Divoké pivo je klasická česká komedie o privatizaci malého jihočeského pivovaru. Vřadě komediálních situací se zde setkávají dobří čeští policisté s mafií, poctiví občané s podvodníky. Úsměvný příběh, který samozřejmě nepostrádá milostnou zápletku, významně ovlivní pohádkové bytosti, které se náhle vynoří z dávné minulosti. V nové české komedii hlavní dvojroli vytvořila Markéta Hrubešová. (oficiálny text distribútora)

Pitryx odpad!

Asi mi unikl návod, kdy a u čeho se smát. Postav jak naděláno, ale celkově nic moc. Ani můj oblíbenec pan Sobota se neprojevil, pokud bylo v čem. Napoprvé jsem to nedokoukal do konce. Nyní po letech jsem to zkusil podruhé a bylo to neuvěřitelná nuda. Musel jsem to jet nadvakrát, protože naráz jsem to prostě nedal. ()

ostravak30

Devadesátá léta byla pro český film doslova hororová. Tedy minimálně první polovina. Film Divoké pivo je snímek o divokýcH privatizacích v Česku. O tom, že devadesátky byly skutečně kontroverzní co se filmů týče svědčí například i angažování Ivana Jonáka. Předního pražského mafiána se vším, co k tomu patřilo. Dalším důkazem byli i velmi kvalitní herci prakticky v jakémkoli filmu. Tento film se může pochlubit mj. Jiřím Sovákem. Zajímavostí také je, že Jaroslava Hanušová hrála matku Jiřímu Lábusovi, přičemž je od sebe dělil rok a v pořadu Možná přijde i kouzelník hráli manžele. Jiří Lábus ale není jediné pozitivem tohoto veledíla. Dalším je Markéta Hrubešová. Celkově sice průměrná herečka, ale jinak sex symbol devadesátých let. Dodnes si pamatuji její pravidelné nahé fotky v Blesku z nově natočených filmů. Svoji krásu si uvědomovala a proto se svlíkala často a velmi ochotně. I díky její dvojroli se více než o komedii jedná o fantasy. Nebo pohádku pro dospělé. Pár úsměvných momentů by se našlo. Jenže jinak snímek trpí průměrným scénářem a podprůměrným příběhem.Ten závěr byl pak doslova trapný. Nakonec to pivo bylo tak divoké, že ho tvůrci nezkrotili. ()

MarekT odpad!

Na úvod si dovoluji zacitovat z třinácté řady Simpsonových: "To byla tedy síla. Vlastně ne, chtěl jsem říci šmíra!" Dále se domnívám, že není dobré neustále zmiňovat v souvislosti s nejhoršími filmy triumvirát OST (Olmer, Soukup, Troška). Milan Muchna se jim nejen tímto kouskem spolehlivě vyrovnal. Také je až zajímavé, kolik známých herců se sem nechalo zlákat, třeba Jiřímu Sovákovi se opravdu divím. Takže proč tedy tento film hodnotím odpadem? Film je úplně o ničem. Co jsem z filmu pochopil - když se napijete třeboňského piva, budete mluvit pravdu a na světě tak bude spravedlnost. Takže v podstatě reklama. Proč tomu tak je, také stojí za to - hlavní hrdinka má na to vliv kouzlem panenství. Drtivá většina postav okolo a dějová linka s mafií je platná jak mrtvému zimník, ovšem když to vše odečteme, nic pro vznik (slušného) filmu nám vlastně nezbude. Divím se i zařazení do žánru "komedie", vždyť tam k smíchu nebylo, ale opravdu nebylo vůbec nic. Myslím tím samozřejmě smích v dobrém slova smyslu, i když tady se nedá smát ani škodolibě. Celé to podtrhuje celkem amatérské zpracování - viz scéna s Jiřím Lábusem, který zrovna stříká zahradní hadicí na své kolegy - tak příšerný střih jsem už dlouho neviděl. To, že se tu Markéta Hrubešová svlékne, není pro mě důvod udělit hvězdu (ne, že by se mi to nelíbilo, ale za takové věci se hvězdy nedávají). Plyšový lev naprosto zasloužený, vždyť Playgirls občas vidíme v televizi, ale tohle je taková blbost, že to běželo na Nově naposledy před dvanácti lety (tak stará je moje nahrávka) a od té doby se to nikdo neodvážil uvést. No, a doufám, že Divoké pivo ještě několik generací po mě neuvidí ani na kabelovce. Závěrem vzkaz pro uživatele Allana: Máš pravdu, v závěrečných titulkách stojí poděkování pro televizi Nova, tudíž to opravdu produkovala, což myslím pro ty, co film pro jistotu neviděli, je o kvalitě dostatečně vypovídající. ()

MM11 odpad!

Jeden z nejodpornějších výplachů naši kinematografie. Na tomhle filmu je špatně všechno, co porevoluční filmy nabízí. Milan Muchna je asi opravdu blázen a dokázal zdánlivě nemožné - vyrval Olmerovi Plyšového lva ročník 1995, což je obdivuhodný výkon, když si vezmeme, že Olmer v tom roce natočil oba díly Playgirls... Divoké pivo je film nejen nevtipný a trapný, ale hlavně šíleně amatérský a blbý. Neradno se divit, že po tomhle úletu už Muchna zůstal v přísně střežené izolaci, ze které pro blaho všech našich občanů už doufám nevyleze. ()

bighead

Tak je to samozřejmě odpad,ale dávám jednu za pěkné záběry Třeboně a pivovaru- (na Regentu jsem odkojen) a taky za Ivánka,že ten lump zůstal zvěčněn na plátně v dalším filmu.Ale takovýhle filmy se prostě v devadesátkách točili,patří to k té době- i taková sračka může být příjemnou vzpomínkou na časy mládí. ()

• V pořadu Věšák (od r. 1999) Bronislav Poloczek (policista Řechtáček) vzpomínal na tento film s tím, že mu za jeho roli nebyl vyplacen honorář. Hlavní host pořadu Jiří Sovák (stařec) na to odpověděl, že jemu ano, ale jen z 80 %. (Skladatel)
  • Obrázky z úvodu filmu ilustroval známy český karikaturista Jiří Winter Neprakta. (Jello Biafra)
  • Film Divoké pivo bol natáčaný v Treboni. (dyfur)