Duškovi a části štamgastů vrtá hlavou, proč je v lokále téměř prázdno. Vysvětlení přichází v podobě Nováka. Ten zaskočil pouze na jedno, protože spěchá na fotbal. A tak osazenstvo hospody řeší otázku televize v lokále. Postupně se sejdou tři přístroje, ale dokonale funguje až ten třetí. Začíná diskuze o tom, zda si televizi nechat pro hosty. Štamgasti a Dušek se rozhodují, že ano, ale o pouštění bude rozhodovat majitel, tedy Jarda. Ten svůj postoj ukáže velice rychle po příchodu dalších hostů. (TV Nova)

NiaWolf

,,Já nevyhodím desetitisíce za kus ukecaného nábytku." • ,,Tuhle jsem vokradl dva podnapilý hosty, no daří se mi. Tak jsem chtěl pustil chlup." • ,,Ta (televize) spáchala sebevraždu, jak ses ji dotknul." ()

honajz

Sousta skvělých hlášek a mouder. "Když vyhrají, pojedou na mistrovství světa!" "A tebe vezmou s sebou, že tě to ta bere?" - Plus samozřejmě opět rýpnutí do moderního trendu, kdy se z hospod vytrácí povídání si mezi lidmi, a místo toho se čučí na bednu. ()

A.L.E.S.

"Já na porno nekoukám, tak nepotřebuju detaily." :-D Nejlepší byl okamžik, jak Novák začal poskakovat na židli a Dušek se zeptal: "Kam jedeš?" :-D Ale jinak Novák představuje přesně to, co si o fotbalových fandech myslím. Dokážou se vzteknout kvůli pitomosti, na který mají nulový vliv. ()

KritikVlada

"Jéé, nech to tam! Pane šéf, to je Vlčko-Plčko tohle!" "Teď tam přijede taková nemocná koza!" -- "Takže já se s touhle krávou sem táhnu jenom proto, abych se dozvěděl, kdo spolupracoval na pořadu!" -- "Můžeme se tady u tebe dívat na televizi?" "Samozřejmě můžete, akorát ji nesmíte zapnout." -- "Teď v tom můžu pěstovat i křečka!" -- "Nejdřív budete chtít televizi, a pak vám nebude stačit tobogán!" Společně s "Reklamou" a některými dalšími je "Fotbal" jeden z nejlepších dílů napěchovaný hláškami, a který nese i zajímavé poselství. Tenhle díl mi vždycky zlepší náladu. ()

• Ve scéně, kdy se Novák (Ladislav Potměšil) za „asistence“ ostatních štamgastů pokouší zprovoznit jednu z televizí, aby se na ni mohli dívat na fotbal, kuchař Kachna (Josef Dvořák) s hospodským Duškem (Petr Nárožný) žadoní, aby „to nepřepínal“, jelikož zrovna dávají dětskou pohádku, podle Kachny Vľčko Tľčko, ve které má, podle Duška, zrovna přijít na scénu „ta nemocná koza“. V tomto záběru se jedná o odkaz na televizní loutkovou inscenaci klasické slovenské pohádky Koza rohatá a jež (1979). (kukkik)
  • Novák (Ladislav Potměšil) informuje o tom, že Češi v kvalifikaci na mistrovství světa remizovali v Rejkjavíku s Islandem a doma je musí porazit. V roce 1996, kdy je seriál natáčený, však Česká republika proti Islandu v rámci kvalifikace na mistrovství světa nehrála a neměla ho vůbec ve své skupině. (Micki)