Novák přichází a zjišťuje, že se tu ráno zastavila jeho žena a vynutila si na Jardovi slib, který zcela nečekaně dodržuje - Vencovi nenaleje ani kapku alkoholu. Vzápětí zjišťuje, že žena má v plánu obejít i ostatní hospody. Ocitá se tedy ve slepé uličce. Dvířka mu pootevírá Zatloukal, který mu dá napít od sebe. Dušek proto přestane napájet i jeho a oba se ocitají na suchu. Jako řešení se nabízí stávka, ale Novák se ukazuje jako neschopný agitátor. Role předáka se proto ujímá Zatloukal, kterému přijde náramně vhod, že Dušek nechce nalít ani Práškovi, kterému Novák a Zatloukal vypili pivo bez jeho svolení. Zatloukalovy zkušenosti vedou k prázdné hospodě a štamgastům o vodě. S příchodem poslíčků z pivovaru přichází chvíle stávkařů a pivo tak přeci jenom dostávají všichni. Ale v nejhorší možnou chvíli. (TV Nova)

majky19

Povedená část, ve které se štamgasti rozhodnout uspořádat stávku ve prospěch svého příele Václava Nováka, který má zákaz konzumace piva v Duškově hospodě. Vše vyvrcholí ve chvíli, kdy Dušek nemá na zaplacení piva dodavatelům a na scému v rolích zachránců přichází štamgasti, kteří Duška ze svízelné situace osvobodí. Dostane ale Novák to kýžené pivo? ()

honajz

Další dokonalý a vypointovaný díl, kde se doktor Zatloukal projeví ve svém oboru, kde se hodně hraje pohledy (po zaplacení závozníkům s pivem třeba, to jsem se musel smát, jak nevinně Zatloukal - Kanyza na hospodského hleděl), a samozřejmě to nejlepší nakonec - jak očekávaný příchod manželky v pravou chvíli, jak to tak bývá, tak závěrečná poznámka "Jardo, ty dnes vážně nemáš svůj den". ()

• Když přichází Vladimír (Jan Kanyza) po svém proslovu k výčepnímu pultu, tak lze zahlédnout kameru. (Duoscop)