacob Tremblay, moc povyku nenadělaly. První lépe zapadl do party z To, druhý má patrně absťák z Rumu. Naomi Watts to podržela svojí končící periodou. 4/10 ()

Tom_Lachtan

No tohle jsem nečekal. O filmu jsem nevěděl nic moc, jen mi byl jistou slečnou doporučen, tak jsem se šel kouknout a hle, byl jsem neskonale překvapen a doporučuju totéž, takže přestat číst komenty a jít se dívat. Ale stejně se tu vyzvracím písmenka, to by mě jinak ten koment ani nebavil (o=´ První půlka je neskutečně příjemná feel good záležitost, ve které je pár hodně dobrejch herců a celé je to prostě hrozně fajn, milé, hezké a... A pak se něco podělá. Hodně. Příběhově, filmařsky je to pořád hrozně super věc, ale změní se žánr, začne to být neskutečně napínavé, emocionálně nabité víc, než pikatchu elektřinou a závěr je prostě ... Dobrej. Celej film je dobrej. Cheescake s jahodama je taky dobrej, ačkoliv v tomhle filmu žádný není. Ale je protě taky dobrej. Howgh. ()

silentname

"The Book Of Henry" by som ohodnotil ako veľmi zaujímavý, zvláštne spracovaný, no súčasne príjemný film. Neviem ako sa to v rámci toho príbehu dokázalo skombinovať, ale taká je skutočnosť. Podľa mňa má film veľmi dobré herecké výkony, dostatočne originálny príbeh a dobré postavy, ktoré som chcel sledovať od začiatku až do konca filmu. V strede filmu sa síce udeje niečo, čo celkom prevrátilo moje pocity, no nemyslím to v zlom. Len to bol zvrat, na ktorý som nebol úplne pripravený. Ale zapasoval do filmu veľmi dobre a spravil z toho niečo silnejšie. Takže nemyslím si, že to bol zlý nápad. Občas je to možno trošku melodramatické, no celkovo si myslím, že film je veľmi príjemne vyvážený a má dobrú atmosféru. Čo ale úplne nechápem sú určité momentky v dialógoch, ktoré nie sú dobré spracované a pôsobia trošku nasilu. Najmä keď si človek uvedomí, že spôsob, akým postavy potom komunikujú je trošku zvláštny a nie úplne uveriteľný. A nie, nebudem hvooriť viac, lebo by to boli veľké spoilery. Celkovo musím povedať, že som si film užil, neviem či by som si ho pozrel znovu. Najmä keď už človek vie, kam to bude smerovať. Ale som rád, že som ho videl aspoň raz. Vyzeral dobre, herci sú skvelí, réžia je dobrá a atmosféra funguje. Myslím si, že stojí za pozornosť. Hodnotenie: B ()

Anderton

Odmietnutie kritiky a obecenstva tohto filmu, ktorý by na prvý pohľad mal osloviť relatívne široké vrstvy, vrátane kritiky, súvisí zrejme s jeho absolútnym vytrhnutím z reality. Potešenie, alebo ak chcete, "previnelé potešenie" z filmu súvisí s neočakávaným vývojom, kedy sa dostávame k dôležitému zvratu v polovici a kedy sa komletne otáča jeho smerovanie. Bohužiaľ to nefunguje ani ako experiment, pretože tu nefunguje logika takto nastaveného fikčného sveta. Navyše tu máme výborné scény v kontraste s tými skutočne wtf, a to sa týka aj hereckých výkonov. Niekedy je Naomi výborná, inokedy musí pred kamerou hovoriť veľmi trápne vety a keď hrá videohry, je to skutočne smiešne. No a najhoršie na celej veci je to, že Henryho chcete od začiatku zabiť... Hviezda navyše za Naomi, každopádne. 50% ()

• Film sa natáčal v New Yorku a Nyacku (New York, USA) a bol natočený za 36 dní. (Arsenal83)

Třetí Jurský svět má název, kdo se vrátí?

Třetí Jurský svět má název, kdo se vrátí?

26.02.2020

Třetí Jurský svět vrací na režijní křeslo režiséra Colina Trevorrowa, který před pár lety nechvalně odešel od devátých Star Wars (jeho scénář k devítce přitom koluje poslední týdny na internetu a… (viac)

Deváté Star Wars přišly o režiséra

Deváté Star Wars přišly o režiséra

06.09.2017

Lucasfilm začíná mít u Star Wars podobné zákulisní problémy jako studio Warner Bros. u comicsovek od DC. Epizody VII a VIII sice žádné problémy nezasáhly, spin-off Rogue One se ale dočkal velkých… (viac)