Daktyloskopia pomáha objasniť smrť bankára, ktorý bol otrávený prírodným jedom, ktorý mu musel byť primiešaný do whiskey v ploskačke. (TV Dajto)

Gimli

Tohle bylo docela slabé, nepříliš dobrý scénář a často slabí herci (např. Zedníček) to navzdory dobrým výkonům jiných (např. Somr) táhnou k zemi. Působí to na mě spíš jako hraní si na kovboje než skutečná detektivka. Ale je třeba uznat, že druhá půlka s Petrem Kostkou už je koukatelnější. ()

SOLOM.

Otisky prstů jsou stejně „dobrým důkazem“ jako taková rtěnka na límci košile. To je pak panečku pěkný průser. Tento díl nepolevil z kvality svých předchůdců, takže i zde jsem byl velmi potěšen. Sice jsem tvůrcům moc nežral ono vyobrazení toho, že se děj odehrává v USA, ale budiž. Herecké výkony byli dobré, tady si určitě stěžovat nemůžu. Co se samotné zápletky týče, tak pár slabších míst by se tu našlo (třeba fakt, že šerif neprohledal okolí kvůli placatce a na to přijdou až borci ze soukromé agentury…), ale i tak opět nadprůměrná záležitost. ()

MM_Ramone

V roku 1989 sa začal natáčať koprodukčný televízny kriminálny seriál "Dobrodružstvá kriminalistiky". Počas štyroch rokov boli vyprodukované štyri série, ktoré spolu obsahovali dvadsať šesť častí. Každá z nich sa zaoberala niektorou z dôležitých etáp vývoja vyšetrovania a technických postupov v oblasti kriminalistiky. Štvrtá epizóda z prvej série nesie názov "Odtlačok". Príbeh sa odohráva začiatkom dvadsiateho storočia v Spojených štátoch amerických. Bohatý bankár Lofter je usmrtený otrávenou whisky v golfovom klube počas hry. Je viacero podozrivých, ktorí mohli namiešať jed do jeho nápoja. Skutočný páchateľ je usvedčený vďaka novej kriminalistickej metóde. Odhalia ho odtlačky prstov. Do dejín kriminalistiky vstupuje daktyloskopia. **** ()

Necrotongue

Příběh čtvrté epizody byl velice dobrý, jeho zpracování se mi velmi líbilo, na rozdíl od předchozího dílu se tady neustále detektivovalo, takže jsem byl hodně spokojen, a přesto jsem pátý kousek nepřidal. Na rozdíl od evropských epizod mi vadili čeští herci v rolích Američanů. No, vadili... Když se na obrazovce poprvé objevil Steve, neubránil jsem se smíchu, a takhle mi to vydrželo až do konce. Pavel Zedníček ve stetsonu je prostě legrační. ()

Anderton

Prvý krát sa v rámci seriálu pozrieme za oceán a neprekvapivo to funguje rovnako dobre, ako návšteva Francúzska 19. storočia. Navyše napínavá detektívka z prostredia high society odohrávajúca sa v golfovom klube. Samozrejme by ma zaujímalo, či toto bol skutočne ten prípad, kedy daktyloskopia započala svoju "hviezdnu kariéru", ale o toto konkrétne tvorcom nikdy nešlo a je to dobre. ()

• V čase 5:50 si bankéř Harry Lofter (Dušan Blaškovič) dává whisky a tvrdí, že jí má přímo z palírny svého otce ze Skotska. Jedná se ovšem o Jim Beam Kentucky Straight Bourbon Whiskey, která se vyrábí v Americe převážně z kukuřice. (DJMaroko)
  • Natáčelo se v golfovém klubu v Mariánských Lázních, zámku Myštěves, Praze na Příkopě. [Zdroj: Filmovamista.cz] (M.B)