Šinka no mi: Širanai uči ni kačigumi džinsei

• Japonsko Shinka no mi: Shiranai uchi ni kachigumi jinsei (viac)
Japonsko, (2021–2023), 9 h 36 min (Minutáž: 24 min)

Predloha:

Miku (kniha)

Kamera:

Hideki Imaizumi

Hiro Šimono, Kana Hanazawa, Marina Inoue, Júka Nišio, Tecu Inada, Satomi Arai, Jošino Nandžó, Jóko Hikasa, Rimi Nišimoto, Jurika Kubo, Šin Nagai, Wakana Minami (viac)

Seiiči to nemá ve škole zrovna jednoduché. Jeho spolužáci si ho dobírají kvůli jeho vzhledu a nadváze a až příliš často od nich slyší, že je špekoun, smraďoch a někdy ho i fyzicky šikanují. Jednoho dne však celé Siičiho třídě tajemný hlas vystupující jako Bůh oznámí, že se mají připravit, protože budou přeneseni do jiného světa, kde se stanou hrdiny. Studenti mají vytvořit skupiny, ve kterých budou transportováni, ovšem nepopulární Seiiči není nikým ze spolužáků vybrán do týmu, a proto je nakonec přenesen úplně sám a na jiné startovní místo než všichni jeho spolužáci.
Tak se mladík ocitá opuštěn uprostřed podivného pralesa, kde hned ze začátku narazí na nebezpečná stvoření. Seiičimu se však podaří sníst ovoce evoluce, které vypadlo jedné z místních inteligentních opic a postupně získá od stejného druhu i několik dalších kusů, které mu vystačí jako potrava na několik dalších dnů. Ovšem konzumace ovoce evoluce, jak už název napovídá, má jisté vedlejší účinky, a tak Seiiči prochází obrovskou proměnou. Jeho statistiky a schopnosti totiž neúprosně rostou, čímž se dokáže postavit stále silnějším stvořením zdejšího pralesa a opět dál rozvíjet své dovednosti. A tak zatímco jeho spolužáci pomalu trénují a objevují zdejší svět ve startovní lokaci, Seiiči si musí vše tvrdě vydřít, aby zde přežil. Výsledkem je, že se stává bojeschopným hrdinou a největší nadějí zdejšího světa mnohem dříve, než si to stačil uvědomit. Navíc ve zdejším světě, kterému vládne možnost urychlené evoluce, získá postupem času i hodně zvláštní společníky… (Jeoffrey)

kirmakX6on

ano, ze začátku to vypadalo jako celkem svěží fantasy isekai, které se nebere vážně a ze žánru si utahuje trapnými vtípky (typu pokus o opíchání do zadku našeho OP hrdiny na uvítanou, když se jako nováček rozhodl přidat se k cechu ..to jen pro ilustraci, ať je jasné o jakých trapných vtípcích je řeč). Postupem času se ale vytrácí dokonce i tyto (ne že by jich tam teda byl přehršel a ne že by zas až tak bylo o co stát) a zbývá tedy jen totálně nudný nemastný neslaný příběh bez jakéhokoliv napětí, stupidní dialogy a především až tragicky odfláklé souboje (k čemu pak ten OP hrdina je?). ()