Na místě brutální vraždy se najde figurka z kaštanů a na základě téhle stopy pak dvojice detektivů pátrá po vrahovi, který má prsty ve zmizení dcery známé političky. (Netflix)

Lachtaan

Slušně temná dánská kriminisérie, která mě zprvu příliš neoslovila (přece jen jsem letos viděl celý Most, který nic nepřekoná). Posléze jsem se ale už začal chytat a do finále doplul na podobné vlně jako ti, které seriál uhranul. Zadal jsem si ale předsevzetí, že od severských krimi na nějakou dobu pryč. Ať se mi nezhnusí, byla by to ohromná škoda. [viděno na Netflixu] ()

Mrkvič

Zaujmout v současné záplavě seriálu je docela fuška. Tak proč si nepustit severskou miniserii. Byla to skvělá volba. Napínavé, zajímavé a ještě jednou napínavé. Styl vyprávění a jeho plynulost prostě neměly chybu. Relativně nelogické věci vysvětlí závěr, který je ale snad jediným ústupkem ze skvělé severské atmosféry. Najednou je více akce, trochu hloupější chování postav, ale jde jen o malou kančičku na výsledném dojmu. ()

Tosi

Další severskej hon na masovýho vraha, kterej samozřejmě touží po uznání svýho díla. Netflix tam nacpal všechno, co za posledních 15 let proslavilo severskej noir a jako hlavní motiv vraha tam přihodil opomíjení dětí svýma matkama. Nutno říct, že se mu to parádně povedlo a Kaštánek je bezpečná volba. Jen ta Danica Curcic v roli hlavní vyšetřovatelky mně tam neseděla. 8/10 ()

Maynard.

Od začátku to vypadalo na krásnejch 5 hvězdiček. Bylo to napínavý a téměř 5 dílů si nevěděl o Kaštánkovi zhola nic. To mě bavilo. Jenže posledním dílem se z perfektně gradovaný kriminálky stal poměrně obyčejnej seroš. Mo a tím happy endem, tím to rejža zazdil uplně. Kdyby to pokračovalo až do konce, tak jak od začátku, byla by to vopravdická pecka. ()

Morholt

Tradičně vysoký severský standard, ačkoliv k úplnému vrcholu tu něco chybí. Série obsahuje všechny obvyklé atributy, takže tu najdete sychravou atmosféru jdoucí ruku v ruce s hnusným počasím, vyšinutého brutálního vraha a v neposlední řadě vyšetřovatele resp. vyšetřovatelku, která balancuje mezi prací a rodinou, přičemž rodina a osobní život dostávají na frak. A nebylo by to ono bez introvertního parťáka, se kterým nechce nikdo dělat. A ta šablona bez snahy ukročit mimo vymezené mantinely je asi největší bolestí, ale nejedná se o bolest nesnesitelnou. Spíš je to ten typ zdravotního defektu, který je občas trochu protivný. Herecky na pohodu a Danica Curcic mě bavila i tady. Další řadě s touto dvojicí detektivů bych se nebránil. 80% ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD