Hess chce nezvyklými metodami potvrdit svoji teorii o případu Hartungové. Detektivové prošetřují stopu související s textovkou. Rose hrozí další nebezpečí. (Netflix)

castor

Její tělo se nikdy nenašlo, a ač se pachatel doznal, Hess má v případě Kristine pochybnosti. Možné SPOILERY. Konstantní napětí pokračuje, objevuje se druhá oběť a zase v její blízkosti i panák z kaštanů s otiskem prstu dcery političky Rosy Hartung. Zatímco ta se zaměřuje na restart své politické kariéry, její muž stále silněji pochybuje a věří, že rok pohřešovaná dcera žije. A zatímco první oběti chyběla ruka, druhé chybí končetiny obě. Objevují se anonymní udání na sociálku skrze zanedbávání, případně zneužívání dětí. Oba vyšetřovatelé jsou uzavřenější povahy, oba prožívají určitá složitá rodičovská/partnerská dilemata. A tvůrci znovu dokazují, že synonymem pro Skandinávii je neskutečně ponurá atmosféra. ()

kenkaku

Díky nízkému počtu epizod se scénář neloudá a hezky všechny linie propojuje a dává spoustu podnětů/voítek si udělat vlastní teorie (buď někdo jde po “špatných matkách”k nebo “těch co chtějí opustit partnera”).Navíc postavy jsou velice dobře identifikovatelné. Dobrý casting. Za mě tedy divácky velmi vděčné. A jak jsem očekával “nováčik” zase boduje (analýza mačety, nález tajné místnosti)… ()

klukluka

Největší úchyláci jsou scénáristé severských detektivek. Kdyby se jim podobali skuteční vrazi, tak se budeme bát vylézt na ulici. Takhle jsme v nejhorším “jen” mrtví, s tímhle už si ale film nebo televize dávno nevystačí. A tak mám ze vší té hrůzy kaštánek na prdýlce. Zatím je to vážně solidní, což mě pochopitelně těší, ale vlastně ani moc nepřekvapuje. Tak snad to vydrží. ()

Anderton

Druhá epizóda, druhá vražda. A ešte brutálnejšia. Prípad sa dosť komplikuje, čo je len a len dobre, nové fakty akoby naznačovali, že nemôžu spolu súvisieť a ide o náhodu, my ale vieme, že tomu tak nie je. Začína to byť skutočne napínavé, atmosférické a je jasné, že toto si budete musieť dať na jeden vrh. A dostaneme sa aj do pivnice, ak by ste sa náhodou chceli opýtať. ()

Frajer42

Po nezbytném úvodu do děje v předchozím dílu, mám pocit, že už jsme konečně v detektivní hře a já mohu naplno využívat svoji detektivní intuici. Krásně se nám jednotlivé případy prolínají. Atmosféra v tomto dílu by se dala krájet. Největší výtka k Danica Curcic, ze které zde tvůrci udělali opravdu velmi nevzhlednou šeredku a trošku tak blokuje moji erekci, která by se jinak u tohoto seriálu už dost možná dostavila. [78 %] ()