Reklama

Reklama

Hypermarkety: koniec impéria?

(TV film)
  • Francúzsko Hypermarchés, la chute de l'empire
Francúzsko, 2021, 86 min

Réžia:

Rémi Delescluse

Obsahy(1)

Investigatívny dokument o metódach, ktoré veľké obchodné reťazce používajú na maximalizáciu svojich ziskov... Hypermarkety, ktoré sa začali na okrajoch veľkých miest objavovať v šesťdesiatych rokoch boli dlhé desaťročia považované za chrámy konzumu, ktorých postavenie bolo neotrasiteľné. V posledných rokoch však tento spôsob predaja čelí čoraz väčšiemu tlaku zo strany nákupov na internete. Aby zachránili svoj zisk, siahajú obchodné reťazce vo vzťahu k dodávateľom častokrát k veľmi tvrdým obchodným metódam. (RTVS)

(viac)

Recenzie (3)

Autogram 

všetky recenzie používateľa

Dokument, prekvapivo, nie je o kvalite potravín, ale o vzťahu s doávateľmi. Nekalé praktiky vyjednávania pre dosiahnutie lepších cien sú na dennom poriadku a niektoré sú fakt zvláštne. Nechcel by som jednať o cenách v malej kobke bez okien pripomínajúcej väzenskú celu. ()

Arsenal83 

všetky recenzie používateľa

Čím lacnejšie, tým lepšie. A čím horšia kvalita, tým ešte lepšie, veď oni kúpia a zožerú čokoľvek. A distribútor náhodou chcel zvýšiť cenu produktu len o 5 centov? Tak mu zlomíme väzy, nech si zapamätá! Takto fungujú všetky tie naše Carrefoury, Lidly, Kauflandy a Tescá. Že sa to odhaľuje v dokumentoch je skvelé, ale kto to vyrieši? Nikto nemá páku, len politici, možno slávna Európska komisia. Ale ako chceme od korupčníkov, napojených na tento systém očakávať, že urobia zmeny pre ľudí? ()

Reklama

yntelygent 

všetky recenzie používateľa

Je mi to naramne smiesne,kedysi ma to neskutocne rozculovalo,ze ti ktori su zodpovedni za to ,ze sa tu roztahuju nenazrane zahranicne obchodne spolocnosti,ze nam predavaju sracky,ich praktiky voci dodavatelom su bezprecedentne spinavosti....a vsetci ti su zrazu za dodrziavanie spravodliveho obchodneho prostredia,to nehovorim o zachrane zemegule,problemy PET flasi napr.,tu bolo kedysi vsetko balene v sklenych obaloch a rozmach umelych flias maju tiez na svedomi retazce....aj ked to tak nevypada a tento dokument nie je o tom....len na dokreslenie,zachranovat svet a hladat spravodlivost idu ti,ktori nas do tychto sraciek dostali. ()

Galéria (5)

Reklama

Reklama