Chlápci, co všechny přeperou, všude najdou lásku a v klidu odkráčí od každého výbuchu. Hvězdy a lidi z oboru si na těchhle oblíbených stereotypech pěkně smlsnou. (Netflix)

Vito_LePour

Jeden z pořadů, kde je trailer rozhodně lepší, než celek. Nicméně je to velice pěkné a povedené shrnutí toho, co opravdu známe z většiny klasik. Několik rádoby klišé tam bylo přidáno asi aby dostáli tvůrci moderní diverzitě. O to všechno více si ale můžeme vážit právě těch filmů, které některé z těch nejvíc ohraných klišé zcela vynechávají. ()

DJ_bart

Mám slabost pro dokumenty a knihy, který víceméně hledí na film a kinematografii z teoretického hlediska. Přičemž 'Attack of the Hollywood clichés' je pozoruhodný pohled na zoubek kulturního fenoménu jménem klišé – pojmu, který je v příbězích stár takřka jako lidstvo samo. Divák tak prostřednictvím tohoto netflixovského pořadu pozná stručnou historii a sumarizaci nejznámějších filmových stereotypů – jde sice o pořad silně nekonzistentní, a až debilně polopatický, ale to je víceméně putna.... ()

Motinski

Čo sa týka obsahu nič moc. Prevedenie vtipnejšou formou by bolo fajn, len by to muselo byť naozaj vtipné, čo sa tu nestalo. Na zabitie času aspoň rýchlo ubehlo ale že by som sa cítil obohatený nemôžem povedať. Zo všetkých spomenutých klišé ma oslovil komentár a vysvetlenie iba u veľmi nízkeho počtu. Objektívne si myslím že toto zaujme hlavne diváka čo nemá napozeraných veľa filmov ()

Vojta-x odpad!

Vcelku zajímavé do momentu, kdy afroameričanka tmavé pleti (dříve bychom beztrestně řekli černoška), veřejně sděluje, že černoši jsou obsazováni do filmů, aby si bílí ukázali, jak nejsou rasisti atd atd... Je mi na blití z těchto rádoby ubližovaných rasistů, co rasismus sami vytváří a ještě mají tu drzost jím napadat ostatní.Dále nekoukáno, nestálo mi to za to ()

Kvalik

Krátká sonda do filmových klišé –⁠ něčem co vlastně ve filmech chceme, abychom viděli něco povědomého a nám známého. Tento hodinový dokument nám víceméně bohužel jen ve stručnosti vtipně představí ta nejznámější. Ocenila bych titul, kde by se každým tématem zaobírali trošku déle a podrobněji. Nicméně na hodinovou cestu autobusem ideální podívaná. ()