Ve vatě

• Holandsko Forever Rich

Úspěšnou kariéru nadějného rappera ohrozí ponižující video, které se dostane na internet. A on se teď během hodně dlouhé noci snaží zachránit, co se dá. (Netflix)

klukluka

32%? To je nespravedlnost… Kdo to chce kritizovat, tak si k tomu najde spoustu dobrých důvodů, ale když si představím, že by se to někomu takovýmu fakt stalo, tak by podle mě mohl reagovat dost podobným způsobem. On ten filmovej Richi dělá věci, že si má člověk kolikrát tendenci klepat na čelo, ale ta jeho situace je naprosto extrémní, je mladej, ve stresu, nebyl na to připravenej… Jasně, asi by ho před hospodu nepřišlo během pár minut prudit x bulvárních fotografů, ale je to přece jenom film, tak to v některých scénách krapet přifoukli. Mělo to ale nápad a zpracování mi přišlo dobrý. Že filmovej Richi nepůsobí dost hvězdně? A existuje na to nějakej mustr? Našemu Yzomandiasovi byl vlastně dost podobnej… ()

Skeksis

Ak vám zlaté šperky dávajú sociálne médiá, tak ste obyčajné predajné kurvy. "Raper“ vyzeral taký tupý, že by mu robilo problém povedať „ma ma“. A v nejakej podivnej veste, ktorá vyzerala ako ušitá z klobás, krochkal: „Čo sa vlastne deje?“ No, deje sa to, že si totálny sprostý kokot, rovnako ako tvoje texty, rovnako ako tvoja vízia teba, ktorou nie si. Haha, už rapujem aj ja. Film je v podstate o sile sociálnych médií, nie o raperovi, ktorý si svojou sprostosťou posral život. Ale čo iné sa dá čakať, keď je človek sprostý a snaží sa tváriť, že je super cool? Holanďania proste krochkajú ako prasatá, na tú reč si nikdy nezvyknem. Inak obyčajný príbeh o závislákovi na sociálnych sieťach. ()

zsn

Perfektní výběr tématu dnešních dnů. Technologie je svině. Skvělý film, hlavní postava je sice laciná a herec mne nějak jako osoba nezaujal, ale zahrál to skvěle. Snad první holandský film, co jsem dokoukala. Všímáte si, že Holandsko je někde úplně jinde, co se filmů týče? To Dánsko, Švédsko, Finsko taky, ale doprdele - ti plodí neskutečné skvosty! ()

Arsenal83

Film je založený na veľmi hlúpej premise. Nejaký rádoby rapper je hotový, lebo na neho majú hrôzostrašné video, ktoré sa šíri na internete. Pomyslíte si, čo za video to tak môže byť, že takého tvrďáka dostáva do sĺz? Snáď niekoho umlátil k smrti? Alebo ho niekto načapal ako si na verejných záchodoch strká do análu uhorku? Nie. Natočili ho, ako ho prepadli, okradli, povedali mu „Fucking looser“. A on sa z toho ide pokakať. Každopádne je film minimálne potvrdením toho, že slovo rapper je synonymom mentálnej vyprahnutosti a môžeš mať aj sto kíl zlata na krku, stále patríš len do stoky. ()

DonBraso

No přehnaný to je,ale stylově.Líbí se my ten motiv neustále mít mobil u sebe a kvůli reputaci prostě ty hodinky dostaneš zpět i kdyby jsi měl přeplavat Atlantik.Úplně jasný,že dětská část tenhle film neunese,protože se vlastně až nečekaně i jich dotýká.Richie je mamánek,ale zároveň prostě chce vypadat drsně před ostatníma.Jednou ho přepadne parta výrostků a film se hned rozjede.Je to vcelku svěží jednohubka,kde se samotný herec Smulders fakt snaží.Ano,některé polohy jsou lepší a některé horší,ale základ si snímek nečekaně drží.Celým filmem postupujete jen o hodinkách a videích,kde dochází k vydírání a svýmu stylu života.O vyprodaném koncertu právě v tu chvíli je sice hrozně grotestní,ale film chce neustále budovat určitý drajf za cenu absolutní tuposti.Sice je pravda,že u Richieho se to vcelku dá i tolerovat a jedna noc v Holandsku vlastně má slušný spád.Film se zbytečně nerejpá v rapparských songách,protože o tomhle tenhle film není.Je o slávě a vypadat před ostatníma jen dobře.On totiž český název je taky z kolena vymyšlen.Určitá dávka dramatické noty je a na hlavního herce jsem si vcelku brzo zvyknul .Jen říkám,že film chtěl být i drsnější a na tu mu zas chyběla určitá ustálenost a lepší režie.Rodina by tu byla jako v dalších sto filmech,ale opět tomu dá jen tak čuchnout.Možná ten největší problém filmu je,že vlastně přesně neví co nám chce sdělit a ukázat,než samotného Richieho jako gangsta fenoména,který ho sleduje celý Svět či spíše má a co dokážou videa a články na internetu změnit lidí ve Váš neprospěch,protože už nemáš tolik sledujících fanoušků .70% ()