Zatloukal při příchodu do hospody uvidí Jonáše, jak vyvěšuje nápis: NOVOU NADĚJI, NOVOU VÍRU, NOVÉ IDEÁLY. Od ostatních se dozvídá, že v hospodě bude schůzka s voliči SNB - Strany Národního Blahobytu. Jonáš čeká na příchod předsedy strany, aby mohli začít. Ten přichází s tajemníkem Berkou a není to nikdo jiný než ing. Veškrna. Přednáší emotivní projev, ve kterém napadá ziskuchtivost zákonodárců a slibuje hory doly včetně snížení cen piva. Tím si okamžitě získává většinu hostů. Jeho pomocníci začínají rozdávat přihlášky do strany, za jejichž podepsání slibují jedno pivo. Strana se tak rozrůstá o dobrých 20 členů včetně "budoucího kapelníka hradní stráže" - o harmonikáře Josku. Příchozí Jirásková podepíše až po vypití jedné a slíbení druhé skleničky zelené. Tu však nedostává, což je pro Babulu dostatečný důvod, aby vedení SNB vyhodil. Zmatku využívá Jonáš a společně s přívrženci obsazují stůl štamgastů. Ti ho však proženou po hospodě a poslední potupný úder mu zasadí příchozí Goliáš. (TV Nova)

majky19

V tomto díle už jsem začínal cítít, že to jde se seriálem trošku z kopce. Možná je to i díky tomu, že hlavní prim v této epizodě opět hraje dvojice Vlach-Knop, která mi v tom seriálu absolutně neštimuje a je dle mého soudu spíš na škodu. V každém případě celá první série seriálu Hospoda byla nadprůměrná s občasnými výkyvy, ale ve srovnání s druhou sérií vskutku nadprůměrná. ()

honajz

Co jste chtěli vědět o nevyřčeném pozadí všech voleb, ale báli jste se na to zeptat. Slibů hromada, konkrétních řešení nula, lidi máme rádi, dokud nám to nehodí, a pak je odkopneme. Platí to pro všechny strany, které kdy v téhle zemi působily a působit budou, protože slibem nezarmoutíš a někteří lidé budou volit ze setrvačnosti, i když ta strana stihla a dobu své existence udělat obrat 180 °. ()

• Režiséru Dudkovi už přišlo ohrané, že vstup báby Jiráskové (Věra Tichánková) na scénu opět spočívá v tom, že příjde do hospody a bude chtít zelenou a nadávat. Požádal proto Petra Nárožného, jehož improvizační schopnosti obdivoval a rád využíval, aby scénu nějak vtipně ozvláštnil. Ten byl ale v koncích a situace ho nijak neinspirovala. Při ostré klapce tak na otázku, koho si to do hospody pouští, řekl první věc, která ho napadla a sice: „Paní Jirásková, nevíte, kdo by koupil brusle?“ Čímž dal vzniknout jedné z nezapomenutelných hlášek seriálu. (cundak)